تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

امام جمعه تبریز وظیفه مردم در برابر مفاسد را تبیین کرد:

حجت الاسلام آل هاشم: باید در مقابل مفاسد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نهی از منکر صورت گیرد

امام جمعه تبریز گفت: باید در مقابل بسیاری از مفاسد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه نهی از منکر صورت گیرد.

حجت الاسلام آل هاشم: باید در مقابل مفاسد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نهی از منکر صورت گیرد

به گزارش ائل ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر دیروز در جلسه اخلاق حوزه علمیه صادقیه تبریز با تأکید بر این‌که تواضع و مردم‌داری یکی از مهم‌ترین توصیه‌های اخلاقی بزرگان دین است، اظهار داشت: هیچ کس با تکبر و خودخواهی محبوب قلوب نشده است.

وی یکی دیگر از ویژگی‌های مهم اخلاقی برای روحانیان و مبلغان دینی را عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: متأسفانه این فریضه واجب الهی تنها در امور جزئی همچون حجاب خلاصه شده است، در حالی‌که باید در مقابل بسیاری از مفاسد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه نهی از منکر صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان این‌که عمل به این فریضه دینی تنها بر عهده روحانیان نیست، ابراز کرد: اگر امروز شاهد تخریب حقیقت مبانی دینی و اسلامی از سوی رسانه‌های معاند هستیم، بدان دلیل است که در صورت عمل به احکام و آیات الهی شاهد تحول عظیم و رو به جلو در جوامع اسلامی خواهیم بود.

وی با اذعان به اینکه نهضت امام خمینی در جریان انقلاب اسلامی ایران ابتدا با انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر آغاز شد، افزود: طلاب و روحانیان به این مسأله مهم توجه داشته باشند که امر به معروف و نهی از منکر زمانی کارساز خواهد بود که در کنار مردم باشیم، نه اینکه خود را در مقابل آنان تصور کنیم.

امام جمعه تبریز مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان را یکی از مهم‌ترین وظایف روحانیت در عصر حاضر دانست و گفت: تفرقه میان شیعه و سنی و همچنین اقوام مختلف، تخریب باورهای دینی، رواج بی‌تفاوتی میان نسل جوان نسبت به احکام الهی، ترویج فضای یأس و ناامیدی و زیرسؤال بردن نظام اسلامی از مهم‌ترین اهداف دشمنان در قالب جنگ نرم است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/SMWj1X
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***