تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از تداوم یک معضل جدی اجتماعی در مکان بخصوص تبریز:

تبدیل شدن پل شهدای دانشجو به مکانی برای خودکشی / حتی تکرار حوادث هم مسئولین را بیدار نمی کند؟

ظهر امروز برای چندمین بار طی ماه های اخیر پل شهدای دانشجو واقع در فلکه جانبازان تبریز بدلیل اقدام به خوکشی شهروند دیگری، خبرساز شد؛ اقدامی که مسبوق به سابقه نیز بوده است.

تبدیل شدن پل شهدای دانشجو به مکانی برای خودکشی / حتی تکرار حوادث هم مسئولین را بیدار نمی کند؟

به گزارش ائل ، ظهر امروز برای چندمین بار طی ماه های اخیر پل شهدای دانشجو واقع در فلکه جانبازان(فلکه دانشگاه تبریز) بدلیل اقدام به خوکشی شهروند دیگری، خبرساز شد.

این پل واقع در یکی از معابر اصلی تبریز و مشرف به برج تجاری بلور بوده و مدتهاست به جهت این معضل اجتماعی جنجال ساز شده و تیتر رسانه ها می شود.

نگاهی به سوابق معضل خودکشی روی پل شهدای دانشجو

نخستین بار در مرداد سال قبل بود که دختر جوانی با رفتن به بالای این پل، تصمیم به خودکشی داشت که با تلاش ماموران آتش نشانی از این اقدام خود منصرف شد.

هر چند گفته می شد که این دختر جوان به دلیل مشکلات روحی ناشی از مرگ مادر خود، تصمیم به خودکشی گرفته بود.

در خرداد ماه سالجاری نیز مشابه این اتفاق باز در همان مکان تکرار شد و دختر جوان دیگری با بالا رفتن از پل شهدای دانشجو، برای مدتی اذهان عمومی را مشوش کرد.

این باز نیز یک روحانی جوان جلو رفته و با صحبت های آرامش بخش خود، آن دختر را از خودکشی منصرف کرده و این غائله نیز ختم به خیر شد.

مورد بعدی حدود یک ماه قبل بود که این بار نوبت به یک پسر جوان رسید که تصمیم داشت خود را از بالای این پل انداخته و به زندگی خود پایان دهد که با حضور ماموران اورژانس اجتماعی از اقدام خود منصرف شد.

برخی رسانه ها نیز مدعی شدند که دلیل انصراف این پسر جوان از خودکشی، حضور یک دختر جوان در صحنه و صحبت با وی بود.

بعد از این سه ماجرا، پل شهدای دانشجو که متاسفانه فاقد موانع و حفاظ های لازم می باشد؛ همچنان در صدر اخبار حوادث قرار گرفت اما متاسفانه مسئولین فکری به حال وضعیت ایمنی آن نکردند تا اینکه این مکان بازهم به عنوان پل خودکشی مطرح شود.

فاجعه هایی که می توانست رخ دهد و امنیت روانی را تهدید کند

در آخرین نمونه ظهر امروز بود که مردی 35 ساله خود را به قسمت بالایی این پل رسانده و مشابه موارد قبلی تصمیم به خودکشی داشت که ناکام ماند و تصمیم او عملی نشد.

با وجود تکرر این رخدادهای نامبارک در این پل که هر کدام می توانست فاجعه ای تلخ به بار آورد؛ اما همچنان خبری از مسئولین در رسیدگی به این معضل نیست.

اینکه دلایل خودکشی بین شهروندان چیست؛ یک بحث مجزا است که باید ریشه یابی شود اما تبدیل شدن یک معبر عمومی در مکان پرتردد شهر به یک محلی برای خودکشی، تبعاتی همچون آسیب رساندن به امنیت روانی جامعه دارد که لزوم ورد مسئولانه مراجع ذیربط و شهرداری را می طلبد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/3pFxXH
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***