تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از تجلی آرمان اساسی انقلاب مستضعفین در عزاداران اهل بیت(ع):

هیئت یا حسن مجتبی(ع) تبریز دهه فجر را کنار فقرای آبرومند و با تامین اقلام مورد نیاز آنها جشن می گیرد / از تهیه جهیزیه و آسفالت پشت بام تا تبیین مباحث معرفتی و اخلاقی

جمعی از جوانان تبریز در هیئت عزاداران "یا حسن مجتبی(ع) " محله عباسی در کنار برنامه های عزاداری و جشن های خود، در اقدامی خداپسندانه و خودجوش، سیره اهل بیت(ع) در دستگیری از نیازمندان را عملی کرده و به شور حسینی و حسنی خود، شعور ولایی و اهل بیتی نیز افزوده اند.

هیئت یا حسن مجتبی(ع) تبریز دهه فجر را کنار فقرای آبرومند و با تامین اقلام مورد نیاز آنها جشن می گیرد / از تهیه جهیزیه و آسفالت پشت بام تا تبیین مباحث معرفتی و اخلاقی

به گزارش ائل ، در حالی ایام مبارک و فتح آفرین فجر انقلاب را سپری می کنیم که هر کسی بسته به وسع و خلاقیت خود سعی در برگزاری باشکوه جشن 40 سالگی جمهوری اسلامی دارد.

معمولا جشن های انقلاب در همایش ها و مراسم های روتین و کلیشه ای خلاصه می شود؛ اما در گوشه و کنار این شهر افرادی هستند که این جشن را با صاحبان اصلی انقلاب، یعنی مستضعفین جامعه تقسیم کرده و به همگان گوشزد می کنند که آرمان اصلی این انقلاب باشکوه و دشمن شکن، برابری و رفع تبعیض و فقر بود.

جمعی از جوانان تبریز در هیئت عزاداران "یا حسن مجتبی(ع) " محله عباسی در کنار برنامه های عزاداری و جشن های خود، در اقدامی خداپسندانه و خودجوش، سیره اهل بیت(ع) در دستگیری از نیازمندان را عملی کرده و به شور حسینی و حسنی خود، شعور ولایی و اهل بیتی نیز افزوده اند.

تهیه و توزیع اقلام مورد نیاز مستمندان در ایام دهه فجر

این هیئت که از جمله هیئات عزاداری فعال در منطقه عباسی تبریز می باشد؛ سابقه ای درخشان در کمک به نیازمندان دارد که اخیرا نیز بمناسبت دهه فجر، در بین 14 خانوار نیازمند شناسایی شده؛ اقلام غذایی شامل گوشت، برنج و روغن توزیع کرده اند تا به برخی روشنفکرنماها که دل در گرو غرب داشته و فقرا را بهانه ای برای افشای عقده های دین ستیزانه خود قرار می دهند؛ یادآوری کنند که یک هیئت انقلابی به تاسی از امام حسین(ع) آن مولای انقلابی خودشان، هیچگاه نسبت به مستمندان بی تفاوت نیستند. 

برای خرید این اقلام مذکور مبلغی بالغ بر یک و نیم میلیون تومان هزینه شده که همگی بصورت خودجوش و داوطلبانه از سوی اعضای این هیئت تامین شده است.

سیفی: هر دو ماه یکبار بین خانوار های نیازمند اقلام غذایی توزیع می کنیم

غلامرضا سیفی، از اعضای فعالی هیئت عزاداران یاحسن مجتبی(ع) تبریز در گفتگو با خبر ائل در تشریح این اقدام می گوید: این کار جدیدی نیست و ما تقریبا به مدت 2 سال است که این کار را شروع کرده ایم و افراد و خانواده های نیازمند را شناسایی کرده و با آنها مصاحبه هم کرده ایم و در واقع  تحت پوشش قرار داده ایم.

وی می افزاید: تقریبا هر دو ماه یکبار در بین این خانوار های نیازمند مقداری اقلام غذایی توزیع می کنیم.

سیفی ادامه داد: در بعضی موارد شناسایی آنقدر دقیق صورت گرفته است که متوجه شده ایم که متاسفانه سرپرست خانوار معتاد است و همسرش به ما می گوید در صورتی که پول یا هر وسایل دیگری در اختیار این قرار گیرد؛ خواهد فروخت و ما به همان علت با سوپرمارکت محل صحبت کرده ایم که این خانواده هرچقدر که خواربار و اقلامی غذایی خرید؛ ما در آخر هرماه مبلغ آن ها را پرداخت خواهیم کرد.

این خادم هیئت یا حسن مجتبی (ع) تبریز خاطرنشان می کند: تقریبا 14 خانوار را در منطقه خودمان شناسایی کرده ایم که علاوه بر مایحتاج زندگی و اقلام غذایی، هرگونه کمک رسانی اعم از آسفالت پشت بام و کارهای ساختمانی مورد نیاز آنها را نیز انجام می دهیم و در سال 96 تاکنون 3 سرویس جهزیه نیز تهیه و در اختیار این عزیزان قرار داده ایم و در کل در کنار مباحث معرفتی و اخلاقی که در هیئت برگزار می شود، این کارهای خیر را نیز انجام می دهیم.

Image title


در فرد هیئتی باید دغدغه دستگیری از نیازمندان ایجاد شود

وی در مورد ضرورت الگوسازی اینگونه کارهای خیر در سایر هیئات حسینی، تصریح می کند: در ابتدا باید در یک فرد هیئتی این دغدغه ایجاد شود؛ چون که همان ائمه اطهار(ع) که ما به بهانه  آنها در هیئت ها جمع می شویم؛ خودشان سردمدار کمک و دستگیری از محرومان و نیازمندان بودند و همگی از همان دوران کودکی در کتاب ها خوانده ایم که اهل بیت (ع) شب ها و در خفا در مقابل منازل افراد بی بضاعت و محتاج، نان و غذا می گذاشتند و اصلا هم کسی متوجه این کار خیرنمی شد.

سیفی تاکید می کند: در واقع این یک نوع کار نرم افزاری است که ما باید در کنار عزاداری ائمه، در این نوع کارهای خیر نیز پیشقدم باشیم.

این فعال فرهنگی تبریز همچنین با اشاره به سختی های اولیه این کار می گوید: در شروع این کار ما به سختی می توانستیم این اقلام را تهیه کنیم اما بحمدالله اکنون خیلی سریع و در کمترین زمان ممکن و از طریق اعلام در فضای مجازی این اقلام را تهیه می کنیم و خیرینی که هستند با شوق و علاقه به دنبال انجام اینگونه کارهای خیریه می روند و در تهیه این اقلام به ما کمک می کنند.

بی شک از این قبیل اقدامات خیرخواهانه و تحسین برانگیز در جمع هیئتی ها کم نیست و اغلب بصورت گمنام اقدام به دستگیری از نیازمندان می کنند و جا دارد این خوی علوی که ریشه در محبان امیرالمومنین(ع) دارد؛ برای مدعیان روشنفکری که از فقر مستضعفین خبری ندارند اما فریاد منتقدانه آنها گوش فلک را کرده؛ تبیین شود.


اخبار مرتبط:

مصرف مخارج نذری هیآت عزاداری بزرگ تبریز جهت خرید کانکس زلزله زدگان کرمانشاه

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/E98Wfz
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***