تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

استاندار آذربایجان شرقی در پاسخ به ائل:

گزینه پیشنهادی برای فرمانداری تبریز منتفی شد / پیگیر پرونده حادثه قطار تبریز - مشهد هستیم

استاندار آذربایجان شرقی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ائل در خصوص علت طولانی شدن پروسه انتخاب فرماندار تبریز گفت:با منتفی شدن گزینه پیشنهادی برای فرمانداری (شکری)، گزینه دیگری را برای فرمانداری تبریز معرفی کردیم.

گزینه پیشنهادی برای فرمانداری تبریز منتفی شد / پیگیر پرونده حادثه قطار تبریز - مشهد هستیم

به گزارش ائل ، مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ائل در خصوص علت طولانی شدن پروسه انتخاب فرماندار تبریز گفت: تبریز تا ۱۰ دی ماه فرماندار داشت و شهرتی‌فر تا یک ماه قبل فرماندار تبریز و سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری بود.

وی ادامه داد: با منتفی شدن گزینه پیشنهادی برای فرمانداری (شکری)، گزینه دیگری را برای فرمانداری تبریز معرفی کردیم و مراحل این کار را انجام می دهیم.

خدابخش همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ائل در خصوص پیگیری عاملان حادثه قطار تبریز مشهد، اظهار داشت: پرونده این حادثه در قوه قضائیه باز است و ما نیز همچنان پیگیر موضوع هستیم.

در دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی مشکلی از جهت اعتبارات عمرانی در استان نداشتیم

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی که بنده معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بودم؛ مشکلی از جهت اعتبارات عمرانی در استان نداشتیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سند تدبیر توسعه استان، تصریح کرد: در سند تدبیر توسعه استان که با محوریت هسته های کلیدی تدوین شده است؛ بازنگری می شود.

گرفتار بحران مدیریت در پروژه ها هستیم

وی در ادامه به عدم پشتیبانی اداری دستگاه ها از پروژه ها انتقاد کرده و افزود: گرفتار بحران مدیریت در پروژه ها هستیم و نظام اداری ما کارآمد نیست.

استاندار آذربایجان شرقی بر ضروت سرمایه گذاری در استان تاکید کرده و گفت: باید از کارآفرین حمایت شود اما اخذ مالیات از سرمایه گذار توسط دولت نیز امری طبیعی است.

وی ادامه داد: توسعه واحدهای صنعتی استان در اولویت ما است چرا که تجهیزات اغلب این واحدها فرسوده و مربوط به ۴۰ سال قبل می باشد.

خدابخش تولید برق را یکی دیگر از موضوعات اساسی در استان برشمرد و اذعان داشت: با کمبود برق در استان روبرو هستیم و باید نیروگاه جدید احداث کنیم.

از کمپین نامه به رهبر معظم انقلاب برای احیای دریاچه ارومیه حمایت می کنم

استاندار آذربایجان شرقی در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات لازم برای دریاچه ارومیه، گفت: احیای دریاچه ارومیه پروژه ملی است؛ برای احیای دریاچه اقداماتی چون انتقال آب از رودخانه زاب خوزستان به این دریاچه تعریف شده که با تزریق ۸۰۰ میلیون اعتبار دیگر، ۶۰۰میلیون متر مکعب آب روانه دریاچه خواهد شد.

خدابخش تاکید کرد: از کمپین نامه به رهبر معظم انقلاب توسط فعالین زیست محیطی برای احیای دریاچه ارومیه حمایت می کنم.

در تبریز ۲۰۱۸ دنبال بودجه نیستیم

وی همچنین در خصوص به اعتبارات تخصیص یافته به رویداد تبریز 2018، بیان داشت: در تبریز ۲۰۱۸ دنبال بودجه نیستیم بلکه خواهان گردشگر خارجی هستیم

این مقام عالی دولتی در استان در پاسخ به سوال خرنگاری در خصوص عات مخالفت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از توسعه فضای سبز در تبریز گفت: کلانتری(رییس سازمان حفاظت محیط زیست) به جهت کم آبی، مخالف چمن کاری در کوه عون بن علی تبریز است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه محور کار برای مدیران استان باید مدیریت جهادی باشد؛ افزود: برای مدیران جمعه و روز تعطیل معنی ندارد و طبق داشبورد مدیریتی به اقدامات مسئولین نظارت می کنیم و به همه مدیران گفتیم باید تلگرام داشته باشند تا از فضای رسانه ای و کاری اطلاع بهتری داشته باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/Z9ifAj
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***