تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از آخرین تحولات جوی:

آرامش آسمان آذربایجان از فردا تا پنجشنبه/ سیستم بارشی جدید در راه است/ بهمن ۹۶، یکی از پربارش ترین بهمن های طول تاریخ شهر تبریز

طی موج بارشی اخیر بیشترین بارش از بستان آباد بود و کمترین آن از سراب و بیشترین برف از کلیبر و ورزقان حدود ۲۰ الی ۲۵ سانت و تبریز هم با برف سفید پوش شد و حدود ۵ الی ۸ سانت در نقاط مختلف تبریز برف بارید.

آرامش آسمان آذربایجان از فردا تا پنجشنبه/ سیستم بارشی جدید در راه است/ بهمن ۹۶، یکی از پربارش ترین بهمن های طول تاریخ شهر تبریز

به گزارش ائل، بررسی نقشه های همدیدی، آینده نگری و تصاویر ماهواره ای نشان دهنده جوی پایدار برای روز سه شنبه است و به نظر می رسد تا روز پنج شنبه منطقه از لحاظ جوی در آرامش خواهد بود و افزایش نسبی دما در طول روز را شاهد خواهیم بود.

البته در مناطقی از آذربایجان و از روز چهارشنبه، گذر امواج تراز میانی جو، موجب افزایش ابر، وزش باد، در برخی نواحی به ویژه نیمه جنوبی استان، بارش پراکنده باران و برف خواهد گردید.

طی موج بارشی اخیر بیشترین بارش از بستان آباد بود و کمترین آن از سراب و بیشترین برف از کلیبر و ورزقان حدود 20 الی 25 سانت و تبریز هم با برف سفید پوش شد و حدود 5 الی 8 سانت در نقاط مختلف تبریز برف بارید.

تبریز این موج 38/8 میلی متر بارش داشت و حتی بیشتر از موج قبلی که 31/9 میلی متر بود بارش دشت کرد و مجموع دو موج تبریز 70/7 میلی متر شد که در نوع خود رکورد هست برای بهمن و یکی از پربارش ترین بهمن های طول تاریخ شهر تبریز بود.

گفتنی است، هم اکنون دمای کلانشهر تبریز 2 درجه بالای صفر می باشد که در سردترین ساعات خود به 4 درجه زیر صفر نیز می رسد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/RxuX4D
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***