تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی:

خدمت در کمیته امداد مقدس و ارزشمند است

کار و خدمت در کمیته امداد مقدس و ارزشمند بوده و این نهاد یکی از یادگارهای باارزش امام راحل (ره) است.

خدمت در کمیته امداد مقدس و ارزشمند است

به گزارش ائل به نقل از سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز با تمجید از خدمات ارزشمند کمیته امداد به محرومان جامعه، بیان کرد: کار و خدمت در کمیته امداد مقدس و ارزشمند بوده و این نهاد یکی از یادگارهای باارزش امام راحل (ره) است.                                                                      

وی بابیان اینکه انسان از راههای مختلف می‌تواند به دین خدا کمک کند تا موجب ثبات دین شود، افزود: یکی از این راه‌ها کمک افراد به نیازمندان جامعه است و اگر این کمک‌ها درراه خدا باشد به معنای این است که به دین خدا کمک شده است.                                                

حجت‌الاسلام آل هاشم با اشاره به اینکه هر حادثه‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد مردم خودشان را در این حادثه سهیم می‌دانند و به آسیب دیدگان کمک می‌کنند، تأکید کرد: ما چنین صحنه‌هایی را در دوران دفاع مقدس دیدیم اکنون نیز در مواقع حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله مردم در کمک به همنوعان خود پیش‌قدم هستند.                                

امام‌جمعه تبریز بابیان اینکه نیکوکاری تعاون درراه دین خدا است، یادآور شد: همه ما باید در کار خیر پیش‌قدم شویم و هر میزان درراه خیر هزینه کنیم خداوند آن را دو برابر می‌کند.               

وی با تأکید به اینکه نباید از کمک به فقرا دست بکشیم، اظهار کرد: سعادت زندگی در این است که پول داشته باشیم و آن را درراه خدا هزینه کنیم.                                                       

حجت‌الاسلام آل هاشم با انتقاد از جمع‌آوری صندوق‌های صدقات کمیته امداد از سطح شهر تبریز به بهانه برگزاری مراسم تبریز ۲۰۱۸ گفت: جمع‌آوری این صندوق‌ها بدون اطلاع قبلی به بهانه تمیز کردن شهر برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ کار درستی نبود.                                              

محمد کلامی مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با تأکید به اینکه همه باید کمک کنیم تا فقر در جامعه گسترش نیابد، گفت: مراکز نیکوکاری می‌توانند پیوند مستحکمی بین فقرا و آرمانهای انقلاب ایجاد کنند.                                                                                    

وی بابیان اینکه نیکوکاران سفیران دستگیری از محرومان هستند، افزود: فقرا وارثان آخرالزمان هستند و ما باید پیشرو مبارزه با فقر باشیم.               

 کلامی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری جایگاه ویژه‌ای در کمک به نیازمندان دارند، ادامه داد: وظیفه دینی و اجتماعی ما ایجاب می‌کند در کمک به فرا و توانمندسازی آنان گام‌های اساسی برداریم.                                                                                                             

نسرین پیرسمساری رئیس مرکز نیکوکاری نورالزهرا (ع) با اعلام اینکه شعار مراکز نیکوکاری مردم برای مردم است، گفت: فلسفه وجودی این مراکز اجرای منویات مقام معظم رهبری در رسیدگی به نیازهای محرومان است.                                                                                         

وی تقویت مسئولیت اجتماعی و مردمی شدن کمک‌ها به نیازمندان را از اهداف مراکز نیکوکاری عنوان کرد و افزود: فعالیت عمده مراکز نیکوکاری جذب کمک‌های نقدی و غیر نقدی اشخاص حقیقی و حقوقی است.                                     

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/qgW3Ts
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***