تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نشست ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه از برگزاری نشست بین ایران، روسیه و ترکیه در ماه آوریل برای مذاکره درباره سوریه و اقدامات احتمالی در منطقه خبر داده است.

نشست ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه

به گزارش ائل به نقل از تسنیم، «حامی آکسوی» سخنگوی وزارت خارجه ترکیه امروز سه شنبه در سخنانی تاکید کرد: ترکیه، روسیه و ایران نشستی را در ماه آوریل (ماه آینده میلادی) برگزار خواهند کرد تا درباره سوریه و اقدامات احتمالی در منطقه مذاکره نمایند.

«حامی آکسوی» افزود: از واشنگتن می‎خواهیم که همه سلاح‎‌هایی که تحویل شبه نظامیان کُرد داده است، پس بگیرد.

وی گفت: مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه داوزدهم مارس به مسکو و نوزدهم همین ماه نیز به واشنگتن سفر خواهد کرد.

رؤسای جمهور ترکیه و روسیه توافق کردند چندی پیش توافق کرده بودند که دومین دور گفت‌وگوها درباره سوریه با حضور سران تهران، مسکو و آنکارا، در شهر استانبول برگزار شود.

اولین نشست سه جانبه صلح سوریه با حضور حسن روحانی، اردوغان و پوتین در تاریخ 1 آذر و در شهر سوچی روسیه برگزار شده بود.

اردوغان و پوتین تاکید کردند نیروهای مسلح ترکیه و روسیه که برای نظارت بر مناطق کاهش تنش در سوریه حضور دارند، همکاری بیشتری در زمینه مبارزه با گروه‌های تروریستی که آتش‌بس را نقض می‌کنند، داشته باشند.

دولت ترکیه که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد در این منطقه می‌کرد، بعد از اعلام تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی 30هزار نفری در سوریه، مجاب به آغاز آن شد.

ترکیه، حمله به عفرین در حلب در شمال غرب سوریه را از 16 ژانویه آغاز کرد؛ زمانیکه با توپخانه مواضع نیروهای کُرد در ریف حلب شمالی و غربی را هدف گرفت. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/9FVVwp
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***