تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در گفتگو با ائل مطرح شد:

علاقه وافر شهیدان حمید و مهدی باکری به یکدیگر/ خواسته حمید باکری قبل از شهادت از برادرش

حمید باکری همان کسی بود که آقا مهدی باکری راضی نشد جنازه اش را برگرداند و برای همیشه مفقود الجسد ماند. و این به آن جهت بود که باید حتی عدالت در برگرداندن جنازه مطهر شهدا رعایت می شد و اینچنین بود که نام باکری ها بر فراز آسمان ها شنیده می شود.

علاقه وافر شهیدان حمید و مهدی باکری به یکدیگر/ خواسته حمید باکری قبل از شهادت از برادرش

به گزارش ائل، در ساعت 11 شب چهارشنبه 3 اسفند 62 شروع عمليات خيبر بود كه با بي سيم خبر تصرف پل مجنون (كه به افتخارش پل حميد ناميده شد) در عمق 60 كيلومتري عراق را اطلاع داد. آری او قائم مقام لشکر 31 عاشورا حمید باکری بود كه با تصرف آن پل، دشمن متجاوز قادر نشد نيروهاي موجود در جزاير را فراري دهد و يا نيروي كمكي براي آنها بفرستد در نتيجه تمام نيروهايش در جزاير كشته يا اسير شدند و اين عمل قهرمانانه فرمانده و بسيجي‌هاي شجاعش، ضمانتي در موفقيت اين قسمت از عمليات بود.

عاقبت با دو روز جنگ شجاعانه در مقابل انبوه نيروهاي زرهي دشمن فقط با نارنجك و آرپي جي و كلاش ولي با قلبي پر از ايمان و عشق به شهادت خودش و يارانش در حفظ آن پل مهم جنگيدند و در همان جا در ششم اسفند ماه به لقاء‌الله پيوسته و به آرزوي ديرينه‌اش، ديدار سرور و سالار شهيدان امام حسين (علیه السلام) نايل آمد.

حمید باکری همان کسی بود که آقا مهدی باکری راضی نشد جنازه اش را برگرداند و برای همیشه مفقود الجسد ماند. و این به آن جهت بود که باید حتی عدالت در برگرداندن جنازه مطهر شهدا رعایت می شد و اینچنین بود که نام باکری ها بر فراز آسمان ها شنیده می شود و هر چه از این سه برادر شهید بگوییم و بنویسیم کم است.

امروز سی و چهارمین سالگرد شهادت این عاشورایی مجنون است.

بهزاد پروین قدس، از رزمندگان لشکر عاشورا و همرزم شهیدان باکری در گفتگو با خبرنگار ائل با بیان اینکه شهیدان باکری، اسطوره بودند، می گوید: شجاعت و سلحشوری شهیدان باکری فقط مختص به زمان جنگ نیست و آنان در زمان انقلاب نیز رشادت ها کردند و برادرشان علی باکری توسط ساواک نیز دستگیر شده و به شهادت رسید.

وی ادامه داد: شهید حمید باکری به خارج از کشور نیز رفت و آمد داشت و اعلامیه و سلاح به دست مبارزان می رساند و حضور فعالی در بطن انقلاب داشت.

این یادگار دوران دفاع مقدس در ادامه سخنان خود با اشاره به نحوه شهادت شهید حمید باکری، اظهار کرد: شهیدان باکری در عملیات خیبر که منجر به شهادت آقا حمید شد، نقش کلیدی داشتند، در این عملیات، دشمن از سلاح شیمیایی هم استفاده کرد. در سه راهی طلاییه عراقیها تک زدند و گردانهای ما به تله آنها گرفتار شدند. بخشی از عملیات هلیبرن بود که شهید حمید باکری دوبار هلیکوپتر را نشاند یک بار مقداری اسکناس همراهش بود که آنها را به یکی از همرزمانش داد و گفت اینها به کارم نمی آیند و یک بار هم برگشت و سفارش کرد مقداری بدهی دارد که به برادرش مهدی بگویند آن را پرداخت کند. وقتی عملیات آغاز شد، بشدت مورد حمله واقع شدند. وقتی آقا مهدی و شهید یاغچیان به محل رسیدند خیلیها شهید شده بودند از جمله آقا حمید.

وی ادامه داد: وقتی به آقا مهدی اطلاع می دهند که بروند و جنازه آقا حمید را به داخل کانال بیاورند، وی می خواهد اول جنازه بقیه شهدا آورده شود که بعد از آن نیز امکان آوردن جنازه شهید حمید باکری از دست می رود و پیکر وی برای همیشه در خاک مجنون می ماند و مفقودالاثر می شود.

وی تصریح می کند: این هم از اسرار الهی است که جنازه سه برادر که شهید شده اند هیچ کدام برنگشته، هم جنازه علی باکری که توسط ساواک به خانواده برگردانده نشد و هم جنازه شهیدان حمید و مهدی باکری که مفقود شدند.

پروین قدس از علاقه زیاد برادران باکری به هم می گوید و اظهار می کند: آقا مهدی و آقا حمید علاقه زیادی به هم داشتند و محبت آنها به یکدیگر زبانزد همه بوداما این علاقه باعث نشد شهید مهدی به رزمندگانی که برای آوردن پیکر شهدا رفته بودند، اجازه بدهد پیکر برادرش را زودتر از دیگر شهدا به منطقه امن بیاورند و همین باعث شد تا شهید حمید باکری تا امروز همچنان مفقودالاثر بماند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/Bk3KdX
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***