تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

رجبی دوانی در گفتگو با ائل مطرح کرد:

در شهادت حضرت زهرا (س) هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد / ریحانه النبی (س) بزرگترین الگوی دفاع از ولایت برای تمام مردان و زنان هستند

مورخ تاریخ اسلام گفت: آن وجود مقدس در دفاع از ولایت با ایستادگی و مقاومتی که از خود نشان داد به عنوان بزرگترین الگوی دفاع از ولایت و ولایت مداری برای تمام مردان و زنان شناخته شد و راهنمای همگان در مسیر هدایت دنیا و آخرت گردید.

در شهادت حضرت زهرا (س) هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد / ریحانه النبی (س) بزرگترین الگوی دفاع از ولایت برای تمام مردان و زنان هستند

محمدحسین رجبی دوانی در گفتگو با خبرنگار ائل ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت سرور بانوان دو عالم و بزرگ بانوی بهشتی، حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار کرد: عده ای در مورد شهادت و یا مرگ طبیعی حضرت زهرا (س) شک و شبهه ایجاد می کنند.

وی ادامه داد: منابع اهل تسنن عنوان می کنند که حضرت زهرا سلام الله علیها به مرگ طبیعی از دنیا رفته است، حال آنکه جای سوال است که چگونه یادگار رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم که در زمان حیات پدر در اوج نشاط و شادابی و جوانی بوده است، به یکباره دچار ضعف و بیماری گردد و در عنفوان جوانی از دنیا برود.

این مورخ بزرگ تاریخ اسلام افزود: حال آنکه در نقل‌هایی از ائمه اطهار علیهم‌السلام و در زیارت وجود مقدس حضرت زهرا علیهاالسلام به شهادت آن وجود مقدس اذعان شده است و به صراحت شهادت آن حضرت ذکر شده است.

وی بیان داشت: آن وجود مقدس در دفاع از ولایت با ایستادگی و مقاومتی که از خود نشان داد به عنوان بزرگترین الگوی دفاع از ولایت و ولایت مداری برای تمام مردان و زنان شناخته شد و راهنمای همگان در مسیر هدایت دنیا و آخرت گردید.

پاسخ به ادعای متعصبان در خصوص شهادت حضرت زهرا(س)

رجبی دوانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه گذشته از روایاتی که در ارتباط با شهادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها داریم، اهتمام بزرگان دینی ما به این امر هم خود جای توجه دارد، گفت: برخی از مخالفان و متعصبان عامه اینگونه مطرح می‌کنند که شیعه تا چندی پیش سخن از شهادت حضرت زهرا علیها‌السلام به زبان نمی آورده است و در چند سال اخیر است که این مطلب را عنوان می‌کنند. حال آنکه از گذشته و پیش از انقلاب اسلامی به عنوان شهادت حضرت زهرا علیها السلام مراسم برگزار می‌شد و این روز گرامی داشته می‌شد.

برگزاری باشکوه ایام فاطمیه با تاکید بر مساله وحدت در جامعه اسلامی

وی تصریح کرد: اما بعد از انقلاب اسلامی هر دو نقلی که برای شهادت آن حضرت ذکر شده است، یعنی ۷۵ روز و ۹۵ روز بعد از ارتحال نبی اکرم صلی الله علیه و آله وسلم گرامی داشته می‌شود و در لسان حضرت امام خمینی رضوان الله علیه در همان سال های اول انقلاب واژه شهادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها به خوبی و به صراحت بیان شده است و همچنین رهبر معظم انقلاب مدظله‌العالی با همه تاکیدی که بر مساله وحدت در جامعه اسلامی و فرق اسلامی دارند به صراحت به شهادت حضرت زهرا علیها‌السلام تاکید فرمودند و مراسم فاطمیه و شهادت آن بزرگترین بانوی دو عالم را هرساله در حسینیه امام خمینی برگزار می کنند.

این استاد دانشگاه در پایان تاکید کرد: بنابراین در شهادت حضرت زهرا علیهاالسلام چه به صورت نقلی و چه به صورت عقلی شک و شبهه ای وجود ندارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/6k32xF
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***