تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در گفتگو با ائل مطرح شد:

جوان نخبه تبریزی، آوازه شرافت و انسانیت شهید حججی را در ترکیه بر سر زبان ها انداخت / آموزش فارسی برای ترک ها با چاشنی صدور انقلاب

جوان تبریزی مقیم ترکیه که استاد دانشگاه آنکارا می باشد؛ در اقدامی جالب توجه در فضای سیاسی لائیک آن کشور، گامی بسیار موثرتر نسبت به شهدای این جریان و علی الخصوص شهید محسن حججی انجام داده است.

جوان نخبه تبریزی، آوازه شرافت و انسانیت شهید حججی را در ترکیه بر سر زبان ها انداخت / آموزش فارسی برای ترک ها با چاشنی صدور انقلاب

به گزارش ائل ، امروز در وضعیت کنونی جبهه جهانی مقاومت اسلامی و شهدای این جریان، آوازه جهانی پیدا کرده و دوستان و دشمنان انقلاب را به اندیشه فرو برده است.

کار برای شهدای جبهه مقاومت گاه در قالب کارهای فرهنگی متونع صورت می گیرد و هر کدام اثرگذاری خاص خود را دارد.

اما یک جوان تبریزی مقیم ترکیه که استاد دانشگاه آنکارا می باشد؛ در اقدامی جالب توجه در فضای سیاسی لائیک آن کشور، گامی بسیار موثرتر نسبت به شهدای این جریان و علی الخصوص شهید محسن حججی انجام داده است و به نوعی انقلاب و آرمان های والای آن را به فراسوی مرزها صدور کرده است.

Image title


حجت الاسلام حسن شعبانی، رایزن سابق فرهنگی ایران در ترکیه در گفتگو با خبرنگار ائل با معرفی دکتر شاهد پرویزی خسروشاهی، در خصوص اقدام این جوان ایرانی مقیم ترکیه گفت: این جوان در ترکیه کتاب های متنوع آموزش زبان فارسی برای ترکیه ای ها تالیف کرده است که با استقبال نیز مواجه می شود؛ اما در اقدامی جالب در مقدمه کتاب آورده که آن را تقدیم رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی، رهبر معظم انقلاب و شهید محسن حججی کرده است.

وی ادامه داد: ایشان از من خواستند تا یک نسخه از این کتاب که دست نوشته خودشان در آن آورده شده را به دست خانواده شهید حججی نیز برسانم.

Image title


شعبانی تصریح کرد: جمله ای که در مقدمه این کتاب در وصف شهید حججی آورده اند(به پاس تعبیر بزرگ و والایشان از ساحت مقدس اسلام، شرافت و انسانیت) بسیار تحسین برانگیز است و دست زدن به اینگونه کار در فضای کشوری چون ترکیه واقعا کار ارزشمندی است.

گفتنی است مصاحبه تفصیلی ائل با این جوان تبریزی مقیم ترکیه که از نخبگان علمی بوده و فعالیت های فرهنگی متعددی در ترکیه دارد؛ بزودی منتشر خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/5S3s42
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***