تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

تبیین دستاوردها و تهدیدات فرهنگی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در گفتگوی ائل با برگی:

ثمره دین محور بودن فرهنگ را در جنگ ۸ ساله دیدیم / نسبت دادن وعده آب و برق مجانی به امام(ره) تحریف تاریخی است

حجت الاسلام برگی در گفتگو با ائل به تبیین دستاوردها و تهدیدات فرهنگی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

ثمره دین محور بودن فرهنگ را در جنگ ۸ ساله دیدیم / نسبت دادن وعده آب و برق مجانی به امام(ره) تحریف تاریخی است

حجت الاسلام رسول برگی در گفتگو با ائل در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی با ذکر یک روایت از امام موسی بن جعفر(ع) گفت: در کتاب سفینة البحار نوشته مرحوم شیخ عباس قمی، روایتی از امام موسی کاظم (ع) پیرامون نشانه های آخر الزمان است که حضرت یکی از این نشانه ها و زمینه ظهور حضرت ولی عصر(عج) را انقلاب اسلامی ایران معرفی کرده اند که متن این روایت عبارت است از : « رَجُلٌ مِنْ أَهْلِ قُمَّ یَدْعُو النَّاسَ إِلَى الْحَقِّ یَجْتَمِعُ مَعَهُ قَوْمٌ کَزُبَرِ الْحَدِیدِ لَا تُزِلُّهُمُ الرِّیَاحُ الْعَوَاصِفُ وَ لَا یَمَلُّونَ مِنَ الْحَرَبِ وَ لَا یَجْبُنُونَ وَ عَلَى اللَّهِ یَتَوَکَّلُونَ وَ الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ‏ . » یعنی « مردی از اهالی قم، مردم را به سوی حق دعوت می کند. گروهی با او هم پیمان می شوند که مانند پاره های آهن هستند، بادهای تند ( طوفان حوادث) قدم هایشان را نمی لغزاند، از نبرد و دفاع ترسی ندارند و از آن خسته نمی شوند، و توکلشان بر خدا است. »

وی  خاطرنشان کرد: این عبارت مصادیق مختلفی دارد به طوریکه می تواند شامل مسائل اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی و... باشد. اگر نگاهی به حوادث زمان پیامبر(ص) داشته باشیم، می بینیم که دشمن با رجز خوانی و سردادن انواع شعارها، قصد تخریب روحیه مسلمانان را داشت.

نسبت دادن وعده آب و برق مجانی به امام(ره) تحریف تاریخی است 

این فعال فرهنگی با پاسخ به آن جمله معروفی مجانی شدن آب و برق که به امام خمینی (ره) نسبت داده می شود، افزود: متاسفانه اینکه می گویند امام گفته که آب و برق مجانی، این یک تحریف تاریخی می باشد بطوریکه قسمتی از جمله امام می باشد. بطوریکه این حرف هارا اولین بار بختیار به زبان آورد که اگر ما بر سر کار بمانیم، آب و برق را رایگان خواهیم کرد بعدها هم این حرف ها توسط دولت موقت و آقای بازرگان مطرح شد و دلیل مطرح کردن این موضوع ، اقتصادی و مادی جلوده دادن انقلاب بود.

وی در مورد پاسخ امام خمینی (ره) به این موضوع گفت: امام در مقابل طرح این موضوع فرمودند: « می گویند که آب و برق را مجانی خواهیم کرد ولی ما باید به بالاتر از این فکر کنیم». درواقع امام می خواستند به مردم بگویند که این انقلاب، انقلاب آب و برق و... نیست بلکه انقلاب عقیده، فرهنگ، اجتماع و... است.

ثمره دین محور بودن فرهنگ را در جنگ 8 ساله دیدیم

این خطیب مذهبی در مورد ثمرات انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما در زمان جنگ انقلاب عقیده و فرهنگ را به عینه دیدیم و وقتی که مساجد بعنوان پایگاه تعیین شدند و چون مسجد بر پایه اسلام قرار دارد و مذهب محور و دین محور است، این باعث شد تا جبهه های ما به مدت 8 سال بدون کمبود نیرو و بدون هیچ گونه ترس و واهمه اداره شوند.

مسئولین هنوز تهاجم فرهنگی دشمن را باور ندارند

وی افزود: بعد از جبهه و تاکنون مقام معظم رهبری همواره به مسئله تهاجم فرهنگی اشاره داشته اند. ایشان این موضوع را زمانی مطرح کردند که اوایل رهبری شان بود و بسیاری از مسئولان آن زمان در خواب بودند که البته اکنون هم مسئولین در خواب هستند. متاسفانه با وجود اینکه بیش از بیست سال است که رهبری مسئله تهاجم فرهنگی را مطرح می کنند ولی تاکنون اکثر مسئولین این موضوع را باور ندارند.

حجت الاسلام برگی در مورد منظور از واژه ی «دشمن» که مقام معظم رهبری بارها به آن تأکید دارند، گفت: یکی از تأکید های همیشگی حضرت آقا، دشمن فرهنگی است. ایشان فرموده اند که در راه فرهنگ حتی اگر جان شان را نیز از دست بدهند هیچ ابایی ندارند.

وی با اشاره به اینکه ما نباید به ظاهر و لباس افراد توجه کنیم ،افزود: اصلا نباید به تیپ و ظاهر و لباس های اسپورت جوانان توجه و در مورد آنها قضاوت کنیم. شما ببینید که همان جوانی که لباس اسپورت می پوشد ولی با روحیه انقلابی ما در مقابل هجمه های گوناگون علیه انقلاب مانند گروه ری استارت می ایستد و مقاومت می کند.

برگی در مورد تعریف و توصیف امام از جوانان بعد از انقلاب که فرموده اند بعد از صدر اسلام تا کنون همانند این جوانان پیدا نمی شود، گفت: واقعا چرا امام خمینی (ره) از این جوانان اینچنین تعریف می کرد؟ علت این تعریف، فکر، عقیده و باور فرهنگی این جوانان است که امام تعریف می کرد.

وی در مورد آسیب های اجتماعی بعد از انقلاب نیز گفت: اگر فرهنگ آسیب پذیر باشد، اجتماع نیز آسیب خواهد دید و دشمن اکنون فهمیده است که فرهنگ نکته بسیار مهم و حساسی است و دشمن به این دست پیدا کرده است. همه این ماهواره ها، شبکه ها، مطالب و... در این سمت و سو و با این هدف به کار خود ادامه می دهند.

آسیب های اجتماعی ممکن است از طریق ضعف اقتصادی وارد شود

این واعظ شهیر تبریزی در مورد اظهارات رابرت مرداک پیرامون نفوذ فرهنگی در خانواده ها، تصریح کرد: وقتی از این ملعون سوال می شود که چطور شد به فکر ایجاد شبکه های ماهواره ای فارسی رایگان برای پخش در ایران افتادی درحالیکه برای سایر کشورها این شبکه ها بصورت پولی پخش می شود، گفت:« اتفاقا من بیشترین هزینه را از ایرانی ها گرفته ام بطوریکه بصورت فرسایشی غیرت مردان و حیا وعفت زنان ایرانی را مورد تهدید قرار داده ام و همانطور که ناپلئون بناپارت گفته است رهبر، رییس جمهور ، وکیل و... همه زیر دستان مادر خانه بزرگ و تربیت می شود و امروز بالاترین کاری که من کرده ام این است که عقیده فرهنگی و اعتقادی مادر را تغییر دهم و اگر من در این کار موفق شوم، در واقع کل نسل را تغییر داده ام»

برگی در پایان افزود: دشمن تا این حد پیش رفته است و همه این ها آسیب های اجتماعی هستند. آسیب های اجتماعی ممکن است از طریق ضعف اقتصادی وارد شود و جوانی که فاصه های طبقاتی موجود را می بینند نمی تواند تحمل کند و گرفتار این اسیب های اجتماعی می شود.اخبار مرتبط:

سعیدی در گفتگو با ائل: برچیده شدن وابستگی، اولین و محوری ترین دستاورد انقلاب اسلامی بود

رئیس دانشگاه تبریز در گفتگو با ائل:رشد چشمگیر جمعیت دانشگاهی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

بیگی: جدایی بحرین از خاک ایران در نتیجه عملکرد مجلس دوره شاهنشاهی بود

حقیقت پور: به یک کشور تاثیرگذار در منطقه تبدیل شدیم

شبستری خیابانی در گفتگو با ائل: عزت و ایستادگی ملت ایران بعد از انقلاب اسلامی شکل گرفت

پرغو: در دروان پهلوی مگر یک روستایی می توانست وارد دانشگاه شود؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/yicgzY
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***