تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز:

به ما خرده می‌گیرند که چرا مددجویان را به زیارت می‌بریم در حالیکه این افراد نیاز به ارتقای معنوی دارند / ۵ هزار شغل پایدار ایجاد کرده ایم

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز گفت: از ما خرده می‌گیرند که چرا مددجویان را به زیارت می‌بریم در حالیکه این افراد نیاز به ارتقای معنوی دارند.

به ما خرده می‌گیرند که چرا مددجویان را به زیارت می‌بریم در حالیکه این افراد نیاز به ارتقای معنوی دارند /  ۵ هزار شغل پایدار ایجاد کرده ایم

به گزارش ائل ،محمد کلامی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تبریز در محل مصلای اعظم امام خمینی(ره) این شهر با اشاره به جایگاه والای فقرا در بینش امام خمینی(ره) گفت:  از بین بردن فقر و فساد از جمله تلاش های امام و انقلابیون برای از بین بردن رژیم طاغوت بود.

وی به نقش برجسته مستضعفین در صحنه های انقلاب پرداخته و افزود: این عزیزران در صحنه های مختلف از جمله دفاع مقدس وارد عرصه شدند و رزمندگان مدافعان حرم نیز از این دسته هستند.

فقر به نظام اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور صدمه می‌زند

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ه) آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید برای رفع فقر و بی‌عدالتی باید تلاش کنیم؛ تصریح کرد: فقر به نظام اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور صدمه می‌زند و اینک فقر به سمت فقر فرهنگی رفته به طوری که اعتیاد، طلاق و بزهکاری منجر به بروز فقر در بسیاری از عرصه‌ها شده است.

در صدد ارتقای شاخص‌های فرهنگی هستیم

کلامی با اذعان به اینکه کمیته امداد با رویکرد جدید برای ریشه‌کنی فقر وارد عمل شده است؛ بیان داشت: در صدد ارتقای شاخص‌های فرهنگی هستیم و از این رو مددجویی بانوان را تفکیک کرده و محل ارتباط آنها را به زنان شاغل در کمیته امداد واگذار کرده ایم.

وی تامکین نیازهای معنوی مددجویان را از دیگر اقدامات امداد برشمرد و افزود: برخی ها از ما خرده می‌گیرند که چرا مددجویان را به زیارت می‌بریم، بهتر بود پول آن را به فقرا بدهیم تا تامین معاش کنند در حالیکه این افراد نیاز به ارتقای معنوی دارند.

 ۱۰۱ هزار خانواده تحت پوشش داریم که  ۳۴ هزار آن توانایی خودکفایی دارند

کلامی در ادامه به ارائه آمار مددجویان پرداخته و خاطر نشان کرد: جامعه تحت پوشش کمیته امداد ۱۰۱ هزار خانواده هستند که ۳۴ هزار خانواده توانایی خودکفایی دارند و کمیته امداد توانسته امسال ۵ هزار شغل پایدار با حداقل دستمزد ۹۰۰ هزار تومان ایجاد کند.

وی همچنین به قرارداد کمیته امداد با جامعه نظام پرستاری اشاره کرده و گفت: زنان تحت پوشش کمیته امداد دوره پرستاری خواهند گذراند تا از سالمندان مراقبت کنند.

اقدامات کمیته امداد به مذاق دشمنان خوش نمی آید

مدیر کل کمیته امداد استان اذعان کرد: اولین دلیل تهمت‌ها به کمیته امدادبه دلیل  انقلابی بودن آن است چرا که کمیته امداد با خدمات خود برای انقلاب مدافع و سرباز تربیت می‌کند که به مذاق دشمنان خوش نمی‌آید.

20 میلیارد تومان برای جشن نیکوکاری نیاز داریم

ور در ادامه آمارهای خود بیان داشت: امسال ۱۶ هزار مسکن نوسازی شده است که آمار رضایت بخشی است و تا سه سال دیگر مددجوی بدون مسکن نخواهیم داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان به فرارسیدن عید نوروز اشاره کرده و تصریح کرد: از مردم برای حضور در جشن نیکوکاری کمک می خواهیم و امسال برای کمک به مستمندان به ۲۰ میلیارد تومان نیاز داریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/GdJms8
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***