تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

با ارسال یادداشتی به تحریریه ائل صورت گرفت:

واکنش دو شاعر آیینی به جشنواره شعر فجر تبریز بدون محتوای انقلابی / دلگویه های قبله آرباطان و شکری فرد از غیبت شعرای آیینی

قبله آرباطان و شکری فرد، دو شاعر آیینی که از غائبین جشنواره دیروز شعر فجر در تبریز بود؛ طی یادداشتی به تحریریه ائل از غیبت شعرای آیینی و انقلابی در این محفل گلایه کردند.

واکنش دو شاعر آیینی به جشنواره شعر فجر تبریز بدون محتوای انقلابی / دلگویه های قبله آرباطان و شکری فرد از غیبت شعرای آیینی

به گزارش ائل ، جشنواره شعر فجر عصر دیروز(شنبه) در تبریز آغاز به کار کرد اما خالی از حواشی نیز نبود. اشعاری که در این جشنواره خوانده شد؛ اغلب با عنوان جشنواره(فجر) سنخیت نداشت و از سوی دیگر خبری از حضور شعرای آیینی در این محفل ادبی نبود.

در همین راستا ابراهیم قبله آرباطان، شاعر آیینی تبریزی که افتخار دو بار شعرخوانی در محضر رهبر انقلاب را دارد و از غائبین جشنواره دیروز بود؛ طی یادداشتی به تحریریه ائل از این موضوع گلایه کرده و نوشت:


هیچ گاه عقده دیده شدن نداشتم اما امروز دیگر سکوت جایز نیست /  انگ های انقلابی بودن و حکومتی بودن را خورده ام

بنده؛ ابراهیم قبله آرباطان، متولد 1357 هستم. همان روستازاده ای که علیرغم کم مهری ها، به لطف خدا توانسته ام بالغ بر 150 عنوان مقام برتر ملی و بین المللی را کسب کنم. تنها شاعر استان که توفیق دوبار شعرخوانی را در محضر مقام معظم رهبری داشته ام.

اما ضمن تقدیر از برخی دوستان که همیشه هوای شعر را در استان داشته اند، اما به عنوان کسی که مثل برادرم محمد شکری فرد، تمام انگ های انقلابی بودن و حکومتی بودن را خورده ام، اما لااقل این انتظار را داشته ام که به عنوان کسی که بالغ  95 درصد شعرهایم برای انقلاب و آیینی بوده، من هم دو دقیقه ای در جشنواره ی شعر فجر امسال که به میزبانی استانمان برگزار می گردد سهم داشته باشم.

دوستانی که مرا از نزدیک می شناسند و با خلق و خویم آشنا هستند؛ می دانند که هیچ گاه عقده ی دیده شدن نداشتم و می دانند که همیشه پیرو حق بوده ام. مدت هاست که سکوت کرده ام اما امروز دیگر سکوت جایز نیست!


شکری فرد:با تمام انگ هایی که می خورم با قوت ادامه می دهم؛ تنها و تنها به خاطر اعتقاداتم

همچنین محمد شکری فرد، دیگر شاعر آیینی نیز نسبت به عدم وجود محتوای انقلابی در اشعار خوانده شده گلایه کرده و طی یادداشتی که یک نسخه آن نیز به تحریریه ائل ارسال شده؛ نوشت:

من محمد شکری فرد هستم.عضو بنیاد ملی نخبگان ایران ومتولد 1373 در شهرستان هشترود. از پاییز سال 1390 تا زمستان 1396 در بیش از 35 جشنواره ملی و بین المللی حائز مقام اول تا سوم شده ام؛ دو مجموعه شعر چاپ شده نیز از سوی بهترین و مطرح ترین انتشارات کشور دارم.

هنرم را تا به اکنون با تمام انگ هایی که می خورم از قبیل شاعر درباری و مزدور نظام  با قوت ادامه می دهم؛ تنها و تنها به خاطر اعتقاداتم.

مرا به جرم شعر سرودن برای شیخ النمر و مظلومیت شیعیان یمن و محسن حججی، می زنند

مرا به جرم شعر سرودن برای شیخ النمر سنگ می زنند، مرا به جرم شعر سرودن برای مظلومیت شیعیان یمن می زنند، مرا به جرم شعر سرودن برای محسن حججی می زنند، مرا به جرم شعر سرودن برای سوریه و فلسطین می زنند، مرا به جرم شعر سرودن برای محکوم کردن فتنه گران می زنند و می زنند و می زنند و می زنند و می زنند!

اما ما از شهدایمان آموختیم که در میدان جنگ عقب ننشینیم.من از 17 سالگی ام در جبهه های فرهنگی انقلاب با دشمنان جنگیده ام و بارها و بارها ترکش خورده ام.

ما نیز سال هاست همچون دلاوران نشسته به خاک و خون با دشمنان خویش به جنگ ایستاده ایم اما؛  بدون اسحله در سنگری جدید.

به لطف خدا در این 6 سالی که شعر و شاعری را حرفه ای دنبال می کنم در بسیاری از جشنواره ها و کنگره ها و همایش های مطرح ادبی سطح کشور موفق به شعرخوانی شده ام و هیچ گاه عقده شعرخوانی در محفل شعری با 100 نفر مخاطب را نداشتم و هرگز هم نخواهم داشت!


اخبار مرتبط:

فقط شاعر غیر ایرانی، یادی از عید انقلاب و شهدای انقلاب در جشنواره فجر کرد!


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/RjXssB
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***