تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

عضو شورای شهر تبریز :فریدون بابایی‌اقدم دیشب در نشست هم‌اندیشی پایان سال اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان با اشاره به دیدار خود با هیات رئیسه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و طرح موضوعات مختلف در بخش خبرنگاران و مطبوعات استان اظهار داشت: افکار عمومی شهر باید توسط مدیریت شهری ساماندهی شود به طوریکه به عنوان عضو شورای شهر تبریز از خبرنگاران تشکر می‌کنم که افکار عمومی شهر را به ما انتقال داده و در کنار آن ابعاد مختلف دیگر شهر را نیز بازگو می‌کنند. وی افزود: یک میلیون و ۶۰۰ هزار شهروند در تبریز زندگی می‌کنند که شاید اصلی‌ترین مشکل این شهر همان موضوع بدمسکنی باشد به طوریکه عمده اقدامات مختلفی که در بافت فرسوده صورت گرفته همان خدمات مختصر محله‌ای و عمرانی انجام شده است. عضو شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: در قالب انتقال حاشیه‌نشینی ۱۷۱ واحد مسکونی در منطقه خلیل‌آباد با بدترین کیفیت احداث شد و در حال حاضر ۱۰۰ درصد افراد ساکن در آن واحدها از واحدهایشان ناراضی هستند. وی با اشاره به اینکه کمیسیون شهرسازی شورا پیشنهاد در اولویت قرار دادن بدمسکنی را به شهرداری ارائه داده است، گفت: در این زمینه با شرکت سرمایه‌گذاری ترکیه‌ای که در استانبول و آنکارا کارهای نوسازی انجام داده است و مسکن مهر پرند با ۳۵ هزار واحد را در ایران انجام داده‌اند وارد مذاکره شده‌ایم. بابایی‌اقدم ادامه داد: در رابطه با حل بدمسکنی با استاندار آذربایجان‌شرقی نیز صحبت شده و از تمام رسانه‌های استان می‌خواهیم در این زمینه حساس‌سازی انجام دهند. وی با ابراز تاسف از اینکه وقتی بارش باران این نعمت الهی می‌بارد در منطقه حاشیه‌نشین چندین خانه فرو می‌ریزد، یادآور شد: با مطالعات اولیه و علمی متوجه شدیم شرکت ترکیه‌ای در سخت‌ترین شرایط توپوگرافی توانسته منازل و واحدهای خوبی احداث کند و البته سرعت پروژه نیز برای ما بسیار مهم بوده و این شرکت توانسته ۱۲ هزار ۹۰۰ واحد در پرند را در عرض یک سال بسازد و این قول را برای شهر ما نیز داده است. عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت از بین یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت تبریز ۴۰۰ هزار نفر حاشیه‌نشینی وجود دارد، گفت: ما باید از تجربیات موفق دنیا استفاده کنیم و برای اجرای آن تمام سعی و تلاش خود را انجام داده تا بتوانیم این مشکل را مرتفع سازیم. وی ادامه داد: مشکل اصلی شهر تبریز بدمسکنی است به طوریکه با یک بارش اخیر در تبریز یک خانه مسکونی در منطقه سیلاب قوشخانه دچار ریزش شد و این اتفاق برای همه خانه‌های حاشیه‌نشین محتمل است. بابایی‌اقدم با بیان اینکه ما باید یک برنامه و چشم‌انداز چند ساله تعریف کنیم که طبق آن با یک برنامه‌ریزی و یک بازه زمانی مشخص تعدادی از این خانه‌ها نوسازی شوند، افزود: یکی از اهداف توسعه پایدار شهر، تاب‌آوری شهر در مقابل مخاطرات است. وی تاکید کرد: نقشه راه اصلی افزایش کیفیت زندگی در شهر است تا در نهایت بتوان کیفیت رضایت شهروندی کسب کرد.

مهم‌ترین مشکل شهر تبریز، بدمسکنی است/ فرو ریختن خانه‌ها با یک بارش در مناطق حاشیه‌نشین تبریز

عضو شورای شهر تبریز گفت:یک میلیون و ۶۰۰ هزار شهروند در تبریز زندگی می کنند که شاید اصلی‌ترین مشکل این شهر همان موضوع بدمسکنی است به طوریکه عمده اقدامات صورت گرفته در بافت فرسوده همان خدمات مختصر محله‌ای و عمرانی انجام شده است.

مهم‌ترین مشکل شهر تبریز، بدمسکنی است/ فرو ریختن خانه‌ها با یک بارش در مناطق حاشیه‌نشین تبریز

به گزارش ائل به نقل از فارس، فریدون بابایی‌اقدم دیشب در نشست هم‌اندیشی پایان سال اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان با اشاره به دیدار خود با هیات رئیسه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و طرح موضوعات مختلف در بخش خبرنگاران و مطبوعات استان اظهار داشت: افکار عمومی شهر باید توسط مدیریت شهری ساماندهی شود به طوریکه به عنوان عضو شورای شهر تبریز از خبرنگاران تشکر می‌کنم که افکار عمومی شهر را به ما انتقال داده و در کنار آن ابعاد مختلف دیگر شهر را نیز بازگو می‌کنند.

وی افزود: یک میلیون و ۶۰۰ هزار شهروند در تبریز زندگی می‌کنند که شاید اصلی‌ترین مشکل این شهر همان موضوع بدمسکنی باشد به طوریکه عمده اقدامات مختلفی که در بافت فرسوده صورت گرفته همان خدمات مختصر محله‌ای و عمرانی انجام شده است.

عضو شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: در قالب انتقال حاشیه‌نشینی ۱۷۱ واحد مسکونی در منطقه خلیل‌آباد با بدترین کیفیت احداث شد و در  حال حاضر ۱۰۰ درصد افراد ساکن در آن واحدها از واحدهایشان ناراضی هستند.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون شهرسازی شورا پیشنهاد در اولویت قرار دادن بدمسکنی را به شهرداری ارائه داده است، گفت: در این زمینه با شرکت سرمایه‌گذاری ترکیه‌ای که در استانبول و آنکارا کارهای نوسازی انجام داده است و مسکن مهر پرند با ۳۵ هزار واحد را در ایران انجام داده‌اند وارد مذاکره شده‌ایم.

بابایی‌اقدم ادامه داد: در رابطه با حل بدمسکنی با استاندار آذربایجان‌شرقی نیز صحبت شده و از تمام رسانه‌های استان می‌خواهیم در این زمینه حساس‌سازی انجام دهند.

وی با ابراز تاسف از اینکه وقتی بارش باران این نعمت الهی می‌بارد در منطقه حاشیه‌نشین چندین خانه فرو می‌ریزد، یادآور شد: با مطالعات اولیه و علمی متوجه شدیم شرکت ترکیه‌ای در سخت‌ترین شرایط توپوگرافی توانسته منازل و واحدهای خوبی احداث کند و البته سرعت پروژه نیز برای ما بسیار مهم بوده و این شرکت توانسته ۱۲ هزار ۹۰۰ واحد در پرند را در عرض یک سال بسازد و این قول را برای شهر ما نیز داده است.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت از بین یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت تبریز ۴۰۰ هزار نفر حاشیه‌نشینی وجود دارد، گفت: ما باید از تجربیات موفق دنیا استفاده کنیم و برای اجرای آن تمام سعی و تلاش خود را انجام داده تا بتوانیم این مشکل را مرتفع سازیم.

وی ادامه داد: مشکل اصلی شهر تبریز بدمسکنی است به طوریکه با یک بارش اخیر در تبریز یک خانه مسکونی در منطقه سیلاب قوشخانه دچار ریزش شد و این اتفاق برای همه خانه‌های حاشیه‌نشین محتمل است.

بابایی‌اقدم با بیان اینکه ما باید یک برنامه و چشم‌انداز چند ساله تعریف کنیم که طبق آن با یک برنامه‌ریزی و یک بازه زمانی مشخص تعدادی از این خانه‌ها نوسازی شوند، افزود: یکی از اهداف توسعه پایدار شهر، تاب‌آوری شهر در مقابل مخاطرات است.

وی تاکید کرد: نقشه راه اصلی افزایش کیفیت زندگی در شهر است تا در نهایت بتوان کیفیت رضایت شهروندی کسب کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/9jAkDj
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***