تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

امام جمعه تبریز عنوان کرد:

انتقاد از دو اقدام شهرداری؛ به جای جمع آوری دستفروش ها و صندوق صدقات، به فکر مستمندان باشید / مسئولان قضایی با افراد مخل امنیت برخورد شدید کنند

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز گفت:مسئولان قضایی با افراد مخل امنیت برخورد شدید کنند.

انتقاد از دو اقدام شهرداری؛ به جای جمع آوری دستفروش ها و صندوق صدقات، به فکر مستمندان باشید / مسئولان قضایی با افراد مخل امنیت برخورد شدید کنند

به گزارش ائل ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز در محل مصلای امام خمینی(ره) این شهر در تداوم سلسه بحث های اخلاق در خانواده، به موضوع ازدواج ااره کرده و گفت: رفتار درست و صادقانه از سوی خانواده ها در امر مقدس ازدواج زمینه تشکیل خانواده اسلامی را فراهم می‌کند.

دروغ در  خواستگاری، مشکلات بعد از ازدواج را دامن می زند

وی ادامه داد: اما چنانچه در موضوع ازدواج و امر خواستگاری، دروغ و حلیه از جانب طرفین در اولویت باشد؛ مشکلات بعد از ازدواج را دامن می زند.

امام جمعه تبریز ضمن اشاره به یاوه گویی و تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی، بیان داشت: تهدید به جنگ نظامی و طرح ایران هراسی از سوی رژیم صهیونیستی دیگر رنگ باخته است.

تلاش در راستای رونق اقتصادی داخلی باید اولویت اصلی کشور باشد

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه به مشکلات و اولویت های اساسی کشور توسط مسئولین، پرداخته و گفت: پاسداری از ارزش های انقلاب، ترسیم آینده ای روشن برای جوانان و تلاش در راستای رونق اقتصادی داخلی باید اولویت اصلی کشور باشد.

وی همچنین با روز درختکاری در 15 اسفند ماه اشاره داشته و تصریح کرد: شهرداری و نهادهای دیگر در امر توسعه فضای سبز و درختکاری جدیت داشته باشند.

مسئولان باید تلاش کنند تا دغدغه رهبری در ایجاد عدالت اجتماعی برطرف شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به دیدار اخیر مردم آذربایجان با رهبر انقلاب بمناسبت قیام 29 بهمن خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب در بیانات خود به مشکلات و انتقادات از  مسئولان پرداخته و از عدم وجو عدالت اجتماعی گلایه داشتند و مسئولان باید تلاش کنند تا دغدغه رهبری در ایجاد عدالت اجتماعی برطرف شود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب یکی دیگر از دغدغه‌ها را بازگشت خطر ارتجاع، بازگشت اشرافی‌گری و دل سپردن به طبقات  مرفه و خارجی مطرح کردند که  مسائل قابل تاملی است و زیرا طبق فرموده ایشان  اگر مسیر خود را به طبقه مرفه سوق دهیم یک اشتباه بزرگ کرده‌ایم چراکه انقلاب اسلامی ایران را طبقه مستضعف ایجاد کرده‌اند.

خطیب جمعه تبریز در از اقدام شهرداری در جمع آوری دستفروش ها انتقاد کرده و افزود: آقایان محترم در آستانه عید نوروز به این دستفروشان کمک کنید و به جای جمع‌آوری آنها، یک مکان برای آنها اختصاص دهید.

وی همچنین از دیگر اقدام شهرداری در جمع آوئری صندوق صدقات به بهانه تبریز 2018 نقد وارد کرده و تصریح کرد:  باید از صندوق‌های کمیته امداد و مستمندان حمایت کنیم نه اینکه آنها را به بهانه تبریز ۲۰۱۸ جمع کنیم و به جای از ریشه زدنموضوع، صندوق‌های  شیک و مرتب برای رویداد جایگزین شود.

حجت الاسلام آل هاشم همچنین با اشاره به اغتشاش اخیر در تهران خاطر نشان کرد: اخیرا عده‌ای از افراد منتسب به گروه خاص به اموال عمومی و مردمی صدمه وارد کرده و سه نفر از کارکنان نیروی انتظامی و یک نفر از بسیجیان را به شهادت رساندند؛ مسئولان قضایی و امنیتی باید برخورد شدید با این افراد که امنیت کشور را به هم زده بودند داشته باشد.

وی تاکید کرد: البته گروهی که منتسب به اغتشاشگران  شده‌اند باید صف خود را از این آشوبگران جدا کنند و اعلام رسمی از این جدایی داشته باشند و اعلام برائت کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/nrjwaQ
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***