تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

فعال فرهنگی در گفتگو با ائل:

بعد از قیام ۲۹ بهمن تبریز بود که شعار های ضد شاه علنی شد / قشرجوان انقلابی باید گلایه ها و مطالبات مردم را به گوش مسئولین برساند

نورزاد، فعال فرهنگی در گفتگو با ائل در خصوص اهمیت قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۵۶ گفت: بعد از قیام ۲۹ بهمن تبریز بود که شعار های ضد شاه علنی شد.

بعد از  قیام ۲۹ بهمن تبریز بود که شعار های ضد شاه علنی شد / قشرجوان انقلابی باید گلایه ها و مطالبات مردم را به گوش مسئولین برساند

رضا نورزاد از فعالین فرهنگی تبریز در گفتگو با  ائل در خصوص قیام 29 بهمن مردم تبریز در سال 56 گفت: این قیامدر ادامه قیام مردم قم رقم خورد ولی اصلی ترین دلیلی که به یک قیام تبدیل شد؛ موضوع توهین به مسجد بود.

توهین کنندگان به مساجد،واکنش مردم تبریز به توهین های سرگرد حق شناس را به یاد آورند

وی در ادامه با اشاره به گروهایی که اخیرا مساجد را مورد اهانت قرار می دهند؛ خاطر نشان کرد: این گروه هایی که به مساجد توهین می کنند، باید بدانند که مردم تبریز در مقابل توهین های سرگرد حق شناس که به مسجد توهین کرده بود چه واکنشی نشان دادند و آن قیام بزرگ را رقم زدند.

وی افزود: موضوع دیگری که باید در رابطه با این قیام توجه ویژه ای کرد؛ بحث رهبری و نقش ویژه آیت الله شهید قاضی (ره) است که مردم به رهبری این شهید بزرگوار قیام را شروع کردند و اگر اکنون مقایسه ای داشته باشیم متوجه می شویم که آقای آل هاشم، امام جمعه تبریز دقیقا همان حرکت های شهید قاضی را در پیش گرفته است و با حضور در بین مردم همین روند را جلو می برد.

این فعال فرهنگی در خصوص اهمیت قیام 29 بهمن 56 تصریح کرد: قبل از قیام 29 بهمن تظاهراتی که صورت می گرفت، آنچنان موثر نبودند و در واقع بعد از این قیام بود که شعار های بر ضد شاه بصورت علنی گفته شد و شعار معروف « بیز بو شاهی ایستمیروخ والسلام » مردم تبریز علیه شاه سر داده شد.

وی ادامه داد: بعد از این قیام بود که مراکز فحشا و مشروب فروشی ها را از بین بردند و مجسمه شاه را از فلکه دانشسرا تبریز پایین کشیدند و ما اولین شهدای تبریز را از همین قیام داده ایم.

قشرجوان انقلابی باید گلایه ها و مطالبات مردم را به گوش مسئولین برساند

مسئول کارگروه انقلاب اسلامی جبهه فرهنگی آذربایجان شرقی در مورد وظیفه و مسئولیت امروز قشرجوان در مبارزه با استکبار گفت: ما جوانان بدلیل شرایط سنی در انقلاب حضور نداشتیم و این انقلاب به برکت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تا کنون پیش آمده است ولی اکنون و در زمان فعلی یک سری مسائل است که باید مورد توجه قرار بگیرد و مردم ما بارها و بارها و اخیرا هم در این راهپمایی 22 بهمن بخوبی نشان دادند که پایبند به این نظام هستند و با وجود آن همه تبلیغ توسط استکبار جهانی بازهم با حضور میلیونی خود علاقه خود به نظام را نشان دادند.

وی ادامه داد: همانطور که رهبر انقلاب در 27 بهمن سال گذشته فرمودند که مسئولین این حضور میلیونی مردم را به منزله گلایه نداشتن مردم قلمداد نکنند و این مردم گله مندند. واقعا مردم ما از مسئولین دولتی گله مند هستند و مطالبات زیادی دارند.

این فعال فرهنگی در پایان با اشاره به گرانی و بیکاری موجود و گلایه های مردم گفت: ما باید در این وضعیت بیکاری جوانان و گرانی که روز بروز بیشتر می شود، مطالبات و حرف های مردم را به دولتمردان منتقل کنیم که این جزو وظایف یک جوان مؤمن انقلابی به شمار می رود که در کنار پایبند بودن به نظام و انقلاب باید مطالبات مردمی را به گوش مسئولان برساند.


اخبار مرتبط:

فعال دانشجویی:اگر در بهمن ۵۶ بودم سعی در جذب افرادی می کردم که علیه انقلابیون موضع سکوت دارند

مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی:بهترین کار ممکن در ۲۹ بهمن ۵۶ همان قیام شجاعانه مردم تبریز بود

مسئول دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی: قیام ۲۹ بهمن پیوند بین هسته های اصلی مبارزه روحانیت مبارز بود

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/DEz349
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***