تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

واکنش مداحان به سخنان شاذ فرماندار شبستر در هتک حرمت ایام فاطمیه / ۳

جابری در گفتگو با ائل: منکر این روضه ها بشنو ، که گفته رهبرم روزیِ یک سال کشور در عزای فاطمه است

جابری، مداح اهل بیت(ع) در واکنش مداحان به سخنان شاذ فرماندار شبستر در هتک حرمت ایام فاطمیه با اشاره به بیتی از شعری، گفت: منکر این روضه ها بشنو ، که گفته رهبرم روزیِ یک سال کشور در عزای فاطمه است.

جابری در گفتگو با ائل: منکر این روضه ها بشنو ، که گفته رهبرم  روزیِ یک سال کشور در عزای فاطمه است

حاج محمدتقی جابری، مداح اهل بیت(ع) در گفتگو با خبرنگار ائل در واکنش به سخنان شاذ فرماندار شبستر در اهانت به ایام فاطمیه، گفت: حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) منشأ خیر و برکت هستند و عزای حضرت زهرا(س) مانند عزاداری های معمولی نیست که مثلا پدر یا مادر فردی فوت می کند و مجلس عزا می گیرند بلکه عزای حضرت زهرا(س) با وجود اینکه عزاداری است ولی عین یک نشاط معنوی است و برخلاف اینکه گریه کردن بطور طبیعی فرد را مستهلک می کند، ولی گریه بر این حضرت به انسان یک نوع فرح و شادی معنوی می بخشد و تمامی آلام و درد های انسان از بین می رود و یک روحیه معنوی به انسان می دهد.

وی ادامه داد: اگر به بزرگان و رجال دینی در طول تاریخ نگاه کنیم، می بنیم که علمای بزرگ نجف و در عصر حاضر نیز مراجع تقلید در روز عزای حضرت زهرا(س) به عزاداری خیابانی می پیوندند. یا مثلا در طول این ایام در بیت سایر علما و مراجع مجلس روضه حضرت برپا می شود.

این مداح تبریزی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم حضرت زهرا(س)از منظر مقام معظم رهبری، چند بیت شعر را در وصف آن حضرت خواند:


افضل الاعمال من گریه برای فاطمه است/عزت این زندگی از روضه های فاطمه است
درس توحیدم بوَد زهرا شناسی زین سبب/ می پرستم آن خدایی که خدای فاطمه است
منکر این روضه ها بشنو ، که گفته رهبرم/ روزی یک سال کشور در عزای فاطمه است
چشک دل وا کردم و دیدم که قرآن خدا / آیه هایش یک به یک مدح و ثنای فاطمه است


این سخنان متاثر از غرب زدگی است


وی با انتقاد از  صحبت های هتاکانه فرماندار شبستر، تصریح کرد: این ها یک سری افکاری هستند که متأثر از غرب و غرب زدگی می باشند و مشکل این افراد این است که شناختی از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ندارند و اگر هم عقیده ای به اسلام داشته باشند، این عقاید التقاطی هستند و هیچ گونه الهامی از بزرگان نگرفته اند. شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) اصلا خارج از درک و مخزن ذهنی ما انسان ها است؛ به گونه ای که امام خمینی(ره) در این مورد فرموده اند که :« حضرت زهرا(س) در آن خانه کوچک فرزندانی تربیت کردند که انوارشان در آن سوی ملکوت اعلی می درخشد» یا حتی امام در یک جای دیگری هم گفته اند که « اگر فاطمه(س) مرد بود، قطعا نبی می شد»


امنیت امروز کشور مرهون مجلس عزای حضرت زهرا(س) است

جابری در ادامه با اشاره به داستانی از آیت الله حجت کوه کمری در مورد عظمت حضرت زهرا(س)، گفت:  ایشان در شهادت اول آن حضرت گفته بودند که از عمر من فقط 20 روز باقی مانده است.وقتی علت این حرف از ایشان پرسیده شد، گفتند که «جناب عزرائیل برای قبض روح من آمده بود و من عرض کردم که در این ایام برای حضرت فاطمه (س) مجلس عزا برپا خواهم کرد. تا جناب عزرائیل نام مبارک حضرت زهرا(س) را شنید به احترام این نام مبارک رفتند.» درست بعد از برپایی عزای شهادت دوم آن مرجع تقلید و عالم بزرگ رحلت می کنند.

وی ادامه داد: این همه توسط مراجع عظام برای آن حضرت مجالس عزا گرفته می شود و در رأس همه مقام معظم رهبری فرموده اند که من روزی یک سال کشور را در این ایام از حضرت استمداد می کنم. در واقع برگزاری مجلس عزای خانم، کلی بلا از کشورمان دفع و خیر و برکات به کشور نازل می شود. الان می بینیم که در دنیا اکثر کشور ها ناامن هستند بجز کشور عزیزمان ایران.

این مداح شهیر تبریزی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: ایشان فرموده اند که ما حجت همه هستیم و مادرمان حضرت زهرا(س) حجت ما ائمه هستند. حتی اگر به حدیث شریف کساء مراجعه کنید می بینید که سراپا مدح و نور و حدیث قدسی است . وقتی که در این حدیث جبرئیل از خداوند می پرسد که این افراد چه کسانی هستند، خداوند آنها را توسط حضرت زهرا(س) معرفی می کند و می فرماید که پدر، همسرِ و فرزندانِ زهرا(س) هستند و در واقع محور حضرت زهرا است.

وی در پایان تصریح کرد: شخصیت واقعی حضرت زهرا(س) بعد از ظهور آقا ولی عصر(عج) مشخص خواهد شد که واقعا این بانوی بزرگوار چه کسی بود و تا به امروز هر چه که در مورد این حضرت گفته شده، نمی از دریا بوده است.اخبار مرتبط:

حجت الاسلام همایونی: دشمنان برای سرپوش نهادن به حقانیت ولایت از ایام فاطمیه واهمه دارند شما از چه چیزی واهمه دارید؟!

حجت الاسلام هادی در گفتگو با ائل: بهتر است آقای فرماندار در حیطه تخصصی خود صحبت کنند

حجت الاسلام برگی: آقای فرماندار بداند، در ایام فاطمیه تنها عزاداری نمی کنند، بلکه تمام تلاش ها برای تبیین شخصیت حضرت زهرا است

حجت الاسلام شعبانی در گفتگو با ائل: آقای فرماندار بگویند کدام مراسم فاطمیه باعث تعطیلی یک کارخانه یا بیکار شدن کارگران شده؟

سیدعلی حسینی: فاطمیه تمام شد ولی سقیفه ها، کینه ها و بی بصیرتی ها هنوز خود را نشان می دهند

بالایی در گفتگو با ائل: مانع توسعه کشور کسانی هستند که اختلاس می کنند نه عزاداران فاطمیه

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/s3CjGQ
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***