تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

۶ مدرسه در شهر جدید سهند بهره برداری می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به کاستی ها و مشکلات فضای آموزشی شهر جدید سهند، گفت: برای سال تحصیلی آینده ۶ مدرسه ۱۲ کلاسه در این شهر جدید بهره برداری می شود.

۶ مدرسه در شهر جدید سهند بهره برداری می شود

به گزارش ائل به نقل از ایرنا، مجید خدابخش روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با اشاره به ساخت 36 هزار واحد مسکن مهر و تراکم جمعیت در شهر جدید سهند، گفت: این شهر جدید نیازمند اتخاذ تدابیر زیرساختی از جمله مدرسه، درمانگاه و کلانتری است.
وی خاطرنشان کرد: در هنگام ساخت این واحدها به نیازهای فرهنگی و آموزشی ساکنان آن توجه نشده است و امروز ما با مشکل مواجه هستیم.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به کمک 720 میلیارد ریالی خیران مدرسه ساز استان در سال گذشته، بر استفاده از ظرفیت خیران در شهر جدید سهند برای ساخت و تجهیز مدارس تاکید کرد.
وی با بیان اینکه نوروز امسال علاوه بر مهمانان داخلی از همه گردشگران دعوت کرده ایم که به تبریز سفر کنند بر توسعه و تجهیز مراکز رفاهی و اقامتی آموزش و پرورش استان تاکید کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: تابستان امسال در اسکان فرهنگیان رتبه دوم کشوری را کسب کردیم.
جعفر پاشایی چالش کمبود نیروی انسانی و فضاهای آموزشی را بزرگ ترین چالش آموزش و پرورش استان برای سال آینده عنوان کرد و افزود: با استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی جدید این مشکل نمود بیشتری می یابد.
فرماندار شهرستان اسکو نیز در این جلسه کمبود فضای آموزشی و کلاس درس را از معضلات شهر جدید سهند برشمرد و گفت:هر سال بطور میانگین 2 هزار دانش آموز به تعداد دانش آموزان شهر جدید سهند اضافه می شود.
مرتضی محمدزاده تعداد مدارس دولتی شهر جدید سهند را 25 مدرسه اعلام کرد و گفت: با لحاظ 14 مدرسه 2 شیفته، هم اکنون به 14 مدرسه جدید هم نیاز است که هشت مدرسه توسط شرکت عمران در حال ساخت است.
وی اظهارکرد: برای سال تحصیلی جدید 76 کلاس درس در شهر جدید سهند نیاز است.
فرماندار اسکو همچنین با توجه به بازنشستگی 70 معلم در سال آینده کمبود شدید نیروی انسانی را مشکل اساسی آموزش و پرورش این شهرستان دانست و گفت: شهر جدید سهند نیازمند نگاه ویژه ای در حوزه آموزش و پرورش است.
شهر جدید سهند یکی از شهرهای جدید استان آذربایجان شرقی است که در شهرستان اسکو و 20 کیلومتری جنوب غربی تبریز واقع شده است. این شهر که بیشترین واحدهای مسکن مهر استان را در خود جای داده است در سال ۱۳۹۵ با ۸۲٬۴۹۴ نفر جمعیت، هفتمین شهر پرجمعیت استان آذربایجان شرقی شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/6MwVei
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***