تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

پرده دوم تغییرات فرمانداران آذربایجان‌شرقی کلید خورد

تغییر فرمانداران در شطرنج خدابخش

بالاخره بعد از گذشت چند ماه فرماندار تبریز معرفی شد.

تغییر فرمانداران در شطرنج خدابخش

به گزارش ائل به نقل از فارس، پس از چندماه و با کش و قوس‌های فراوان بالاخره  با حضور شهرتی‌فر معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی علیار راستگو فرماندار شهرستان مرند به عنوان فرماندار جدید شهرستان‌ تبریز معرفی ‌شد.

مجید خدابخش استاندار آذربایجان‌شرقی پنجم مهرماه با حضور عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور کلیددار استان آذربایجان‌شرقی شد و در نخستین انتصابش در استان رحیم شهرتی‌فر فرماندار تبریز را به عنوان معاون سیاسی استاندار منصوب کرد.

در دهم بهمن‌ماه امسال حسن مستفید( فرماندار هشترود) به‌عنوان فرماندار جدید شبستر معرفی و از تلاش‌ها و خدمات منصور طالب‌پور فرماندار پیشین این شهرستان قدردانی شد.

انتخاب فرماندار بناب در هاله‌ای از ابهام!‏

 معمولاً در آغاز به‌کار دولت جدید در کشور و طبق رسم و رسوم اداری، مراسم ‏تکریم و معارفه فرمانداران قدیم و جدید به‌طور همزمان با حضور نماینده عالی دولت در استان برگزار می‌‏شود و این به‌مثابه رسمیت بخشیدن به ساز و کاری است که بر اساس آن انجام امور و تکالیف مرتبط با ‏امور اجرایی در سطح شهرستان توسط فرد منتخب قانونی است.‏

با این وصف، گویا مدتی است رسم و رسوم معمول و تشریفات اداری این امور در شهرستان بناب به‌کل به‌‏ورطه فراموشی سپرده شده‌ است.

برای مثال، چندی پیش با وجود اینکه آقای ولی‌الله فرج‌اللهی فرماندار اسبق بناب پس از اتمام دوره ‏خدمت خود بازنشسته شده و از اواخر آبان‌ماه امسال از سمت فرمانداری خداحافظی کرد، وی در ‏یک مراسم غیررسمی و خارج از عرف اداری تودیع شدند و از زحمات چند ساله ایشان در این پست ‏قدردانی شد.‏

همچنین پس از وی، طی حکمی از سوی استاندار آذربایجان‌شرقی امین رفیعی که معاونت ‏فرمانداری را در دوران فرج‌اللهی عهده‌دار بود، به عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان ‏منصوب و مشغول به‌کار شد.

در حالی که انتظار می‌رفت در یک دوره کوتاه پس از سرپرستی رفیعی فرماندار جدید بناب معرفی و کار ‏خود را در این شهرستان آغاز کند، اما شهرستان بناب همچنان توسط سرپرست فرمانداری اداره می‌شود ‏و خبری از انتخاب و معرفی فرماندار جدید نیست.

حال علاوه بر شهرستان بناب که فرمانداری آن به صورت سرپرستی اداره می‌شود  با انتصاب علیار راستگو فرماندار شهرستان مرند به عنوان فرماندار جدید شهرستان تبریز این شهرستان نیز به جمع فرماندارانی که با سرپرستی اداره می‌شود، افزوده شد و ضرورت دارد هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.

تأخیر در معرفی مدیران‌کلی که بازنشسته شده در استان آذربایجان‌شرقی و  فرمانداران جدید خسارات زیادی را متوجه استان در زمینه‌های مختلف ‏از جمله شاخص‌های توسعه خواهد کرد که آثار آنها را در اندک زمان می‌توان به چشم دید.‏

امیدواریم هر چه زودتر برخی مدیران‌کل که در ماه‌های اخیر بازنشسته شده و در انتظار معرفی مدیرکل جدید هستند و یا مدیران‌کلی که قرار است تغییر کنند و فرماندارانی که قرار است، تغییر کنند یا ابقا شود هر چه زودتر تعیین تکلیف شود تا حداقل از اول سال جدید از حالت بلاتکلیفی خارج شده و با قوت به‌کار خود ادامه دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/8mgA9U
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***