تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از سلسله اقدامات مردمی در دستگیری از نیازمندان آبرومند:

مرکز نیکوکاری ۱۴ معصوم(ع) تبریز در وسط میدان مبارزه با محرومیت زدایی / از تهیه جهزیه نوعروسان تا توزیع سبد کالا و لوازم التحریر بین مستمندان فراموش شده

مرکز نیکوکاری مسجد ۱۴ معصوم(ع) شهرک پرواز تبریز یکی از مراکز مردم نهادی است که مدت ها است در امورات خیرخواهانه پبشقدم بوده و فعالیت هایی چون تهیه اقلام ضروری فقرای آبرومند و تهیه جهیزیه نوعروسان نیازمند را در کارنامه خود دارند.

مرکز نیکوکاری ۱۴ معصوم(ع) تبریز در وسط میدان مبارزه با محرومیت زدایی / از تهیه جهزیه نوعروسان تا توزیع سبد کالا و لوازم التحریر بین مستمندان فراموش شده

به گزارش ائل ، فعالیت های خودجوش مردمی در کمک به نیازمندان آبرومند، در گوشه و کنار شهر به گوش می رسد که این دغدغه قابل تقدیر می باشد.


پایگاه خبری ائل در سلسله گزارش های قبلی خود از این اقدامات داوطلبانه، به حرکت های خیرخواهانه جمعی از هیات های عزاداری تبریز در تهیه کانکس به زلزله زدگان کرمانشاه و همچنین تهیه اقلام ضروری نیازمندان، پرداخت کرده است و در این گزارش به نمونه دیگری می پردازیم.


مرکز نیکوکاری مسجد 14 معصوم(ع) شهرک پرواز تبریز یکی از مراکز مردم نهادی است که مدت ها است در امورات خیرخواهانه پبشقدم بوده و فعالیت هایی چون تهیه اقلام ضروری فقرای آبرومند و تهیه جهیزیه نوعروسان نیازمند را در کارنامه خود دارند.

Image title

Image title

از«جشن عاطفه ها» تا طرح «همیان مولا»

یدالله ادیبان، رییس مرکز نیکوکاری مسجد 14 معصوم (ع) شهرک پرواز در گفتگو با ائل در مورد فعالیت های خیرخواهانه این مرکز، می گوید: این مرکز فعالیت های خود را از سال92 شروع کرده و از سال 93 به طور رسمی کارهای خود را انجام می دهد.

وی در خصوص عمده فعالیت های این مرکز می افزاید: در مناسبت های گوناگون مثلا جشن عاطفه ها در زمان بازگشایی مدارس، ما انواع اقسام لوازم التحریر، کیف ، کفش و لباس را تهیه و بسته بندی می کنیم و در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار می دهیم.

وی تصریح می کند: با توجه به اینکه در منطقه ای که ما در آن ساکن هستیم و این مرکز در این منطقه قرار دارد؛ افراد نیازمند زیادی وجود ندارد، به همین علت ما در سطح شهر این نیازمندان را شناسایی کرده و بسته ها را به این عزیزان تقدیم می کنیم.

رییس این مرکز نیکوکاری با اشاره به برگزاری مراسم جشن "همیان مولا" در ماه مبارک رمضان، خاطر نشان می کند: ما در این جشن یک سبد غذایی کامل را در حدود 300 بسته و گاه بیشتر آماده می کنیم و به خانواده های نیازمند تقدیم می کنیم.

وی در ادامه به دیگر فعالیت های این مرکز اشاره کرده و می گوید: در جشن نیکوکاری که یکی دو روز مانده به عید نوروز برگزار می شود؛ سبد کالایی کامل همراه با آجیل و بصورت بسته بندی شده شامل کیف، لباس و ... و به تعداد 300 خانواده حاضر می کنیم و در اختیار نیازمندان قرار می دهیم.

انجام امور خیریه اورژانسی اعم از پرداخت قبوض و اقساط بانکی مستحق ها

ادیبان در مورد برخی امورخیریه اورژانسی این مرکز تصریح می کند: گاها یک عده از افراد نیازمند به مسجد مراجعه می کنند و ما بعد از انجام تحقیقات لازم، در حد توان نیازهای مالی آنها را تأمین می کنیم و اگر مشکلی از بابت تهیه دارو و یا پرداخت قبوض آب و برق و گاز و تلفن داشتند؛ در حد مقتضی نیازهایشان را تأمین می کنیم و یا اگر گرفتاری ها و مشکلات خاصی داشتند، این ها را به ادارات مربوطه مانند کمیته امداد، بهزیستی، استانداری، شهرداری و... معرفی می کنیم تا مشکلات آنها رفع شود.

وی ادامه می دهد: بعضی از خانواده ها هم هستند که توانایی پرداخت اقساط بانکی مسکن مهر را ندارند و بانک به آنها اخطار داده است که در صورت عدم پرداخت، خانه هایشان را خواهد فروخت؛ که ما به این خانواده ها نیز کمک می کنیم و اقساط عقب مانده بانکی را پرداخت می کنیم.

این فعال امور خیریه در ادامه تصریح می کند: ما در این مرکز برای بعضی از خانواده های نیازمند برخی اقلام مانند یخچال، فرش، گاز، لوازم گرمایشی، سیستم صوتی و تصویری و... را در حد توان تهیه و به این عزیزان تقدیم می کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد نحوه شناسایی این افراد نیازمند، می گوید: ما اول از این افراد آدرس می گیریم بعد از انجام تحقیقات لازم و زمانی که برای ما مسجل شد که واقعا نیازمند هستند؛ به آنها کمک می کنیم.

Image titleادیبان در خصوص اهدای جهیزیه به نوعروسان نیازمند هم می گوید: در سال حدود 25 سرویس جهیزیه را بعد از تحقیقات در اختیار خانواده هایی که نیازمند هستند قرار می دهیم و در اوایل سال 96 دو سرویس کامل و در همین بهمن ماه سال جاری نیز تعداد 20 سرویس کامل را در اختیار عزیزان قرار دادیم.

Image title

رایحه شهدای مدافع حرم در زندگی نوعروس های نیازمند آبرومند

وی در مورد اقدام جالب توجه این مرکز در نصب تصاویر شهدای مدافع حرم روی اقلام جهیزیه های نوعروسان اظهار می کند: دومین سالی است که ما با این کار می خواهیم یاد و خاطره شهدای مدافع حرم را زنده نگه داریم و اگر به تصاویر مربوط به جهیزیه ها نگاه بکنید؛ می بینید که ما در تمامی این سرویس ها عکس های شهدا را نصب کرده بودیم و نه تنها خود شهدا بلکه خانواده های این شهدای گرانقدر را مورد احترام قرار می دهیم.

Image title

خیرین حتی زلزله زدگان کرمانشاه و جبهه مقاومت اسلامی را هم از یاد نمی برند

وی در مورد کمک های این مرکز خیریه به زلزله زدگان کرمانشاه و همچنین جبهه مقاومت اسلامی نیز اشاره می کند: در حدود 200 میلیون تومان اقلام مانند پتو، چادر،لوازم گرمایشی، خوراکی و بهداشتی جمع آوری کرده و به همراه 10 میلیون تومان مبلغ نقد به هم وطنان عزیزمان در مناطق زلزله زده کمک کردیم در حدود 20 میلیون تومان مبلغ را جمع آوری کرده و به حساب جبهه مقاومت اسلامی واریز نمودیم.

این گزارش می افزاید که مرکز نیکوکاری مسجد 14 معصوم(ع) شهرک پرواز کاملا مردمی بوده و هیچ بودجه ای از ارگان خاصی تزریق به آن نمی شود و در راستای عملیاتی کردن بیانات رهبر انقلاب در مردمی کردن کارهای مساجد و رسیدگی به مشکلات مردم از طریق مساجد می باشد. و افرادی هم بعنوان رییس مرکز، مسئول اجرایی و اعضای شورای مرکزی انتخاب شدند.

ناگفته نماند که این مرکز نیکوکتاری هماهنگ با کمیته امداد امام خمینی(ره) استان به فعالیت می پردازد و در کنار کمک های نمازگزاران مسجد به این مرکز، برخی خیرین حامی مالی هستند.اخبار مرتبط:

مصرف مخارج نذری هیآت عزاداری بزرگ تبریز جهت خرید کانکس زلزله زدگان کرمانشاه

هیئت یا حسن مجتبی(ع) تبریز دهه فجر را کنار فقرای آبرومند و با تامین اقلام مورد نیاز آنها جشن می گیرد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/YDhpWJ
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***