تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ائل گزارش می دهد؛

آواز دهل شنیدن از دور خوش است!/ پای درد و دل های مردم تبریز در شلوغی بازارهایش

این روزها اگر سری به بازار تبریز و خیابان های منتهی به آن بزنید، شور و شوقی عجیب و وصف ناپذیری را از دور خواهید دید، آن هم در آستانه سال نو که البته پش درآمد هر نوروزی تکاپوی مردم و خریدهایشان است.

آواز دهل شنیدن از دور خوش است!/ پای درد و دل های مردم تبریز در شلوغی بازارهایش

ائل/ امیرحسین سیدی؛

این روزها اگر سری به بازار تبریز و خیابان های منتهی به آن بزنید، شور و شوقی عجیب و وصف ناپذیری را از دور خواهید دید، آن هم در آستانه سال نو که البته پش درآمد هر نوروزی تکاپوی مردم و خریدهایشان است.

به بهانه این شلوغی و جنب و جوش سری به بازار تبریز می زنم، می خواهم از نزدیک با مردم هم سخن شوم.

به سراغ مرد و زن جوانی می روم که کودکی در بغل گرفته اند و لباس هایی را ورانداز می کنند.

نمی توانم چیزی بخرم!

آقای غیاثی در گفتگو با خبرنگار ائل می گوید: چند روز است که بعد از برگشت از سر کار به بازار سر می زنیم تا بلکه بتوانیم خریدی انجام دهیم ولی تاکنون موفق نشده ایم.

از وی دلیل این عدم موفقیت را می پرسم، وی پاسخ می دهد: اجناس گران هستند و ما هم تلاشمان این است که با توجه به دریافتی مان، خرید کنیم.

وی ادامه می دهد: فکر می کنم اگر بازار را انقدر شلوغ می بینیم نه به این دلیل است که همه می توانند خرید کنند، بلکه من فکر می کنم عده بسیار زیادی مثل من نتوانند بعد از چند روز گشتن در بازار خریدی داشته باشند.

قدرت خرید مردم خیلی پایین است/ گول شلوغی بازار را نخورید!

به سراغ یکی از مغازه داران آجیل و خشکبار می روم، حاج آقا باقری در گفتگو با ما می گوید: قدرت خرید مردم بسیار پایین آمده است، در آستانه نوروز فکر می کردم می توانم ضرری که در طی سال متحمل شده ام را جبران کنم ولی مردم آنچنان خریدی انجام نمی دهندف البته نمی توان قضاوت کرد، پولی نیست که خریدی صورت گیرد.

دلم از این سخنان می گیرد، به راستی آواز دهل شنیدن از دور خوش است، من فکر می کردم این جنب و جوش در پی رضایت و خوشحالی از فرارسیدن نوروز و خرید باشد اما خبری نیست.

رسیدن سال نو، عوض اینکه حالمان را خوب کند، بدتر می کند

آقای ثروتی همراه با دختر جوانش در گفتگو با خبرنگار ائل می گوید: چند سالی می شود از آغاز سال نو خوشنود نمی شوم، بسیاری از والدین نمی توانند پاسخگوی نیازهای جوانان و فرزندان خود باشند، ان هم در این دوره و زمانه و همین هم به جای اینکه رسیدن سال جدید حالمان را خوب می کند، به نظرم بدتر هم می کند!

مردم به دنبال تهیه اجناسی با قیمت پایین هستند

المیرا ثروتی نیز حرف های پدر را تایید می کند و می گوید: به راستی نباید گول این شولغی بازار را خورد، مردم قدرا خرید پایینی دارند و در تلاشند تا بتوانند خریدهای خود را با نازل ترین قیمت انجام دهند که در این صورت نیز کیفیت لازم را نخواهد داشتف اما بلاخره مجبورند.

ای کاش عیدی نبود تا پدری شرمنده زن و بچه اش نشود

به سراغ مرد میانسالی می روم که روی یکی از نیمکت های بازار نشسته است، وی در گفتگو با ما می گوید: گاهی فکر می کنم ای کاش عیدی در کار نبود تا هیچ پدری شرمنده زن و بچه اش نمی شد.

وی ادامه می دهد: من دو ماه می شود که بیکار هستم، هیچ پس اندازی ندارم و اکنون هم در آستانه سال نو شرمنده هستم، ای کاش عید نمی آمد تا پدران فقیر این همه شرمنده نمی شدند.

بغض راه گلوی این پدر شریف را می گیرد... ادامه می دهد: فکر می کنم تعداد زیادی از والدین هستند که از امدن عید نوروز خوشحال نباشند، با این وضعیت جامعه و انتظاراتی که از فرزندان از ما دارند، چه کنیم؟!

خدایا هیچ پدری شرمنده خانواده اش نشود

نوروز این اتفاق زیبای خدایی در آستانه وقوع است و تنها یک دعا زبان حال این گزارش خواهد بود؛ خدایا هیچ پدری شرمنده خانواده اش نشود... الهی آمین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/d6vSyv
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***