تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از متن و حاشیه جلسه امروز شورای شهر تبریز:

تکذیب حذف اضافه کاری کارکنان شهرداری توسط خانم نائب رئیس / تنش لفظی بابایی و تقی پور با چاشنی روستاهای الحاقی

جلسه شورای اسلامی شهر تبریز صبح امروز به ریاست شکور اکبرنژاد و با حضور ایرج شهین باهر، شهردار تبریز در محل عمارت شهرداری تبریز برگزار شد.

تکذیب حذف اضافه کاری کارکنان شهرداری توسط خانم نائب رئیس / تنش لفظی بابایی و تقی پور با چاشنی روستاهای الحاقی

به گزارش ائل ، جلسه شورای اسلامی شهر تبریز صبح امروز به ریاست شکور اکبرنژاد و با حضور ایرج شهین باهر، شهردار تبریز در محل عمارت شهرداری تبریز برگزار شد.

درخواست رئیس شورا از برنامه های خیریه اموات به تاسی از مواضع امام جمعه در موضوعات زیست محیطی

اکبرنژاد طی سخنانی در تقدیر از مواضع حجت الاسلام آل هاشم در مسایل زیست محیطی، گفت: با توجه به پیشنهاد امام جمعه محترم، امیدواریم شرایطی فراهم شود که برنامه‌های خیریه اموات  به سمت خدمات عمومی و با حفظ محیط زیست هدایت کنیم.

وی با بیان اینکه در بحث تکریم ارباب رجوع و رفتار اداری، نیازمند آموزش و فرهنگسازی‌ هستیم؛ افزود: باید امکان فساد و زمینه تخلف را از میان برداریم. ارتقای فناوری‌های شهری در برنامه‌های اداره شهر، از راهکارهای اصولی در این زمینه است.

تکذیب حذف اضافه کاری کارکنان شهرداری توسط خانم نائب رئیس

سونیا اندیش، نائب رئیس شورا نیز در واکنش به حذف اضافه کاری کارگران شهرداری گفت: شایع شده که شورای اسلامی شهر تبریز قصد کاهش ساعات اضافه کاری کارکنان شهرداری را دارند که بنده این موضوع را صراحتا تکذیب می کنم و به  نمایندگی از ۱۳ عضو شورای شهر اعلام می کنم شورا به هیچ وجه قصد کاهش ساعات اضافه کاری کارکنان شهرداری را ندارد.

بررسی ایرادات فرمانداری تبریز نسبت به مصوبه شورای شهر در خصوص تعرفه عوارض محلی، محور اصلی جلسه امروز بود که اعضا به بازبینی آن پرداختند.

تنش لفظی بابایی و تقی پور با چاشنی روستاهای الحاقی 

بابایی اقدم از جمله معترضین این ایراد فرمانداری بوده و ادعا کرد که فرمانداری توجهی به مصوبه شورا نکرده و آن را پاره کرده است.

موضوع روستاهای الحاقی به تبریز از جمله مسایل تنش زا در این جلسه بود که منجر به تنش لفظی بین بابایی اقدم و عبدالله تقی پور شد.

مصوباتی از جنس پروانه های ساختمانی و تخفیف فصلی عوارض

در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر با دریافت حداقل 30 درصد از مطالبات مراجعین به صورت علی الحساب در بدو تشکیل پرونده موافقت کردند.

همچنین با تصویب شورای اسلامی شهر، عنوان «اختصاص نیم درصد سهم درآمد پروانه‌های ساختمانی به کتابخانه‌ها» در حین دریافت پروانه ساختمانی، حذف می‌شود.

شورانشینان در ادامه بررسی لوایح، با لغو تخفیفات فصلی عوارض در قالب تعرفه عوارض و همچنین  با افزایش عوارض تابلوهای خارج از استاندارد دفاتر، اصناف و واحدهای تجاری ۲۰ درصد موافقت کردند.

در نهایت شورای شهر بر اساس ایرادات فرمانداری به تعرفه عوارض محلی سال ۱۳۹۷، تغییرات و اصلاحات لازم را تصویب کرد.

همچنین اعضای شورای اسلامی شهر با تصویب لایحه‌ای به شهرداری تبریز در خصوص فعالیت شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تاکسی درون‌شهری مبتنی بر فراخوان الکترونیکی و اینترنتی اجازه داد.

وقتی بحث های غیرضروری بر بررسی دستورجلسه ترجیح داده شد

نکته جالب توجه این جلسه اینکه بدلیل بحث های متداوم و خارج از ضرورت اعضای شورا با یکدیگر تنها دو دستور جلسه بررسی نامه سرپرست فرمانداری تبریز در خصوص تعرفه عوارض محلی و لایحه شهرداری تبریز در خصوص فعالیت شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تاکسی درون‌شهری مبتنی بر فراخوان الکترونیکی و اینترنتی مورد بررسی قرار گرفت و سه مورد دیگر که در دستور جلسه گنجانده شده بود؛ مجال بررسی نیافت.

قرار بود  مصوبه کمیسیون عمران، حمل‌ونقل‌و ترافیک شورا در خصوص فاینانس خط ۲ قطار شهری، موضوع قراردادهای شرکت صنایع خودرویی و ریلی آکیاخودرو با شهرداری با موضوعیت مقایسه دو سیستم ریلی و غیرریلی و همچنین موضوع افزایش قیمت بلیط اتوبوس شهر تبریز برای سال 97 هم در جلسه امروز تعیین تکلیف شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/FWyuEr
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***