تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

واکنش علما به سخنان شاذ فرماندار شبستر در هتک حرمت ایام فاطمیه / ۱

حجت الاسلام همایونی در گفتگو با ائل: دشمنان برای سرپوش نهادن به حقانیت ولایت از ایام فاطمیه واهمه دارند شما از چه چیزی واهمه دارید؟!

حجت الاسلام همایونی در گفتگو با ائل به سخنان شاذ فرماندار شبستر در هتک حرمت ایام فاطمیه واکنش نشان داد و گفت: دشمنان برای سرپوش نهادن به حقانیت ولایت از ایام فاطمیه واهمه دارند شما از چه چیزی واهمه دارید؟!

حجت الاسلام همایونی در گفتگو با ائل: دشمنان برای سرپوش نهادن به حقانیت ولایت از ایام فاطمیه واهمه دارند شما از چه چیزی واهمه دارید؟!

به گزارش ائل ، حسن مستفید، فرماندار شبستر در یک مراسم رسمی طی سخنان شاذ،  با انتقاد از برگزاری مراسمات عزاداری ايام فاطميه گفته بود که شهادت حضرت زهرا(س) تنها در يك روز اتفاق افتاده، اين برازنده نظام و توسعه عمراني كشور نيست كه ۴۰ روز ايام فاطميه برگزار كنيم و كشور را بجای كار و نشاط در عزا نگه داريم! بايد بدانيم كه شهادت آنحضرت سه شنبه ای بود كه گذشت و تمام. نبايد بهانه دست دشمن بدهيم!

این سخنان هتاکانه و فاقد بنیه علمی و فقهی، با واکنش تعدادی از علما و خطیب ها روبرو شد. حجت الاسلام اصغر همایونی از وعاظ تبریز در گفتگو با خبرنگار ائل این اظهارات شاذ، واکنش نشان داد.

وی همچنین با ارسال یادداشتی به تحریریه ائل به این سخنان فرماندار شبستر پاسخ استدلالی داد:


بسم الله الرحمن الرحیم
جناب ؛ مستفيد در مراسمي رسمي و با انتقاد از برگزاري طولاني مدت مراسمات عزاداري ايام فاطميه گفته؛ شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)تنها در يك روز اتفاق افتاده، اين برازنده نظام و توسعه عمراني كشور نيست كه ۴۰ روز ايام فاطميه برگزار كنيم و كشور را بجاي كار و نشاط در عزا نگه داريم! بايد بدانيم كه شهادت آنحضرت سه شنبه ای بود كه گذشت و تمام. نبايد بهانه دست دشمن بدهيم!

جناب مستفید:
متاسفانه دیواری کوتاهترازدیوار دین نیست و هرکسی درمقوله دینی خودرا صاحب نظر و متخصص و کارشناس می داند که لازم دیدم چند تذکر به فرماندار شبستر ارایه بدهم.

کاملا مشهود است که حتی الفبای تاریخ صدر اسلام را نمی دانید

1)جناب آقای فرماندار،بهتر نیست بجای ایفای وظیفه در محدوده اختیارات خودتان مسایل دینی را به کارشناسان دینی و اهلش بسپارید؟ از سخنان حضرتعالی کاملا مشهود است که حتی الفبای تاریخ صدر اسلام را نمی دانید و اگر چنانچه واقف برمساله هستید این صورتی دگر دارد که ما حمل بر جهالت حضرتعالی می گذاریم!!!

ایام فاطمیه چه ربطی به توسعه عمرانی کشور دارد؟ مگر در این ایام مردم دنبال کار خودشان نمی روند؟

2)گفته اید ایام فاطمیه(سلام الله علیها) برازنده نظام و توسعه عمرانی کشورنیست!!! یاللعجب ایام فاطمیه چه ربطی به توسعه عمرانی کشور دارد؟به غیر از شهادت دوم، آنهم فقط یک روز درشهادت بانوی بزرگوار عالم، مگر در ایام فاطمیه تعطیل رسمی داریم؟مثل اینکه یادتان رفته در کدام کشوری زندگی می کنید؟! امام راحل فرمودند:این محرم و صفر است که انقلاب را زنده نگهداشته است.

آیا بهترنیست بجای عذرخواهی ازمردم بخاطر بی کفالتی مدیریت خودمان، پای دین را وسط نکشیم؟؟!!!

3)شاهد بوده ایم مسئولانی مثل تو که نتوانسته اند بخوبی ایفای وظیفه کنند و هر زمان رسواییشان خواسته فراگیر شود خواسته اند مشکلات کشور را معطوف به دین و ولایت فقیه بکنند آنچنان ادعای شما مزخرف است (...كشور را بجاي كار و نشاط در عزا نگه ...)که هرخواننده ای به جهالت و سفسطه شما شهادت میدهد. ایام فاطمیه چه ربطی به کار دارد؟مگر درایام فاطمیه مردم دنبال کار خودشان نمی روند؟حضرتعالی آنچنان سفسطه کرده اید که تصور میشود درایام فاطمیه شیعیان درمساجد معتکف شده و فقط به عزاداری مشغول هستند.آیابهترنیست بجای عذرخواهی ازمردم بخاطر بی کفالتی مدیریت خودمان درعرصه اقتصاد و کار و شغل و....پای دین را وسط نکشیم؟؟!!!

دشمنان برای سرپوش نهادن به حقانیت ولایت از ایام فاطمیه واهمه دارند شما از چه چیزی واهمه دارید؟؟!!!

4)مدعی شده اید که ایام فاطمیه بهانه دادن به دست دشمنان است از قضا دشمنان هم جهت تضعیف تشیّع همین حرفهایی را میزنند که شما و امثال شما برزبان می آورید. امروز دشمنان تشیع در راس آن فرقه ضاله  وهابیت همین شبهاتی رابه ایام فاطمیه مطرح می کنند که حضرتعالی مطرح کرده اید.چراکه اگر حقیقت ایام فاطمیه روشن شود حکومت طاغوت رسوا و حقانیت تشیع به جهانیان اثبات خواهدشد.دشمنان برای سرپوش نهادن به حقانیت ولایت ازایام فاطمیه واهمه دارند شما از چه چیزی واهمه دارید؟؟!!!

5)اما اینکه مدعی شده اید شهادت فقط یک روز است و این ایام معنایی ندارد اجازه بدهید گوشه ای از فلسفه ایام فاطمیه را عرض کنم شاید بخود آمده و دیگر پای در حریم کبریایی ولایت نگذارید و اینگونه نسنجیده سخن نزنید. امام‌رضا(عليه السلام) به‌ ريان‌بن‌شبيب فرمود: اِن سَركَ اَن تَكُونَ مَعَنا فِي‌الدرَجاتِ العُلي مِنَ الجَنانِ فَاحزَن لِحُزنِنا وافرَحَ لِفَرحِنا.(عيون‌اخبار الرضا، ج‌1، ص‌300.) اگر دوست‌داري‌ در درجات‌ عالي‌بهشت، همراه‌ ما باشي، محزون‌باش‌ به‌حزن‌ما و خوشحال‌باش‌براي‌شادي‌ما.

اميرالمومنين علي (عليه السلام) مي‌فرمايد: « إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَي اطَّلَعَ إِلَي الْأَرْضِ فَاخْتَارَنَا وَ اخْتَارَ لَنَا شِيعَهً يَنْصُرُونَنَا وَ يَفْرَحُونَ لِفَرَحِنَا وَ يَحْزَنُونَ لِحُزْنِنَا وَ يَبْذُلُونَ أَمْوَالَهُمْ وَ أَنْفُسَهُمْ فِينَا أُولَئِكَ مِنَّا وَ إِلَيْنَا» خداوند تبارك و تعالي به زمين نظر كرد و ما را برگزيد و شيعيان ما را براي ما برگزيد كه ما را كمك كرده به سرور ما مسرور و به غم ما محزون هستند و اموال و جانشان را در راه ما نثار مي‌كنند آنان از ما بوده و به سوي ما خواهند آمد(.خصال، ج 2-ص 635/بحار الانوار جلد44 ص278).

اگر خلافت امیرالمومنین(ع) را غصب نمی کردند؛ امروز شاهد کشتار هزاران نفر از انسان های مظلوم و بی گناه نبودیم

بعداز پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله وسلم)دشمنان اهل بیت(علیهم السلام)عرصه را آنچنان براهل بیت (ع)تنگ کردند که امام صادق (ع)فرمودند: ازخلقت حضرت ادم (ع) تا بحال سه نفر از بکاییون بودند یعنی کسانی که ازهمه بیشتر گریه کرده اند یکی از آنها مادرم حضرت زهراسلام الله علیهابود که بعد از پدربزرگوارش شب وروز آنچنان ضجه میزد و گریه می نمود که اهالی مدینه از شدت گریه بانوی دوعالم به امیرمومنان علی (ع) شکوه کردند!!!گریه  حضرت زهرا سلام الله علیها بخاطر مال دنیا نبود بلکه باعلم ماکان وما یکونی که خداوند متعال بر آن علیا مخدره عنایت فرموده بود می دید که چگونه زحمات 23ساله ی پدربزرگوارش با غصب خلافت امیرمومنان علی (ع) هدر می رود و از طرفی می دانست با غصب خلافت آنچنان بدعتی در دین گذاشتند که تا روز ظهور فرزند بزرگوارش ادامه خواهد داشت؛ بطوریکه امام صادق (ع) فرمودند: اگر بعد از پیامبر خدا صلی الله علیه و اله و سلم خلافت را غصب نمی کرذند و جدم امیرمومنان برمسند حکومت می نشست؛ دیگر غیبت قائم ال محمد (عج) وجود نداشت و الان بجای داشتن مدینه  فاضله شاهد کشتار و خون ریزی ،هرروز هزاران نفر از انسان های مظلوم و بی گناه نبودیم ...

ایام فاطمیه یعنی هر روز آن، یک مصیبت جدید برعلیه اهل بیت (ع)........

ایام فاطمیه یعنی هر روز یک بدعتی بنام دین و اسلام که تابحال هم ادامه دارد..........

ایام فاطمیه یعنی اثبات حقانیت ولایت امیرمومنان علی (ع) که حیات اخروی و دنیوی انسان ها وابسته بدان است. 

اگر شیعیان دراین ایام عزاداری می کنند دستور حضرات معصومین علیهم السلام بوده که فرمودند:در روزهای شادی ما شاد و در روزهای حزن و اندوه ما غمگین باشید و شیعیان با تاسی از امامان معصوم (علیهم السلام) خود برای آبادی آخرتشان و مصفا کردن دلشان بانور ولایت درچنین ایامی ،عزاداری می کنند.

زمانیکه عقیلة العرب حضرت زینب سلام الله علیها به گودی قتلگاه رسیدند با گریه و ناله فرمودند (برادر من شهید روز جمعه است) درحالیکه عاشورا بنا به روایتی دوشنبه و بنا به روایتی سه شنبه بوده اما چرا حضرت فرمودند جمعه؟ چون جمعه همان روزی بود که درسقیفه حق ولایت راغصب کردند و حضرت زینب (س) خواستند بفرمایند که عاشورا نتیجه سقیفه بوده است.

و اگر در روایت آمده که امام زمان (عج) در روز جمعه ظهورمی کنند بخاطر این است که استمرار سیاست پیامبر خداصلی الله علیه واله و سلم را ادامه خواهند داد و از سقیفه ای ها انتقام خواهدگرفت.

ایام فاطمیه یعنی پیامبر خداصلی الله علیه واله وسلم 23سال در راه دین و در راه اعتلای کلمه طیبه آنچنان زحمت کشیدند که فرمود: هیچ پیامبری در راه توحید مثل من موذب نشده است و در این 23سال همه تلاش پیامبرخدا صلی الله علیه واله و سلم براین بود که بعد از فتح مکه بیت المقدس را فتح کند چرا که از نظر استراتژیک(غرب آسیا)برای تبلیغ دین مقدس اسلام و صدور آن به جهانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار بود و تا آخرین لحظات خود برای عملی کردن این سیاست همه جانبه تلاش کرد اما ازسویی چون یهودیان می دانستند فتح بیت المقدس یعنی خط بطلانی بر همه آمال و آرزوهایشان خواهدبود؛ مجبورشدند. برای مقابله با پیشروی مسلمین به سوی بیت المقدس درخارج و در داخل مدینه خاکریزه و موانعی بوجود آورند تا از سیطره مسلمین به قدس جلوگیری کنند.(بنی خزرج، بنی حارث، بنی جوشام، بنی نجار، بنی قینقاع، بنی سعدیا ،بنی شطیبا ، بنی کینانا، بنی زریق، بنی قریظه ،بنی نضیر،بنی قضاعه همه طوایف یهود بودند که مانع اصلی برای فتح قدس بشمار می رفتند)

یهودیان با این خاکریزها می خواستند تا پای مسلمین به بیت المقدس نرسد اما با تلاش مسلمانان همه  این موانع درجنگ ها و یا با صلح نامه ها از میان برداشته شد و مسلمین تا جایی پیشروی کردند که بعد از تبوک و خیبربه موته رسیدند و در آخرین ساعات رسول خداصلی الله علیه واله و سلم مسلمین به فرماندهی اسامه در موته بیتوته کردند تا بلکه کسانی که دو رو بر پیامبرخدا صلی الله علیه و آله وسلم بودند و تمایلی نداشتند اسامه موته را فتح کند به لشکر مسلمین بپیوند و بافتح موته به بیت المقدس واردشوند و دومین آرزوی حضرت راکه فتح بیت المقدس بود عملی کنند اما پیامبرخدا صلی الله علیه واله و سلم ازدنیارفت لشکر اسامه رابالاجبار برگردانند وبیت المقدس باز دست یهودیان افتاد .که اگر دران زمان مسلمین فتح می کردند الان شاهد ظلمهای یهودیان در این وادی مقدس نبودیم و متعلق به مسلمین بود.و همانطوریکه در روایات آمده اولین سالی که امام زمان عج ظهور ممی کنند اولین و مهمترین سیاستون فتح بیت المقدس است چرا که اولا سیاست امام زمان عج استمرار سیاست جدش بوده و ثانیا فتح بیت المقدس، یک دستور الهی بود که بخاطر اهمال کاری مسلمین و نفوذ منافین ناکام ماند و باید امام زمان عج این دستورالهی راعملی کند.

حضرت زهرا سلام الله علیها 75 روز یا به نقلی 95 روز بعد از پدر بزرگوارشان شب و روز گریه می کردند چون می دانستند با از دست دادن بیت المقدس، تا زمان ظهور فرزندش، یهودیان خون آشام چقدر در این سرزمین ظلم و کشت و کشتار انجام خواهند داد و چگونه دین مقدس اسلام را ملعبه و بازیچه خواهند کرد و چگونه مسلمین به جان هم خواهند افتاد.

آری؛ همه این ظلم ها و بدعت ها را سیده نساء العالمین می دانست و می دید و از ته دل ضجه می کشید و ناله می کرد بخاطر بلاهایی که بر سر مسلمین و اسلام آوردند.

ایام فاطمیه  نه تنها عزاداری به مصائب حضرت زهرا(س)  بلکه ابراز همدردی با ظلم و ستم ها علیه بشریت است

به همین خاطر امام صادق(ع)فرمودند: بعداز جدمان ،مادربزرگوارم حضرت زهراسلام الله علیها روز به روز ضعیف شد و بخاطر جراحت هایی که وارد کرده بودند نهایتا بشهادت رسیدند. 

ایام فاطمیه یعنی شیعیان نه تنهاباعزاداری خودشان به مصایب حضرت زهراسلام الله علیهاگریه می کنند بلکه باهمراهی کردن سیده نساالعالمین به حال وروز بشریتی که درسرتاسردنیا ،موردظلم وستم قرارگرفته اند اظهارهمدردی می کنند.

یکی از کوچکترین نتایج سیاست و ظلم های آن 75 یا 95 روز، خروجی وهابیت بود


یکی از کوچکترین نتایج سیاست وظلم های آن 75 یا95 روز خروجی وهابیت بود که پیامبر خداصلی الله علیه واله وسلم از آن تحت عنوان شاخ شیطان یادفرموده اند.

آیا خون گریستن بر ظلم ها و بدعت ها روا نیست؟؟

آری؛ حضرت زهراسلام الله علیها شاهد این روزهایی بودند که با تکبیر و ندای الله اکبر سربچه های طفل معصوم را بنام اسلام ذبح می کنند وهزاران ظلم های دیگر....

آیا خون گریستن برچنین ظلم ها وبدعت ها روا نیست؟؟

جناب فرماندار بهتر است دین را به اهلش واگذار کنید

جناب فرماندار بهتر است دین را به اهلش واگذار کنید و بی تدبیری و عدم کفایتی های خودتان رابنام دین ننویسید که شکرخدا مردم ما بیدارند و فطرتشان با محبت اهل بیت(ع) عجین گشته است.

والسلام من اتبع الهدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/QpsCmc
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***