تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

سری جدید گفتگوهای «من یک مطلقه ام» / شماره دوم

هزینه اعتیاد همسرم را از سهم الارثم تامین می کردم / برآورده کردن نیاز عاطفی بعد از طلاق با روابط غیرمتعارف با مرد متاهل!

بعد از اینکه اعتیادش در محیط کار رو می شد به نحوی از کار اخراج میشد...کم کم من را تحت فشار قرار میداد که هزینه های موادش را از طریق فروختن سهم الارثم تامین کنم. اواخر به قدری عصبی شده بود که چندین بار با شدت تمام از دستش کتک خوردم.

هزینه اعتیاد همسرم را از سهم الارثم تامین می کردم / برآورده کردن نیاز عاطفی بعد از طلاق با روابط غیرمتعارف با مرد متاهل!

 ائل /  عصمت نجف لویی


دومین شماره از سلسله گفتگوهای «من یک مطلقه ام»، مصاحبه مشروحی با خانم مطلقه ای است که از علل بحران بزرگ در زندگی خود و تبعات آن گفته و توصیه هایی برای جوانان برگرفته از تجارب تلخ خود بازگو کرده است. 

مشروح گفتگو بشرح ذیل می باشد:


ائل: خودتان را معرفی کنید. چه سالی ازدواج کردید و چه زمانی طلاق گرفتید؟

مینا.ب هستم.فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه پیام نور.دختر دوم و فرزند آخر خانواده هستم.سال ۸۹ازدواج کردم و در سال ۹۱پس از دو سال  نامزدی طلاق گرفتم.


ائل: دلیل اصلی طلاق چه بود؟؟

اعتیاد همسرم

از پروتز لب و دوستی تا سیگار تفننی و اعتیاد

ائل: قبل از ازدواج از اعتیاد ایشان اطلاع نداشتید؟!

ببینید جریانش مفصل است...من  در دوران مجردی هم چه دبیرستان و چه زمان دانشجویی خواستگار چندانی نداشتم بجز یکی دو مورد که اصلا شرایط خوبی نداشتند.بعد از اینکه پدرم فوت کرد به هرسه فرزند سهم الارثی رسید.من و مادرم با هم در یک خانه زندگی میکردیم با رضایت مادرم و البته اصرار خودم بخشی از سهم خودم را فروخته و خرج عمل زیبایی کردم, دماغم را عمل کردم لب هایم رو پروتز کردم و تاجایی که توانستم برای بهتر شدن پوست صورتم خرج کردم تا اینکه چندماه بعد از تغییرات چهره ام چند تا خواستگار پشت سر هم آمدند با یکی از این خواستگارها دوست شدیم و تا حد زیادی هم صمیمی بودیم که بعد از یک سال دوستی به همراه پدر و مادر به خواستگاری آمدند با اینکه می دانستم این پسر سیگار می کشد ولی از اعتیاد کاملش خبرنداشتم و هر زمان پرسیده بودم میگفت مواد را در بعضی میهمانی ها به صورت تفننی میکشد و معتاد نیست...

مادر و برادر وخواهرم اختیار را به خودم دادند و من هم به خاطر وابستگی که در عرض یکسال به این شخص پیدا کرده بودم با وجود تمام اخلاق های مثبت و منفی پاسخ مثبت دادم...

اما بعد از اینکه نامزد کردیم روزهای طولانی را باهم بودیم که رفته رفته به اعتیاد کاملش پی بردم تا جایی که علنی در مقابل من هم مواد مصرف میکرد.


هزینه موادش را از سهم الارثم تامین می کردم


ائل: همسرتان به چه شغلی مشغول بودند؟درآمد کافی برای مصرف مواد داشت؟

یکی از مشکلات اصلی همین جا بود که سر هر کاری میرفت بعد از اینکه اعتیادش در محیط کار رو می شد به نحوی از کار اخراج میشد...کم کم من را تحت فشار قرار میداد که هزینه های موادش را از طریق  فروختن سهم الارثم تامین کنم. اواخر به قدری عصبی شده بود که چندین بار با شدت تمام از دستش کتک خوردم تا جایی که در ضرب و شتم آخر جاهایی از صورتم و بدنم کبود شده بود... قبل از اینکه عروسی کرده و سرخانه زندگی خودمان برویم طلاق گرفتم.


ائل: برخورد خانواده و فضای بعد از طلاق چگونه بود؟!

مادرم تا حد امکان سعی کرد حمایت کند ولی برادر و خواهرم رفتارچندان خوبی نداشتند به خصوص که خواهرم از برخی اتفاقات بعد از طلاق من خبر داشت رفتارش خیلی سرد شده بود با من.


نیاز عاطفی شدیدی که باید بعد از طلاق جبران می شد...

ائل: مثلا چه اتفاقاتی؟!بیشتر توضیح دهید

خوب ببینید من بعد از طلاق احتیاج شدیدی به حمایت عاطفی داشتم.برادرم که سرگرم زندگی خودش بود و پدری هم برای این حمایت وجود نداشت برا همین دلم پر می کشید تا دوباره مورد حمایت عاطفی قراربگیرم....تا اینکه از طریق فضای مجازی با یک آقا آشنا شدم و سعی کردم با او مجددا زندگی ام را بسازم.


شروع آشنایی با پروفایل و تلگرام

ائل: فرد مورد نظر متاهل بود یا مجرد؟!به قصد ازدواج در فضای مجازی پاپیش گذاشتند ؟؟

من عکس خودم را در پروفایلم گذاشته بودم او هم همینطور.چندبار به صفحه شخصی من مراجعه کرد و از چهره و حالت چشمان و ....تعریف کرد.بعد از گذشت چند روز و صحبت های اولیه و مختصر آشنایی از من درخواست کرد تا  حضوری صحبت کنیم.در دومین دیدار حضوری به من ابراز علاقه کرده و از شرایط بد خانوادگی خودش و عدم رضایت از زندگی و همسرخود گفت...ائل: پس فردی که گفتید متاهل بود؟!چرا رضایت نداشت؟!

به گفته خودش با همسرش اختلاف شدید داشت و مدام در جنگ و دعوا بودند....


ائل:خوب؟!به شما قول ازدواج داد؟!

 بله .قرارشد مدتی با هم روابط خوب و صمیمی اما پنهانی داشته باشیم...و بعد از فراهم شدن شرایط در اولین فرصت ازدواج کنیم.


قرار بود بعد از طلاق همسرش با هم ازدواج کنیم

ائل: حتی در حد روابط جنسی؟!

بله متاسفانه....قرار بود بعد از مدتی که شرایط مهیا شد و همسرش را طلاق داد با من ازدواج کند. به خاطر کارهای شرکت تجاری اش مدام به کشورهای دیگر سفر می کرد معمولا به اسم سفر از خانه بیرون می زد ولی یکی دو روز را باهم در هتل یا ویلای شخص اش می گذراندیم سپس او به سفر می رفت....


وسیله ای برطرف کردن نیازهای جنسی این آقا بودم

بعد از چند ماه مادر و خواهرم از این رابطه و علاقه من به این فرد مطلع شدند بخاطر عدم اطمینانی که به این فرد داشتند شروع به تحقیق کردند. خواهرم آدرس همسر و یکی از فامیل هایش را پیدا کرد و مشخص شد که همسر این فرد نزدیک به دوسه ماهی هست که باردار هست.

با وجود اینکه به من گفته بود از همسرش متنفر است و هیچگاه دوست ندارد از او بچه دار شود ولی بعد از یک روز تعقیب او را هنگام خرید مفصل لوازم کودک از فروشگاه سیسمونی دوستش و بگو بخند با همسرش دیدم، همچنین اطمینان خاطر فامیلش که به خواهرم گفته بود این دو مثل کبوتر عاشق در جمع فامیلی هستند اطمینان پیدا کردم که من صرفا وسیله ای برای برطرف کردن نیازهای جنسی این شخص بودم...


ائل: ببینید سوال من این هست با وجود اینکه شما طعم طلاق را چشیده اید چگونه راضی شدید وارد زندگی یک فرد متاهل شوید؟

خوب این مرد به من اطمینان خاطر داد که با همسرش مشکل دارد و به زودی از او جدا می شود.


ائل: خوب این طرف قضیه را هم در نظر بگیرید که با ورود شما به زندگی فرد متاهل شاید چنانچه ده درصد هم احتمال برگشت به زندگی فرد متاهل وجود داشت؛ از بین می رفت. درسته؟

خوب زندگی این فرد که تغییری نکرد...بهتر از قبل زندگی می کند حتی بچه دارهم شده.


اشتباهم را قبول نداشتم حال و روزم این نبود

ائل: بله ولی این اشتباه شما را توجیه نمی کند.قبول دارید؟

بله قبول می کنم قبول نداشتم که حال و روز من این نبود(اشاره به دستهایش می کند که هراز چندگاهی می لرزد ...)


نیازعاطفی زن مطلقه بالاست/ با بی انصافی رفتار می شود

ائل: بهترین شرایطی که برای یک بانوی مطلقه ترسیم می کنید بعد از طلاق چگونه است؟!

مسلما بهترین شرایط درست شدن نگاه مردم است طوری که به فرد مطلقه به چشم مجرم شکست خورده نگاه نکنند و این فرد حق ازدواج مجدد داشته باشد چون نیاز یک زن مطلقه بخصوص نیاز عاطفی مانند تمام افراد واقعا بالاست.

در حالی که بعضا با بی انصافی تمام رفتار می شود.من قبل از این فرد متاهل یک خواستگار خوب داشتم که شرایط من را قبول کرده بود و این آقا پسر زمانی که شرایط من را با خانواده اش مطرح کرده بود مادرش در حد طرد شدن از خانواده(صرفا بخاطر ازدواج پسرش با یک مطلقه) تهدیدش کرده بود برای همین پا پس کشید....در حالی که این نگاه به مرد مطلقه نیست می تواند به راحتی با یک دخترخانم مجرد ازدواج کند.

(به دلیل اوضاع روحی و جسمی نامساعد فرد قادر به ادامه مصاحبه نبود)


کلام آخر:

امیدوارم برای هیچ زنی طلاق پیش نیاید، ولی در کنارش امیدوارم همه انصاف به خرج داده و کمک کنند تا زن مطلقه نیز زندگی دوباره ای را شروع کنید.همین.عذر خواهی می کنم نمی توانم ادامه بدهم یاد خاطرات تلخم می افتم.مطالب مرتبط:

از رابطه نامشروع قبل ازدواج تا اخلاق نادرست در محیط خانه

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/RCNnNx
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***