تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

امام جمعه جلفا در گفتگو با ائل تشریح کرد:

درد محرومیت را چشیده ام و حضورم در جمع گروه های جهادی از روی علاقه بود / حتی یک مورد محرومیت هم برای کشور اسلامی زیاد است

حجت الاسلام و المسلمین سنجری در گفتگو با خبرنگار ائل در خصوص انگیزه خود از حضور در جمع گروه های جهادی گفت: درد محرومیت را چشیده ام و حضورم در جمع گروه های جهادی از روی علاقه بود.

درد محرومیت را چشیده ام و حضورم در جمع گروه های جهادی از روی علاقه بود / حتی یک مورد محرومیت هم برای کشور اسلامی زیاد است

به گزارش ائل ، دیروز تصاویری از حضور امام جمعه جلفا در جمع گروه های جهادی دانشجویی در مناطق محروم منتشر شد که بازتاب های مثبتی داشت.

حجت الاسلام و المسلمین سنجری در گفتگو با خبرنگار ائل در خصوص انگیزه این اقدام خود گفت: خودم در بسیج بزرگ شده ام و شخصیت وجودی من در بسیج شکل گرفته است و از روی علاقه در این جمع حضور یافتم.

وی ادامه داد: خودم درد محرومیت را چشیده و لمس کرده ام و از رو انگیزه در من ایجاد شد تا در کنار گروه های جهادی حضور پیدا کنم و کمکی کرده باشم.

موارد محرومیت در جلفا و روستاهای اطراف کم نیستند

امام جمعه جلفا در خصوص وضعیت مناطق محروم نیز گفت: نظام جمهوری اسلامی بر مبنای عدل و عدالت برای همه اقشار است و بنا به فرموده امام راحل(ره) این انقلاب متعلق به مستضعفان و پابرهنگان می باشد لذا حتی اگر یک مورد محرومیت در کشور اسلامی دیده شود؛ زیاد است.

ظرفیت جلفا در محرومیت زدایی به حدی است که حتی نیازی به بودجه تهران و دستورالعمل نیست

وی تاکید کرد: حتی اگر نتوانیم این صحنه های کریه و زشت محرومیت را به کلی حذف کنیم؛ حداقل بتوانیم یک مورد را کم کنیم.

حجت الاسلام سنجری خاطر نشان کرد: علی رغم تلاش های ملموس ضصورت گرفته توسط مسئولین، اما همچنان موارد محرومیت در جلفا و روستاهای اطراف کم نیستند.

نباید با ایجاد «خانه محروم» یوارهای شخصیتی مردم را فرو بریزیم

وی با بیان اینکه جلفا ظرفیت های بالایی برای محرومیت زدایی دارد؛ افزود: ظرفیت منطقه به قدری است که حتی لازم نیست منتظر بودجه های تهران و دستورالعمل های مختلف بود و امیدواریم با استفاده از این ظرفیت ها و برنامه ریزی های منسجم، محرومیت ها ریشه کن شود.

این خطیب دینی همچنین از تاسیس «خانه محروم» در جلفا انتقاد کرده و گفت: همانطور که می خواهیم دیوار خانه های مردم را بسازیم؛ نباید با انتخاب نام های نامناسب، دیوارهای شخصیتی آنها را فرو بریزیم.

همه مسئولین باید با محوریت منش مردمی آیت الله آل هاشم، در کنار مردم باشند

وی در خصوص ضرورت الگوسازی سرکشی به مناطق محروم توسط مسئولین، بیان داشت: ما افتخار می کنیم که بزرگ استان ما شخصیتی همچون آیت الله آل هاشم که نماینده رهبر انقلاب هستند و وجود ایشان لطف خفیه و جلیله الهی است که با منش مردمی خود، با فقرا و مردم مانوس هستند.

حجت الاسلام سنجری ادامه داد: باید همه مسئولین اعم از استاندار و فرماندار و دیگران با محوریت ایشان در کنار مردم باشند و زیر سایه ایشان، در این راه گام بردارند و از رسانه ها می خواهم اقدامات ارزنده آیت الله آل هاشم را ترویج دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/6BMHn3
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***