تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نسیم بهشتی سربازان خمینی کبیر در هوای برفی تبریز پیچید:

تشییع ۱۱ آلاله گمنام فاطمی از مردانِ مرد جبهه های فکه و مجنون و شرهانی / سردار جعفری: تا خون در رگمان جاری است؛ راهتان را ادامه می دهیم

صبح امروز(دوشنبه) مردم تبریز، در یک هوای برفی میزبان ۱۱ آلاله گمنام از سربازان خمینی کبیر در دوران دفاع مقدس بودند.

تشییع ۱۱ آلاله گمنام فاطمی از مردانِ مرد جبهه های فکه و مجنون  و شرهانی / سردار جعفری: تا خون در رگمان جاری است؛ راهتان را ادامه می دهیم

به گزارش ائل ،  صبح امروز(دوشنبه) مردم تبریز بعد از بیعت دیروز خود با رهبر معظم انقلاب، در یک هوای برفی میزبان 11 آلاله گمنام از سربازان خمینی کبیر در دوران دفاع مقدس بودند.

Image title


این شهدای گلگون کفن و بی نام و نشان، در آستانه شهادت ریحانه النبی(س) به آغوش وطن بازگشتند تا با نسیم بهشتی خود، تبریز و آذربایجان را معطر کنند.

این شهدای گمنام ازمناطق عملیاتی شرق بصره (عملیات رمضان)، مجنون (عملیات خیبر)، شرهانی (عملیات محرم)، فاو (عملیات تک دشمن سال 67)، پنجوین (عملیات والفجر 4)، فکه (والفجر 1)، سومار (عملیات مسلم بن عقیل)، زبیدات (عملیات تک دشمن سال 67) و ام الرصاص (عملیات ایذایی والفجر8) تفحص شده‌ و در محدوده سنی بین 17 سال تا 26 سال بودند.

Image title


سردار سرتیپ دوم پاسدار عزت الله جعفری ، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی در مراسم تشییع پیکرهای این شهدا گفت: ای شهدا به شما قول می دهیم تا زمانی که در رگمان خون جاری است و تا نفس داریم راهتان را ادامه خواهیم داد.

وی ادامه داد: بسیار مفتخریم که امروز میزبان شهدایی هستیم که وجودشان را وقف اسلام و بزرگترین دارایی خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند.

سردار جعفری خطاب به تشییع کنندگان گفت: از همه امت شهید پرور تبریز و استان می خواهیم تا پس از تدفین این گلگون کفنان در کنار آنها باشند و از طرف پدر، مادر، خواهر و بردار این شهیدان برایشان سنگ تمام بگذارند.

Image title


حجت الاسلام و المسلمین علی حاجی زاده، امام جمعه موقت تبریز بر پیکر این شهدای گمنام که با اقتدا به مادرشان زهرای اطهر(س) تا روز قیامت در گمنامی به سر خواهند برد؛ نماز خواند.

Image title

Image title

پیکر دو تن از این شهدا با استقبال پرشور مردم و دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه ای تبریز تا ظهور مولایشان امام زمان(عج) به خاک ودیعه گذاشته شدند و 9 شهید دیگر نیز جهت تدفین به محله قراملک تبریز و شهرهای اسکو، هوراند و کشکسرای منتقل شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/ucuK73
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***