تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در گفتگوی ائل با شهروندان خیابان ۴۲ متری تبریز مطرح شد:

گل و لایی که سهم فراموش شدگان در تبریز ۲۰۱۸ شد / بی توجهی شهرداری به حاشیه نشین ها با گذشت یک هفته از شروع بارش ها

با گذشت یک هفته از وضعیت اسفبار معابر خیابان ۴۲ متری تبریز بر اثر آب گرفتگی و تجمع گل و لای در معابر، شهرداری هنوز توجهی به این معضل نکرده است.

گل و لایی که سهم فراموش شدگان در تبریز ۲۰۱۸ شد / بی توجهی شهرداری به حاشیه نشین ها با گذشت یک هفته از شروع بارش ها

به گزارش ائل ،  بارش های چند روز اخیر در تبریز، موجی از نشاط و طراوت را به شهر هدیه کرد و علاوه بر اینکه آلایندگی ها را تا حدی مرتفع کرد؛ به نگرانی ها در خصوص کم آبی ها نیز تسکین داد.

اما این بارش علاوه بر خوشحالی هایی که به همراه داشته، موجب بروز برخی مشکلات در معابر علی الخصوص در مناطق حاشیه نشین شده و بدتر از آن نیز، بی توجهی مسئولین نسبت به این مشکلات مردم مناطق محروم شهر می باشد.

هفته قبل در آغازین روزهای بارش های باران شدید در تبریز بود که یکی از همشهریان تبریزی در خیابان انقلاب (42 متری) با ارسال فیلم و تصاویری از وضعیت اسفبار معابر این منطقه بر اثر آب گرفتگی و تجمع گل و لای در معابر، به تحریریه ائل فرستاده بود که منتشر شد و از بی توجهی شهرداری منطقه 10 در رسیدگی به این معضل گلایه شده بود.

Image title


اکنون بعد از گذشت حدود یک هفته از آن ماجرا، پیام ها و تصاویر دیگری از شهروندان خیابان انقلاب به پایگاه خبری ائل ارسال شده که حکایت از عدم توجه شهرداری نسبت به این موضوع و بروز مشکلات عدیده در عبور و مرور شهروندان آن منطقه شده است.

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار ائل ضمن انتقاد از بی توجهی شهرداری نسبت به حاشیه نشین ها، گفت: علی رغم اعتراض های صورت گرفته و انتشار تصاویر وضعیت نامناسب معابر این منطقه، تاکنون حتی یک کارمند ساده شهرداری هم برای بررسی موضوع به منطقه نیامده است.

Image title

بی توجهی به محرومین در پایتخت گردشگری جهان اسلام

شهروند دیگری به خبرنگار ائل گفت: گناه ما چیست که حاشیه نشین هستیم و سهمی از خدمات شهرداری نداریم؟

وی ادامه داد: تبریز 2018 فقط متعلق به مناطق بالاشهر نیست و شهرداری مسئول رسیدگی به همه شهر است نه فقط محلاتی همچون ولیعصر و زعفرانیه و...

این شهروند با لحن ناراحت تصریح کرد: کدام یکی از مسئولین حاضر می شوند در چنین شرایط نامناسبی که خیابان پر از آب و گل و لای هست؛ عبور کند؛ مسئولین محترم شهرداری از ماشین خود پیاده شوند و کمی هم در این منطقه قدم بزند و مشکل را ببیند.

در تبریزی که بعنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 انتخاب شده؛ همچنان حاشیه نشین ها فراموش شده اند؛ حال آنکه اسلام و آموزه های آن بر عدالت اجتماعی و رسیدگی به محرومین دستورات ویژه دارد.

هنوز چند روزی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان که اتفاقا مسئولین شهرداری هم در آن حضور داشتند؛ نمی گذرد که رهبری مسئولین را بر رسیدگی هر چه بیشتر به طبقات محروم سفارش کردند؛ اما در تبریز 2018 حتی از یک توجه اولیه به عبور و مرور شهروندان مناطق مستضعف دریغ شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/e5gxKE
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***