تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل مطرح کرد:

فرصت های ویژه فضای مجازی برای جوانان انقلابی/ اگر در ۲۹ بهمن ۵۶ بودم همراه مردم به مبارزه با طاقوت می پرداختم

محمدزاده گفت: مهم ترین کاری که جوانان مومن انقلابی در شرایط فعلی باید انجام دهند، شناخت دقیق و علمی از استکبار جهانی و نظام سلطه و مصادیق آن است.

فرصت های ویژه فضای مجازی برای جوانان انقلابی/ اگر در ۲۹ بهمن ۵۶ بودم همراه مردم به مبارزه با طاقوت می پرداختم

محسن محمد زاده، دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی آذربایجان شرقی در مورد نقش و وظیفه قشر جوان در بحث مبارزه با استکبار گفت: در گام اول، باید ببینیم که موضوع استکبار در چه حد برای نسل جدید و جوانان به طور صحیح تبیین و تبدیل به مساله شده است. به نظرم ما در این موضوع دچار یک ادبیات شعاری، کلیشه ای، تکراری و غیرجذاب برای نسل جدید شده ایم که باعث دوری آنها از آرمانهای ضد استکباری انقلاب اسلامی شده است.

وی افزود: بنابراین مهم ترین کاری که جوانان مومن انقلابی در شرایط فعلی باید انجام دهند، شناخت دقیق و علمی از استکبار جهانی و نظام سلطه و مصادیق آن است و سپس تبیین آن برای دیگر جوانان با استفاده از ادبیات روز، دقیق، غیر احساسی و شعاری و با بهره گیری از قالبهای هنری جدید مانند فیلم های مستند، پادکست، طرح های گرافیکی و ... است.

این فعال فرهنگی همچنین خاطرنشان کرد: جوانان باید از ظرفیتهای خاص بوجود آمده در این عصر و خصوصا فرصتهای فضای مجازی برای ارتباط گیری و تبیین مساله استکبارستیزی در سطح جهان نیز حداکثر استفاده را ببرند. متاسفانه ما امروز بیشتر با آسیبهای فضای مجازی درگیریم و دائما از آن دم میزنیم، در حالی که این فضا فرصت های بسیار ویژه ای را هم برای جوانان انقلابی در سطح منطقه، کشورهای اسلامی و کل جهان فراهم آورده است که غفلت از آنها، هیچ توجیهی ندارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در آن روز 29 بهمن 56 در بین مردم تبریز بود، چه کارهای انقلابی می کرد، گفت: مهمترین کارهایی که بعنوان یک فعال دانشجویی در آن ایام می توانستم انجام بدهم همراهی با مردم، تبیین نظرات حضرت امام در چرایی و چگونگی مبارزه با طاغوت و در نهایت، استفاده از شیوه های هنری آن دوره مانند پلاکاردسازی، شابلون سازی و شعارسازی برای تبیین نظرات مردم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/jiokuC
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***