تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

سری جدید گفتگوهای «من یک مطلقه ام» / شماره اول

از رابطه نامشروع قبل ازدواج تا اخلاق نادرست در محیط خانه / طاقچه بالا گذاشتن و ازدواج نکردن در سن مناسب بزرگترین اشتباه زندگی ام بود

یکی از بزرگترین اشتباهات من طاقچه بالا گذاشتن و ازدواج نکردن در سن مناسب بود.چون قبل از سی سالگی خواستگارهایی داشتم.که شرایط مالی متوسط ولی شرایط اخلاقی خوبی داشتند متاسفانه چون دنبال یک گزینه کاملا ایده ال بودم آخر سر گزینه ایده آلم تو زرد از آب در آمد.

از رابطه نامشروع قبل ازدواج تا اخلاق نادرست در محیط خانه / طاقچه بالا گذاشتن و ازدواج نکردن در سن مناسب بزرگترین اشتباه زندگی ام بود

 ائل / عصمت نجفلویی


بدنبال استقبال مخاطبان ائل از سلسله گفتگوهای «من یک مطلقه ام» بر ان شدیم تا سری جدید این گفتگوها را آغاز کرده و با هم کلام شدن با خانم هایی که گرفتار معضل طلاق شدن اند؛ به چرایی و عواقب این مشکل بپردازیم.

ائل در گفتگوی مشروح با یک خانم مطلقه، به بررسی علل و تبعات این معضل پرداخت کرده است که بشرح ذیل می باشد:


ائل: خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در چه سالی ازدواج کرده و چه سالی طلاق گرفتید؟!

م.ا، متولد تبریز، سی و شش ساله هستم.در سال ۹۰ ازدواج کرذم و در ۹۴طلاق گرفتم.


طاقچه بالا گذاشتن و ازدواج نکردن در سن مناسب بزرگترین اشتباه زندگی ام بود

ائل: دلیل طلاق تان را کدام رفتار همسرتان می دانید؟ آیا شما هم مقصر بودید در شکل گیری این ازدواج و ختم به جدایی شدن؟!

دلیل اصلی طلاق دروغ های همسرم به من بود که در نهایت باعث از هم پاشیده شدن زندگی ما شد.

بله قبول دارم یکی از بزرگترین اشتباهات من طاقچه بالا گذاشتن و ازدواج نکردن در سن مناسب بود.چون قبل از سی سالگی خواستگارهایی داشتم.که شرایط مالی متوسط ولی شرایط اخلاقی خوبی داشتند متاسفانه چون دنبال یک گزینه کاملا ایده ال بودم آخر سر گزینه ایده آلم تو زرد از آب درامد.


رابطه نامشروع قبل از ازدواج؛بزرگترین دروغ همسرم


ائل: در صورت امکان بخشی از دروغ های همسرتان را تشریح کنید تا مخاطبان دقیقا متوجه منظورشما شوند.


ببینید بزرگترین دروغ همسرم به من این بود که قبلا رابطه ای با یک دختر داشتند(مشروع یا نامشروعش نمی دانم ....) بعد از ازدواج با اینکه ما هر دو کارمند یک شرکت خصوصی بودیم و در آمد تقریبا یکسانی داشتیم متوجه شدم که این فرد کمترین هزینه ای به خرج خانه اختصاص نمی دهد. تا اینکه رفته رفته البته با اعتراف خودش,متوجه شدم دختری که قبلا با او ارتباط داشته قبل تر ها از او شکایت کرده و با رای دادگاه محکوم به پرداخت چندین میلیون پول(تحت عنوان دیه یا هر چی) شده برای همین پولی در جیبش برای خرجی خانه باقی نمی ماند.

ائل: خب شما بعد از فهمیدن این جریان به زندگی ادامه دادید یا حرف طلاق را پیش کشیدید؟!

با اینکه شدیدا دلخور بودم سعی کردم با قضیه بسازم حتی بخاطر مریضی پدرم هیچ بحثی را به خانواده خودم انتقال ندادم...


محکومیت دادگاه اخلاق همسرم را کن فیکون کرد

ائل: خوب پس طلاق چگونه شکل گرفت؟!


بعد از اینکه من ماجرای دختر و دادگاه را فهمیدم اخلاقش با من تند شده بود. خرجی خانه نمیداد، اخلاقش قابل تحمل نبود.به تمام رفتارها و حرکات من چه در خانه و چه در بیرون گیر بیخودی می داد.از طرفی مادر و خواهرانش هم مدام دم گوشش ورد میخواندند و تحریکش میکردند تا با من بدرفتاری کند تا اینکه یکبار سر یک بحث بیخود کار من با همسرم به کتک کاری کشید. با همان سر و وضع به خانه مادرم رسیدم وپدرم گفت حق نداری برگردی مگر اینکه به غلط کردن بیافتد.

همسرم از روی لجبازی یکی دوهفته هیچ اقدامی نکرد تا اینکه بعد دو هفته به همراه مادرش به منزل پدری ام آمده و عذر خواهی کرد و من را راضی به بازگشت به خانه کرد. بعد یک هفته همین اخلاق های بد و گیردادن ها شروع شد. البته یکی از دلایل اصلی عوض شدن این اخلاق فشار مالی شدید همسرم بود که بعد از محکومیت دادگاه و پرداختن پول به همان دختر شروع شد.ائل: منظورتان از گیر دادن چیست؟

ببنید سر کار هر نیم ساعت یک بار با من تماس می گرفت که مشغول چه کاری هستم، اصرار رداشت حق ندارم به هیچ وجه با هیچکدام از همکاران مرد حرف بزنم. با اینکه قبلا حساسیتی نسبت به آرایش معمولی من نداشت حق نداشتم حتی کرم ضد آفتاب بزنم، مدام باید لباس های مطابق میل اش را می پوشیدم، حق نداشتم به منزل اقوام حتی درجه یک رفت آمد کنم و از این قبیل اخلاق ها که بخواهم توضیح بدهم چند ساعت طول می کشد، خلاصه تمام این رفتارها بعد از جریانات دادگاه و محکوم شدن اش به پرداخت هزینه شروع شد..
بعد از شش ماه دیگر همان کتک زدن من به بدترین حالت ممکن اتفاق افتاد تاجایی که تحملم تمام شده و تمام ماجرای رابطه همسرم با دختر و پرداخت مبلغ و دادگاه و ....را به پدرم گفتم.

خانواده ام و به خصوص پدرم اقدام به طلاق کردند و به صورت توافقی در ازای دریافت سی سکه بهار آزادی (البته به صورت قسطی) راضی به طلاق شدم.


طلاق بزرگترین شکست زندگی یک زن است

ائل: از شرایط حال حاضر راضی هستید؟!


هرچند یک خانم مطلقه به خاطر شکستی که در زندگی دچار بحران روحی می شود ولی خوشبختانه با حمایت خانواده ام حالم نسبتا خوب است.چون شرایط خیلی وخیمی را در کنار همسرم میگذراندم.با این وجود شرایط فعلی هم بدون شک راضی کننده نیست چون فکر می کنم طلاق بزرگترین شکست برای یک خانم در زندگی هست که به سختی می توان این عمر و روحیه تلف شده را جبران کرد.


مدام به خودم نهیب می زدم حتما بهتر از این هست!

ائل: در قسمتی از بحث اشاره کردید اگر در سن پایین ازدواج می کردید موفق تر بودید درسته؟!

بله فکر میکنم.یک زمانی خودم را با درس و دانشگاه مشغول کردم سپس سر کار رفتم در همین مدت خواستگارهای خوبی داشتم حداقل خواستگاری که در فامیل بود با اینکه امکانات خوبی نداشتند ولی اخلاق خوبی داشتند ولی مدام به خودم نهیب می زدم که حتما شرایط بهتر از این پیدا می شود....آخر سر با هشدار خانواده که سنم کم کم بالاتر رفته و موقعیت ازدواجم کم تر می شود در سن سی و چهارسالگی ازدواج کردم و با تمام احتیاط و تحقیقات باز هم تو زرد از آب درآمد.ائل: امکان ازدواج مجدد برایتان فراهم شده؟!

بله ولی هیچکدام شرایط خوبی نداشتند و اغلب هم مردان مطلقه که فرزند هم دارند پیشنهاد ازدواج داده اند.


ائل: خوب چرا قبول نمی کنید؟
حوصله و تحمل شکست دوباره را ندارم، و دوست ندارم بچه ی یک فرد دیگر را بزرگ کنم.


احساس سربار بودن می کنم

ائل: بزرگترین دغدغه و ناراحتی شما در حال حاضر چیست؟!


با اینکه من شاغل هستم و درآمد خوبی هم دارم با این حال در خانه پدرم احساس سربار بودن می کنم از طرف دیگر بیماری پدرم بعد از طلاق من بدتر شده و همه ای این ها دست به دست هم می دهند تا من احساس بدی پیدا کنم که تا کنون نداشتم.هرچند درخانه کمترین بی احترامی به من نمی شود ولی با این حال باز ناراحتم...


برای زن مطلقه شرایط ازدواج خوب فراهم نمی شود

ائل: این ناراحتی که اشاره کردید با یک ازدواج خوب جبران می شود؟!


فکر نمی کنم برای بیش از هشتاد و حتی بیشتر از این درصد از بانوان مطلقه شرایط ازدواج خوبی پیش بیاید که ناراحتی و مشکلاتشان جبران شود...


شکست عاطفی قابل جبران نیست

ائل: پس با این توصیف شرایط بعد از طلاق سخت است؟!

بله مسلما سخته.هرچند خانواده من مهرو محبت زیادی به من می کنند ولی به نظرم احساس شکست عاطفی قابل جبران نیست


بالا رفتن سن وسواس می آورد/ تمامی شروط ازدواج با اخلاق خوب فراهم می شود


ائل: توصیه ای برای دختران در آستانه ازدواج دارید؟!

سعی کنند با شناخت بیشتر و با همراهی خانواده و مشاور ازدواج انتخاب کنند.از طرف دیگر سن ازدواج که بالاتر می رود وسواس بیشتر می شود...
در حالی که من الان به این نتیجه رسیدم که ایده ال ترین شرایط برای ازدواج اخلاق خوب و خانواده خوب طرف مقابل است و امکانات و بقیه موارد در صورت بودن اخلاق حل می شوند.ائل: فکر می کنید حضور فردی که گفتید در زندگی همسر شما عامل اصلی طلاق بود؟!

فقط این قضیه نبود ولی پنجاه الی شصت در صد قضیه به این مساله برمی گشت...حتی بعضی ماهها چون هزینه قسط همسرم بالابود ما از کمترین خورد و خوراک خودمان هم می زدیم و حقوق من و همسرم صرف پرداخت به همان خانم می شد...و این مساله برای من خیلی سنگین تمام میشد....


درصد طلاق ناخواسته خیلی اندک است

ائل: به نطر شما طلاق تا حدی برای افراد ناخواسته پیش می آید؟!

درصد خیلی خیلی کم ناخواسته درگیر طلاق می شود اغلب از انتخاب نادرست شروع شده و به علت لجبازی و برخی عقده ها زوجین با هم کنار نمی ایند والا فراد همان طور که تصمیم می گیرند طلاق بگیرند همانطور هم می توانند اراده کنند با اخلاق خوب زندگی کنند.

کلام آخر

طلاق تمام اعضای خانه را مریض می کند.
امیدوارم هیچ خانواده ای دچار بحران طلاق نشوند چون خواه ناخواه تمام اعضای خانواده را درگیر و مریض می کند.با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/PejmAU
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***