تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

بیش از ۴۰۰ تن کشتار غیرمجاز دام در آذربایجان شرقی کشف شد

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از کشف و برخورد با کشتارهای زیرزمینی در استان خبر داد و گفت: امسال هم طرح تشدید نظارت را اجرا خواهیم کرد که در مجموع ۱۱ ماهه امسال بیش از ۴۰۰ تن کشف و معدوم سازی شد.

بیش از ۴۰۰ تن کشتار غیرمجاز دام در آذربایجان شرقی کشف شد

به گزارش ائل به نقل از تسنیم، امیرحسین بهداد در جلسه بررسی امور کشتارگاه‌های آذربایجان شرقی که در معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه با بهسازی کشتارگاه‌ها و احداث سالن پیش سرد، از بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری شده است اظهار داشت: در آذربایجان شرقی موردی از تب کریمه کنگو نداشتیم و آن به دلیل این بود که در کشتارگاه‌ها با احداث واحد «پیش سرد» بیماری‌های احتمالی هم از بین رفتند.

وی با تاکید بر اینکه احداث واحد «پیش سرد» در کشتارگاه‌ها بسیار مهم است افزود: در فصل گرما با فعال شدن کنه‌ها عامل بیماری کریمه کنگو و... دوباره فعال خواهد شد که احتمالا هشدار کشوری اعلام خواهد شد ولی برای مقابله با بیماری در استان آمادگی لازم با پیشگیری‌های اجرا شده وجود دارد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به کشتارهای غیرمجاز در مسیر اهر-مشکین شهر گفت: برخی از شهرهای هم مرز و همجوار با آذربایجان شرقی قوانین را رعایت نمی‌کنند و باید مقابل کشتار غیرمجاز دام گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه فرمانداران و یا برخی از مقامات شهرها خواستار صدور مجوز کشتار غیرقانونی هستند که باید این موضوع حل شود، تصریح کرد: هرکس پیگیر صدورمجوز کشتار غیرمجاز است باید مکتوب مسئولیت تمام عواقب و پاسخگویی را بر عهده بگیرد.

بهداد در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته از 25 اسفند تا 14 فروردین طرح تشدید نظارت در عید نوروز برگزار شد، خاطر نشان کرد: 92 تُن در عید نوروز سال گذشته کشف، ضبط و معدوم سازی شد.

وی از کشف و برخورد با کشتارهای زیرزمینی در استان خبر داد و گفت: امسال هم طرح تشدید نظارت را اجرا خواهیم کرد که در مجموع 11 ماهه امسال بیش از 400 تن کشف و معدوم سازی شد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی در پایان شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور و استان را یادآور شد و افزود: با وجود اینکه در برخی از استان‌ها تا 7 میلیون قطعه مرغ معدوم شد، ولی در این استان 1 میلیون و 800 هزار قطعه مرغ معدوم شد و تلاش شد تلفات به حداقل برسد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/qycp8L
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***