تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از آنچه در جلسه امروز شورای شهر تبریز گذشت:

خانم نائب رئیس، اعضای شورا را به خبرنگاران سفارش کرد / فرج قلی زاده: تامین منافع عمومی با لاپوشانی و بازی با اعداد و ارقام درست نیست

جلسه شورای اسلامی شهر تبریز صبح امروز به ریاست شکور اکبرنژاد در محل عمارت شهرداری تبریز برگزار شد.

خانم نائب رئیس، اعضای شورا را به خبرنگاران سفارش کرد / فرج قلی زاده: تامین منافع عمومی با لاپوشانی و بازی با اعداد و ارقام  درست نیست

به گزارش ائل ، جلسه شورای اسلامی شهر تبریز صبح امروز به ریاست شکور اکبرنژاد در محل عمارت شهرداری تبریز برگزار شد.

ابتدا اکبرنژاد طی نطقی ضمن گرامیداشت ایام شهادت حضرت زهرا(س) گفت: بزرگداشت مقام حضرت فاطمه (س) صرفا با برگزاری مجالس عزاداری محقق شدنی نیست و باید در کنار عزاداری و برگزاری مجالس برای این بانوی مکرم به سمت ترویج اخلاق فاطمی حرکت کنیم که عصاره آن کلام «الجار ثم الدار» است، یعنی  منافع عموم را بر منافع شخص ترجیح دادن!

تصویب لایحه اعطای تسهیلات تشویقی عوارض ساختمانی به ایثارگران

در ادامه لایحه شهرداری تبریز در خصوص اعطای تسهیلات تشویقی به صورت کاهش مبنای محاسبه عوارض ساختمانی به ایثارگران در صحن شورا طرح شده و به تصویب رسید.

سونیا اندیش، نائب رئیس شورای شهر تبریز در اقدامی قابل توجه خطاب به خبرنگاران حاضر در جلسه شورا گفت: هر کدام از سیزده عضو شورای شهر تبریز برای خدمت به مردم بخصوص قشر کم برخوردار و مستضعف شهر تلاش می کنند و تمام تلاش اعضای شورای شهر لحاظ شرایط اقتصادی و اجتماعی همه شهروندان در تصمیمات و مصوبات شوراست.

درخواست اکبرنژاد از امام جمعه نسبت به تعیین تکلیف پادگان ارتش

در ادامه لایحه وصول عوارض پذیره از قطعه دوم پلاک ۱/۲۴۶۸ متعلق به بنیاد مصلای حضرت امام(ره) و تهاتر به نام باقیمانده پلاک ۲۲۶۸ بخش یک الحاقی به مسیر خیابان حسن کوچه‌سی آبرسان که ارجاعی از کمیسیون برنامه و بودجه بود مورد بررسی قرار گرفت.

اکبرنژاد در موافقت از این لایحه گفت: با تصویب این لایحه که مساعدت در حق مصلی است، از امام جمعه محترم تقاضا داریم نسبت به تعیین تکلیف موضوع پادگان ارتش به نفع شهر، مساعدت لازم را داشته باشند.

فرج قلی زاده دیگر عضو شورای شهر تبریز اذعان کرد: مصلی به عنوان یک موسسه عام المنفعه قطعا از طرف شورای شهر نیز مورد حمایت است منتهی تامین منافع عمومی با لاپوشانی و بازی با اعداد و ارقام  درست نیست!

وی تصریح کرد: موافق مساعدت به بنیاد مصلی هستیم اما با یک بیان شفاف و بدون پرده و شهرداری دقیقا مشخص کند که میزان غرامت، عوارض پذیره و مساعدت مضاعف چه میزان است.

در نهایت این لایحه با اکثریت آرا تصویب شد.

وقتی تقبل هزینه های وزارت ورزش، صدای شورانشینان را در می آورد

در ادامه نوبت به بررسی لایحه دو فوریتی هزینه برای میزبانی و ترانسپورت میهمانان رقابتهای بین المللی کشتی جام تختی در تبریز به مبلغ 350 میلیون تومان رسید.

فرج قلی زده در واکنش به این لایحه و در مخالفت با آن گفت: دولت قرار بود برای 2018 به تبریز 760 میلیارد بودجه اختصاص دهد اما الان می بینیم باید شورا و شهرداری هزینه وزارت خانه هایی که در تبریز برنامه اجرا می کنند را باید متقبل شود.

اما شهرام دبیری موافق این لایحه بوده و بیان داشت: شورا برای تبریز 2018 بودجه ای تصویب و اختصاص داده است و در این بودجه ردیفی برای برگزاری مراسمات، مسابقات و همایش ها اختصاص داده است و شهرداری می توانست بدون آوردن لایحه از این ردیف برای برگزاری مسابقه استفاده کند.

در نهایت دو فوریت لایحه هزینه برای میزبانی و ترانسپورت میهمانان رقابتهای بین المللی کشتی جام تختی در صحن علنی شورای شهر تبریز رای نیاورد.

انتقاد محمدزاده از عدم توزیع متوازن درآمدها و معضلات حاشیه نشینی

نوبت به نطق میان دستور محرم محمدزاده، عضو هیئت رئیسه شورا رسید که وی طی سخنانی گفت: توزیع درآمدها در شهر ما متوازن نیست و احساسم این است که با همت شورا و شهرداری می‌توان عدم توازن بودجه را حل کرد.

وی ادامه داد: کمبود فضاهای عمومی از معضلات مناطق حاشیه‌نشین است که البته همت شهردار و حمایت شورا، در این خصوص جای امیدواری دارد.

محمدزاده تصریح کرد: شهر ما زلزله‌خیز است و از شهردار محترم خواهش می‌کنم به طور جدی در فکر این موضوع باشد. متاسفانه شنیده شده که دولت در این خصوص و در این وضع اقتصادی، در قبال زمین، هزینه از شهرداری خواسته که این امر تاسف‌بار است.

تشکر مسعودی ریحان از سازندگان سریال ستارخان همراه با نقد

غلامحسین مسعودی ریحان، دیگر سخنران میان دستور این جلسه بود که گفت:  توجه به مسائل فرهنگی بخصوص هزینه در آموزش شهروندی و ضرورت دارد.

وی ادامه داد: از کارگردان و تهیه کننده فیلم ستارخان تشکر می کنم اما این کار علی رعم اینکه کار مناسبی است اما جای نقد دارد.

بررسی لایحه شهرداری تبریز در خصوص پرداخت هبه به شورای اسلامی شهر و استان در دستور کار گرفت که این لایحه با اعمال اصلاح،  به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای شورای اسلامی استان و ۳۰ میلیون تومان به شورای اسلامی شهر تبریز تصویب شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/D7QHTU
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***