تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

پابرهنگان همچنان در صف اول پایبندی بر آرمان های انقلاب؛

روایت مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی از بصیرت یک مددجوی ارمنی / پاسخ جالب پیرزن مستمری بگیر از تفاوت منزلت شهید دوران مشروطه و دفاع مقدس

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان شرقی می گوید: پیرزن مددجو گفت به نظرم منزلت شهید دفاع مقدس بیشتر از شهید دوره مشروطیت باشد؛ چرا که مبارزین دوره مشروطیت می دانستند که برای نخواستن چه چیزی مبارزه می کنند اما نمی دانستند چه می خواهند؛ اما شهدای دفاع مقدس هم می دانستند که چه چیزی نمی خواهند و هم می دانستند برای بدست آوردن چه چیزی مبارزه می کنند.

روایت مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی از بصیرت یک مددجوی ارمنی / پاسخ جالب پیرزن مستمری بگیر از تفاوت منزلت شهید دوران مشروطه و دفاع مقدس

به گزارش ائل ، انقلاب اسلامی ایران که با به صحنه آمدن مردم علی الخصوص مردم مستضعف به پیروزی رسید و امید دل مستضعفان عالم شد.

البته در این انقلاب، اقلیت های مذهبی نیز سهمی داشته و چه دوران دروان نهضت انقلاب و چه در دفاع مقدس، شاهد جانفشانی اقلیت های دینی بوده ایم.

امروز نیز با گذشت 40 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، همچنان این مردم مستضعف بیش از سایرین پا در رکاب انقلاب هستند و با بصیرت پیش می روند که اتفاقا طیفی از اقلیت های مذهبی را نیز شامل می شود.

محمد کلامی، مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی از سرکشی های خود به خانواده های مددجوی کمیته امداد، خاطره جالبی از بصیرت یک خانواده مددجوی ارمنی را روایت کرده است که نشان از عمق معرفت آنها نسبت به انقلاب اسلامی است.

کلامی با اشاره به یکی از سرکشی های خود به خانواده مددجویان می گوید: به منزل یکی از مددجویان ارمنی تبریز رفته بودیم. روی  دیوار عکسی از پدرشوهر خانم نصب بود که در دوره مشروطیت در رکاب ستارخان به شهادت رسیده بود و در گوشه دیگر دیوار، عکس دیگری از یکی از بستگان خانواده بود که در دروان دفاع مقدسی شهید شده بود.

کلامی می افزاید: از صاحبخانه پرسیدم به نظر خودتان، منزلت این شهید مشروطه بالاتر است یا شهید دفاع مقدس و او جوابی داد که مرا تکان داد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان شرقی ادامه می دهد: آن پیرزن مددجو در جوابم گفت به نظرم منزلت شهید دفاع مقدس بیشتر از شهید دوره مشروطیت باشد؛ چرا که مبارزین دوره مشروطیت می دانستند که برای نخواستن چه چیزی مبارزه می کنند اما نمی دانستند چه می خواهند؛ اما شهدای دفاع مقدس هم می دانستند که چه چیزی نمی خواهند و هم می دانستند برای بدست آوردن چه چیزی مبارزه می کنند.

این نگاه جالب یک خانواده ارمنی و مددجوی کمیته امداد بی شک گواهی بر این دارد که مردم مستضعف همچون دوران مبارزات نهضت انقلاب اسلامی، ایمان قلبی واقعی به راه و آرمان نظام جمهوری اسلامی دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/CWxvEL
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***