تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

توسط بسیج سازندگی صورت گرفت

برگزاری کلاس‌های آموزش سلامت برای۳۰۶۰۰ نفر در آذربایجان‌شرقی/ ضرورت آموزش به عنوان اصل مهم کارآفرینی و اشتغال

رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان شرقی از برگزاری کلاس‌های آموزش سلامت برای۳۰ هزار و ۶۰۰ نفر طی سال جاری خبر داد.

برگزاری کلاس‌های آموزش سلامت برای۳۰۶۰۰ نفر در آذربایجان‌شرقی/ ضرورت آموزش به عنوان اصل مهم کارآفرینی و اشتغال

به گزارش ائل، جعفر رزمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سازمان فنی و حرفه‌ی استان و سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی در راستای برگزاری کلاس‌های آموزشی از برنامه‌های مهم و با اولویت سازمان بسیج سازندگی است.


وی افزود: در این راستا تفاهم‌نامه‌های متعددی با نهادهای مختلف امضاء شده است که از آن جمله می‌توان به انعقاد تفاهم‌نامه با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه با بسیج جامعه زنان سپاه عاشورا و جمعیت حمایت از کارآفرینی و توانمندسازی زنان تعاون‌گر استان اشاره کرد.

رئیس بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی، بحث آموزش را یکی از اصول مهم برای کارآفرینی و اشتغال ذکر کرد و افزود: در راستای توانمندسازی و رفع موانع تولیدکنندگان، سازمان بسیج سازندگی اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی با دستگاه‌های صادرکننده مجوز برای تسهیل موانع تولید کرده است.

وی ادامه داد: در این راستا و طی تفاهم‌نامه منعقد شده با سازمان فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی
۶ هزار و ۴۰۴ نفر در حوزه فنی و حرفه‌ای و کشاورزی در سال ۹۶ آموزش دیده‌اند.

بنا به گفته وی در بخش فنی و حرفه‌ای در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی ۲هزار و ۴۱ نفر آموزش دیده‌اند؛ در عرصه صنایع تبدیلی ۵۱ نفر و در عرصه مشاغل خانگی هم یک‌هزار و ۷۷۶نفر در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده‌اند.

رزمی خاطرنشان کرد: آموزش‌های بخش کشاورزی نیز در سه محور برگزار شد؛ در محور اقتصاد مقاومتی ۲هزار و ۳۱۷ نفر دوره‌های آموزشی سپری کرده‌اند همچنین در عرصه صنایع تبدیلی ۹۲نفر و در بخش مشاغل خانگی نیز ۱۲۷نفر دوره‌های فنی و حرفه‌ای را پشت سر گذاشته‌اند.

رئیس بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی، تعداد مربیان دوره‌های آموزشی را ۳۰۶ نفر ذکر کرد و افزود: در بخش فنی و حرفه‌ای از ظرفیت و قابلیت ۱۳۹ مربی، در بخش جهاد کشاورزی ۹۶ مربی و در سایر کلاس‌ها نیز ۷۱ مربی با بسیج سازندگی همکاری نزدیک داشتند.

وی، از برگزاری کارگاه‌های مشاوره‌ای اشتغال و کارآفرینی خبرداد و گفت: طی سال‌جاری ۴۹ کارگاه مشاوره‌ای، اشتغاد و کارآفرینی برگزار شده است.

رئیس بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی،انعقاد تفاهم‌نامه و مشارکت با سایر دستگاه‌ها در جهت ایجاد اشتغال، آموزش و مشاوره نیروهای جوان و آماده به کار، بسترسازی برای اشتغال جوانان با همکاری سایر دستگاه‌های دولتی، تشکیل کلاس‌های آموزش سلامت برای ارتقای سلامت جامعه، تسهیل سرمایه‌گذاری در طرح‌های اقتصاد مقاومتی با همکاری سایر دستگاه‌های دولتی، کمک به اخد مجوزهای مورد نیاز برای راه‌اندازی کارگاه‌های همسو با اقتصاد مقاومتی را از جمله رویکردهای بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/hxAE4S
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***