تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ساغلام درجا زد؛

خطر بزرگ در کمین تراکتورسازی تبریز/ شوکی که روی پرشورها اثر نداشت!

مدیران باشگاه تراکتورسازی تبریز برای خروج از بحران و جدایی از رده های پایین جدول مربی شان را تغییر دادند اما همچنان در دره دهم جدول درجا می زنند!

خطر بزرگ در کمین تراکتورسازی تبریز/ شوکی که روی پرشورها اثر نداشت!

به گزارش ائل به نقل از مشرق، شاید تا دو ماه پیش هیچ کس در ایران با نام "ارطغرل ساغلام" آشنایی نداشت ولی به یکباره و با انتشار مذاکره تراکتورسازی تبریز با این مربی ترکیه ای خیلی ها با او آشنا شدند. کسی که قرار بود جایگزین یحیی گل محمدی شده و تراکتورسازی را از رده دهم جدول که حدود 5 هفته با یحیی آنجا جاخوش کرده بود کنده و به بالای جدول ببرد...اما!

این مربی ترکیه ای در این مدت (که از 29 دیماه سال جاری وارد کشور شد) نه تنها تغییری در محل تراکتورسازی در رده بندی جدول بوجود نیاورده بلکه در آسیا هم تقریبا پرشورها را از رسیدن به دور دوم لیگ قهرمانان ناامید کرده است!

*آمار ضعیف!
"ساغلام" در این مدت 8 بار تراکتورسازی را در میادین مختلف داخلی و آسیایی رهبری کرده ولی از 24 امتیاز موجود تنها 9 امتیاز گرفته است. حدود یک سوم کل امتیازات! او در 5 بازی داخلی 2 برد، 2 مساوی و یک باخت داشت و در آسیا هم در سه بازی یک امتیاز!

*در گلزنی ضعیف!
این تیم با وجود عناصر گلزن و گل سازش در 8 دیدار گذشته فقط 6 بار موفق به باز کردن دروازه حریفانش شده است. 3 گل به پدیده، 2 گل به گسترش فولاد و یک گل به پارس جنوبی و تمام! تراکتوری ها در آسیا هم آمار 3 بازی صفر گل زده را دارند تا تنها تیمی باشند که در پایان دور رفت هیچ گلی به ثمر نرسانده اند!

*در گل نخوردن ضعیف!
تیمی که "ساغلام" رهبری می کند بیشتر از تعدادی که گل زده باشد گل خورده است! این تیم در لیگ برتر از گسترش فولاد، پارس جنوبی جم و پیکان هر کدام یک گل و در لیگ قهرمانان آسیا از الاهلی و الغرافه 4 گل دریافت کرد تا آمار 7 گل خورده در 8 بازی اخیر را برجای بگذارد!

*تیم بدون رشد!
هفته ای که این مربی ترک تبار تراکتورسازی را تحویل گرفت 22 امتیازی و در رده دهم جدول بود و هم اکنون در پایان هفته بیست و پنجم هنوز به امتیاز 30 نرسیده و 29 امتیازی است و باز هم در همان رده دهم درجا می زند! 10 هفته متوالی است که تراکتور در جدول نه پایین رفته و نه بالا آمده است تا رشدش متوقف شده باشد. نه منفی و نه مثبت!

*نزدیک مرز سقوط!
تیم پرشورها قطعا این هفته ها شرایط خوبی را تجربه نمی کند. تراکتورسازی که فصل قبل سهمیه آسیا را گرفته تا محدوده سقوط فقط 6 امتیاز فاصله دارد! در انتهای جدول پس از سیاه جامگان که سقوطش تقریبا قطعی شده سپیدرود رشت و استقلال خوزستان 23 امتیازی هستند و با تراکتور 29 امتیازی فاصله زیادی ندارند!

*هفته های سنگین باقیمانده!
تراکتورسازی در لیگ هفته های سختی را پیش رو دارد و با این وضعیت کسب امتیاز باید دست از درجا زدن بردارد وگرنه قطعا کاندیدای سقوط است! این تیم به ترتیب برنامه مسابقات با ذوب آهن که دنبال سهمیه آسیا و تیم دوم جدول است بازی دارد و سپس باید با سپاهانِ در خطر سقوط، سپیدرودِ در خطر سقوط، صنعت نفت و فولاد (دنبال سهمیه) بازی کند؛ هفته هایی با مسابقات سنگین!

*2 بازی خانگی آسیایی!
"ساغلام" اگر برنامه ای برای صعود از گروه A در لیگ قهرمانان آسیا دارد باید بجنبد وگرنه با یک امتیاز در گروهی که صدرنشینش 7 امتیازی است محکوم به حذف است! این تیم باید به ترتیب با الجزیره امارات، الاهلی عربستان و الغرافه قطر دیدار کند که از این سه بازی دو مسابقه اول و آخرش در تبریز برگزار می شود و شاید با کسب امتیازات کامل این دو دیدار بختی برای دومی در گروهش داشته باشد...البته شاید!

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/ZiDY2Z
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***