تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

سید علی خمینی:

روحانيونی که به سراغ تجمل می روند، علاوه‌بر دين خدا، همه اقشار روحانيت را بدنام می کنند / امام هم فرموده بودند اگر من هم پايم را کج گذاشتم فرياد بزنيد

حجت الاسلام سید علی خمینی گفت: روحانيونی که به سراغ تجمل می روند، علاوه‌بر دين خدا، همه اقشار روحانيت را بدنام می کنند.

روحانيونی که به سراغ تجمل می روند، علاوه‌بر دين خدا، همه اقشار روحانيت را بدنام می کنند / امام هم فرموده بودند اگر من هم پايم را کج گذاشتم فرياد بزنيد

به گزارش ائل ، حجت الاسلام سیدعلی خمینی، نوه امما خمینی طی سخنانی در جمع مردم اظهار داشت: امام هم فرموده بودند اگر من هم پايم را کج گذاشتم فرياد بزنيد.

وی با بیان اینکه بدترين مورد برای روحانيت اين است که طالب دنيا شود؛ افزود: ويژگی ای که در خانواده امام معروف است؛ ساده‌زيستی امام و عدم رغبت به دنياست.

حجت الاسلام خمینی تصریح کرد: امام واقعا هيچ رغبتي به دنيا نداشت و زندگي امام سراسر خالي از مظاهر و رغبت به دنيا بود. امام فرد گوشه‌گيري نبود و نمونه آن حرکت و انقلاب عظيم امام بود که نشان‌دهنده توجه امام به دنياست، اما ايشان از دنيا به يک يا دو دست لباس بسنده کرده بود.

وی در ادامه بیان داشت: يکي از ناراحتي‌هايي که براي ساخت موزه امام دارند اين است که امام وسايل شخصي ندارد تا بتوانند از آن استفاده کنند؛ جز چند عبا و دمپايي که متعلق به امام است.

نوه امام راحل(ره) اذعان داشت: بعضي از افراد تصور مي‌کنند هرکسي که روحاني است و عمامه به سر دارد، به حکومت وصل است و وضعش خوب است و از داخل خبر ندارند اما ضعيف‌ترين قشر جامعه امروز هم جامعه روحانيت است که با سيلي صورت خود را سرخ نگه مي‌دارند و مشکلات اقتصادي و معيشتي دارند، اما مردم درک نمي‌کنند؛ تعدادي روحاني را مي‌بينند و فکر مي‌کنند همه اقشار روحانيت هم مانند هم هستند.

وی تاکید کرد: روحانيوني که به سراغ تجمل مي‌روند، علاوه‌بر دين خدا، همه اقشار روحانيت را بدنام مي‌کنند، چون مردم با نگاه به آنها مي‌گويند که همه مانند هم هستند. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/tdpQZu
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***