تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

برای تبریز بیست هجدهی که از دست رفته است؛

دست اندازهای نچسب خیابان های تبریز در انتظار گردشگران!

کافیست در اقسانقاط شهر رانندگی کنید تا این درد و دل مردم تبریز را با یقین قبول کنید، وضعیت آسفالت شهر تبریز در آستانه نوروز ۹۷ بسیار نگران کننده است و برای تبریز ۲۰۱۸ فاجعه بار!

دست اندازهای نچسب خیابان های تبریز در انتظار گردشگران!

ائل/ میناسادات حسینی؛

چند مدت پیش با تلاش مسئولان شهری در نشست وزرای گردشگری کشورهای اسلامی، تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری این کشورها در سال ۲۰۱۸ میلادی انتخاب شد. این عنوان به شهری داده می‌شود که میان شهرهای ۵۷ کشور اسلامی، حرفی برای گفتن در زمینه گردشگری داشته باشد که امسال یعنی در سال ۲۰۱۷ نیز، مدینه این عنوان را داشت.

حالا تبریز 2018 شروع شده است، بیش از 2 ماه است که از آغاز سال 2018 میلادی می گذرد و تبریز در این سال عنوان دار پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام است، عنوانی که از اهمیت بالایی برخوردار است، هم برای کشور، هم برای استان و هم برای تبریز، این کهن شهر اولین ها.

اگر پای درد و دل های مردم تبریز بنشینیم موضوعی بیش از همه به گوشتان خواهد خورد و آن هم گلایه مندی اهالی کلانشهر تبریز از وضعیت آسفالت خیابان های این شهر.

کافیست در اقسانقاط شهر رانندگی کنید تا این درد و دل مردم تبریز را با یقین قبول کنید، وضعیت آسفالت شهر تبریز در آستانه نوروز 97 بسیار نگران کننده است و برای تبریز 2018 فاجعه بار!

وقتی مسوولین زمان زیادی از دست می دهند!

رئیس سازمان میراث فرهنگی ایران می‌گوید: «تبریز ۲۰۱۸ رویداد جهانی بزرگی است؛ به همین خاطر لازم بود از زمانی که شنیدیم تبریز به این عنوان معرفی‌شده، کارهایی انجام می‌دادیم.» علی‌اصغر مونسان در آخرین جلسه ستاد استانی تبریز ۲۰۱۸ گفت: «زمان زیادی را برای آماده کردن تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی از دست داده‌ایم.»

بله زمان زیادی از دست رفته است و اکنون در قلب تبریز 2018 برخی مشکلات اساسی اصلاً سر و سامان نیافته اند.

از موضوع حاشیه نشینی که بگذریم و حواشی که این موضوع دارد، عدم تکمیل پروژه مقبره الشعرا که نماد بارز شهر تبریز است، موضوع آسفالت نیز پشت گوش انداخته شده تا مسوولین در این مورد هم نتوانند رضایت مورد نظر را کسب کنند.

مردم از شهرداری تبریز انتظار بالایی دارند، به‌طوری‌که ایرج شهین باهر، شهردار جوان تبریز اخیراً در جلسه ستاد استانی تبریز ۲۰۱۸ از دولت خواستار کمک مالی شد: «ما هم مثل مشهد از دولت اعتبار می‌خواهیم.» مشهد در سال ۲۰۱۷ به‌عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی انتخاب شده و ۲۰۰میلیارد تومان از جانب دولت برای برگزاری این رویداد تخصیص یافته بود.

نمی توان منکر این قضیه بود که وضعیت آسفالت تبریز در حد کلانشهر بودنش نیست، کلانشهری که عنوان بزرگی نیز یافته است و پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام است، نوروز 97 را در پیش رو دارد و انگار نه انگار!

تنها تبلیغات و در بوق و کرنا کردن این عنوان شایسته تبریز نیست، تبریز را زیبا به گردشگران نشان دهیم نه با دست اندازهای نچسبش که آن را شبیه راه های روستایی می کند تا خیابان های شهری چون شهر اولین ها؛ تبریز...

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/XG59FJ
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***