تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

حاشیه نگاری خبرنگار ائل از دیدار با امام المسلمین، حضرت خامنه ای:

بیعت عارفانه با پسر فاطمه(س) در مرکز فرماندهی دلها / سلام ویژه آقا به همه مردان و زنان غیور آذربایجان / عاشقانی که قربانی توزیع ناعادلانه سهمیه دیدار شدند و از دیدار روی ماه محروم شدند

به جهت ازدحام بیش از حد حسینیه، حدود ۳۰۰ نفر از مردمی که با هزار امید خود را برای دیدار رهبر خود به تهران رسانده بودند؛ پشت درب حسنیه می مانند و جایی برای حضور در فضای اصلی مراسم پیدا نمی کنند از دیدار روی ماه محر می می شوند.

بیعت عارفانه با پسر فاطمه(س) در مرکز فرماندهی دلها / سلام ویژه آقا به همه مردان و زنان غیور آذربایجان / عاشقانی که قربانی توزیع ناعادلانه سهمیه دیدار شدند و از دیدار روی ماه محروم شدند

 ائل / صابر عیسی پور

با مشقت فراوان و دلی آکنده از ارادت و شور به ولایت، خودم را به کاروان عاشقان امام خامنه ای می رسانم. اتوبوس در یک هوای بارانی راهی تهران می شود تا ما را به مرکز فرماندهی قلوب جهان اسلام راهی کند. چون پیش از این توفیق شرفیابی به دیدار رهبر انقلاب داشتم؛ امسال سعی داشتم از بیت المال هزینه تراشی نکنم و خودجوش و با هزینه شخصی به محضر مقتدایم بروم؛ تا دیگر چشم انتظاران دیدار یار، بتوانند در این محفل بیعت با فرمانده دلها حضور یابند.

با تلاش زیاد،  راه حسینیه امام خمینی را در خیابان فلسطین را پیدا کردم و کم کم به صف دیگر همشهریان خود در ورودی حسینیه ملحق شدم.

افسر پلیس راهنمایی و رانندگی راه را نشانم می دهد و با لحنی آغشته از حب به ولایت می گوید: سلام مرا را هم به آقا برسانید.

پس از انجام بازرسی ها توسط پاسداران خوش خلق اما قاطعی که مدال افتخار خادمی ولی فقیه را در سینه دارند؛ وارد راهرو حسینیه می شویم و توسط جوانان خوش سیمایی با شیر و کیک پذیرایی می شویم. با جسمی خسته از دوری راه، شیر و شیرینی تبرکی می خورم و جانی دوباره می گیرم.

ساعت 9:20 صبح وارد حسینیه می‌شوم و به زحمت جایی را پیدا می‌کنم و چشمان تشنه خود را مهیای دیدار آقا می کنم.

چهره های حاضر در مراسم را برانداز می کنم؛ اغلب آشنا هستند و به قول خوشان باز پنجم، ششمی است که از سهمیه مردم آذربایجان به این دیدار آمده اند؛ غافل آنکه خیل مشتاقان زیادی هستند که بخاطر همین توزیع ناعادلانه سهمیه ها، هیچ گاه نمی توانند به زیارت مولای خود بروند.

ساعت 9:40 حسینیه امام خمینی مملو از جمعیت شده و مسئولین استانی هم مثل همیشه خود را تافته جدا بافته دانسته و از درب ویژه اندک اندک وارد حسینیه می‌شوند و بعد از سلام واحوال پرسی با جایی برای خودشان در ردیف های جلویی پیدا می‌کنند.

حاج رضا اکبری، مداح نام آشنای تبریزی با نوای خود در مدح زهرای اطهر(س)، مجلس را مهیای حضور آقا می کند و این محفل معنوی، با ناله های سرشار از معرفت حضار، فاطمی می شود.

فضای حسینیه با نصب هنرمندانه «پارچه های سبز» و «پرچم های یا فاطمه الزهرا» حال و هوای مدینه به خود گرفته است. بعد از مداحی حاج رضا، دیگر صبر عاشقان ولایت از دیرا آذربایجان قهرمان به سر می آید و شعار «الی پسر فاطمه منتظر تو هستیم» بالا می گیرد و فضای حسینیه به وجد می‌آید.

به جهت ازدحام بیش از حد حسینیه، حدود 300 نفر از مردمی که با هزار امید خود را برای دیدار رهبر خود به تهران رسانده بودند؛ پشت درب حسنیه می مانند و جایی برای حضور در فضای اصلی مراسم پیدا نمی کنند از دیدار روی ماه محر می می شوند و گریه های آنها، نشان از عمق ارادت قلبی آنها به حضرت آقا را متجلی می کند.

حاج احمد جلیل پور، مجری برنامه از میهمانان دعوت می‌کند که سرود از قبل آماده شده به مناسبت این دیدار خاص و دلبرانه را با هم تمرین کنند و همگی هم آواز می شوند:

پارلادی روی چو مهون گوزلریمیز فرش رهون

جان به کف و پا به رکاب بیعته گلدی سپهون

فتنیه قاتماز اوزونو چونکی اویاخدی ائلیمیز

تا جانی وار انقلابا سانکی دایاخدی ائلیمیز

آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی

بعد از اتمام همخوانی سرود، بار دیگر شعار سر داده می شود: ای پسر فاطمه منتظر تو هستیم...

همگی نیم خیز به جایگاه نگاه می‌کنند؛ تا به محض ورود جان جانان، همه عشق و شور خود را به رخ آن یار بکشانند...

اما بدلیل ازدحام بیش از حد، همچنان بی نظمی در مراسم حکمفرما است و سردار خرم، فرمانده سپاه عاشورا پشت تریبون می رود و از عاشقان ولایت می خواهد تا نظم جلسه را رعایت کنند.

سرانجام انتظارها به سر آمده و حضرت آقا با تبسمی‌ دلبرانه وارد حسینیه می شود و جمعیت به یکباره قیام کرده و ارادت قلبی خود به ولایت را در شعارهای حماسی خود نشان می دهند:

این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده

خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست

آقا به حضار اظهار لطف می‌کنند و در جایگاه می‌نشینند و قاری نوجوان قرائت خود را شروع می‌کند.

بعد از اتمام قرائت قرآن، سورد همخوانی مردم آغاز می شود و در تمام مدت این همخوانی، آقا به متن شعر که قبلا در اختیارشان گذاشته بودند؛ نظاره می کند و با حرکات سر خود، گویا محتوای آن را تایید می کنند.

بهرام عراقی زاده، مداح جوان تبریزی در جایگاه حاضر می شود و بمناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) در کنار فرزند زهرا، به ذکر مصیبت می پردازد.

روضه غریبی امیرالومینین(ع) در فراق دردانه پیامبر، اشک های آقا را جاری می کند و با ناله های  دلدادگان به مکتب اهل بیت(ع) از دیار آذربایجان ولایتمدار عجین می شود.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، خود را به جایگاه می رساند تا به نمایندگی از مردم آذربایجان، ارادت قلبی مردمان این خطه را به محضر آقا ابلاغ کند.

او صحبت های خود را بعد از نام و یاد خدا با اشعار شهریار شیرین سخن آغاز می کند و از ثبات قدم مردمان آذری در روزهای سخت و شیرین انقلاب سخن به میان می آورد؛ از روحیه عاشورایی مردمان این دیار در 8 سال حماسه و جهاد تا استقبال پرشور از آن رهبر فرزانه در سال 72 و فرصت ندادن به فتنه گران در ایام اخیر.

امام جمعه تبریز دو درخواست ویژه از رهبری می کند که حرف دل تمام مردم آذربایجان بود؛ یکی درخواست دستور ویژه به دولت برای رسیدگی به بحران دیاچه ارومیه و دیگری درخواست سفر مجدد آن رهبر حکیم به سرزمین مردان مرد، آذربایجان قهرمان.

وقتی این درخواست ها مطرح می شود؛ حضار دیگر قادر به کنترل احساسات خود نمی شوند و با تکبیرهای ممتد، بیانات حجت الاسلام آل هاشم را تصریح و تایید می کنند.

بعد از سخنان حاج آقا آل هاشم، همه نگاه ها به آقا دوخته می شود و همگی با شعار «بیز اولماغا حاضرخ خامنه ای سربازیخ» به استقبال استماع سخنان مقتدای خود می روند.

آقا در طول سخنرانی خود ضمن تمجید از حضور بموقع و بابصیرت مردم آذربایجان در صحنه های مختلف انقلاب، به بررسی دستاوردها جمهوری اسلامی آفت های انقلاب می پردازند و سکوت معنی داری در جمع حاضر است تا اینکه صحبت از اشرافی گری و مقابله قاطع با استکبار می شود که با تکبیرهای رسا،  روبرو می شود.

نزدیک اذان ظهر می شود و بیانات آقا با جمله ترکی «مننده تمام آذربایجانلی لارا سلام یتیر» پایان می یابد و با ابراز لطف و تبسم پدرانه به جمع، حسینیه را ترک می کنند.

بعد از خروج آقا از حسینیه، حضار همدیگر را در آغوش گرفته و «زیارت قبول» به هم می گویند و با معطر کردن خود به نسیم خنک و بیکران بیت رهبر دلها، محل مراسم را ترک می کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/YZZCh1
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***