تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

نبايد به بهانه تبريز ۲۰۱۸ تصاوير شهدا از سطح شهر جمع شود / راهپیمایی ۲۲ بهمن روز تجلی وحدت ملت ایران است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی عصر امروز در مراسم غبارروبی مزار شهدا گفت: نبايد به بهانه تبريز ۲۰۱۸ تصاوير شهدا از سطح شهر جمع شود.

نبايد به بهانه تبريز ۲۰۱۸ تصاوير شهدا از سطح شهر جمع شود / راهپیمایی ۲۲ بهمن روز تجلی وحدت ملت ایران است

به گزارش ائل ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم عصر امروز در مراسم غبارروبی مزار شهدا بمناسبت دهه فجر، با تبریک  19 بهمن، روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: نیروی هوایی در تمامی عرصه ها به مانند دفاع مقدس یار و یاور ملت و رهبر انقلاب اسلامی بوده است.

بیعت همافران با امام(ره)نقش اصلی در سرعت بخشیدن به انقلاب اسلامی داشت

وی ادامه داد: بیعت نیروی هوایی در چنین روزی در بهمن ماه 1357 با امام خمینی (ره) نقش اصلی در سرعت بخشیدن به ورق خوردن تاریخ انقلاب اسلامی داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه همه ما آمده ایم تا با شهدا تجدید میثاق کنیم؛ تصریح کرد: این شهدا بودند که این عزت را به ما هدیه دادند و افتخار را به کشور عزیزمان به ارمغان آوردند. و اکنون نه تنها در داخل کشور بلکه در عرصه های بین المللی موجبات سرافرازی، عزت و حیات میهن اسلامی ایران را فراهم آوردند.

عمل به وصایای شهدا با شعار نمی شود

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: شهدا رفتند تا ما بمانیم. شهدا اسلام را با خونشان احیا کردند پس بیایید به احترام خون های شهدا به وصایای شهدای عمل کنیم و این تنها با شعار نمی شود بلکه باید در عمل نشان دهیم که پیرو راه شهدا هستیم.

وی افزود: ده هزار شهید از آذربایجان شرقی، باعث افتخار و مباهات است. مادران شهدا به هنگام شهادت فرزندانشان در راه خدا، اظهار شادمانی، و به درگاه خداوند شکر گذاری می کردند.

حجت الاسلام آل هاشم با یادآوری ایثار و فداکاری های جانبازان عزیز آنها را سند افتخار و اسناد ملی کشور دانست و گفت:  از صبر و استقامت آزادگان که هیچ گاه تسلیم نشدند و با تحمل سالهای اسارت افتخار آفریند، باید قدردانی کرد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه وظایف سنگینی در قبال شهدا بر عهده ماست گفت: نباید اجازه دهیم به شهدا بی احترامی شود. نبايد به بهانه تبريز ۲۰۱۸ تصاوير شهدا از سطح شهر جمع آوری گردد.

وی  دیدار و سرکشی به خانواده های شهدا به ویژه در دورترین نقاط شهری و روستایی را از مسئولین خواستار شده و تاکید کرد: احترام به خانواده های شهدا احترام به خود شهداست. و در هر برنامه و یادواره ای وصایای شهدا قرائت شود و یاد شهدا عزیز و گرامی داشته شود.

پشتیبانی از ولایت فقیه، ایجاد همدلی و صمیمیت در جامعه از وصایای شهدا است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اذعان به اینکه یکی از وصیت های شهدا پشتیبانی از ولایت فقیه است؛ افزود: ایجاد همدلی، صفا، وحدت و صمیمیت در بین آحاد مردم از دیگر وصایا شهداست. پس باید به احترام شهدای انقلاب وحدت و همبستگی داشته باشیم تا از آرمان های شهدا حراست کنیم.

امام جمعه تبریز ملت شریف آذربایجان را به حضور در راهپیمایی 22 بهمن روز تجلی وحدت ملت ایران، فراخواند و گفت: شرکت در راهپیایی 22 بهمن در راستای پیروی از ولی امر مسلمین و عمل کردن به وصایای شهدا است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/uar3ku
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***