تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

شبستری خیابانی در گفتگو با ائل:

عزت و ایستادگی ملت ایران بعد از انقلاب اسلامی شکل گرفت / بزرگترین ترس و واهمه نظام سلطه از سلاح و تجهیزات ما نیست بلکه از افکار انقلابی ماست

شبستری خیابانی در گفتگو با خبرنگار ائل در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: عزت و ایستادگی ملت ایران بعد از انقلاب اسلامی شکل گرفت.

عزت و ایستادگی ملت ایران بعد از انقلاب اسلامی شکل گرفت / بزرگترین ترس و واهمه نظام سلطه از سلاح و تجهیزات ما نیست بلکه از افکار انقلابی ماست

سعید شبستری خیابانی در گفتگو با خبرنگار ائل در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: قبل از انقلاب از نظر فرهنگی، فضای حاکم در کشور یک فضای غیردینی و غیر اسلامی بود و تمامی دستگاه های تبلیغاتی موجود در نظام شاهنشاهی مبلغ این فضای غیر دینی و مروج فرهنگ غربی بودند و علاوه بر مسائل اعتقادی و دینی ، مسائل و هویت ملی مان را نیز از دستمان گرفته بودند.

بعد از انقلاب اسلامی، سمت و سوی فرهنگ ما بر اساس ارزش های دینی و انسانی شد

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جهت گیری صورت گرفته به سمت فرهنگ و ارزش های دینی و حاکمیت ارزش های انسانی است و این می تواند یکی از دستاوردهای بزرگ برای حفظ این نظام تلقی گردد.

معاون سابق امنیتی سیاسی استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: برای مثال نوع نگاه و دیدگاه ها  نسبت به زنان در دوران قبل از انقلاب، غربگرایانه بود ولی اکنون نقش زن بعنوان مکل مرد و در جهت رشد و تعالی اجتماعی غیر قابل انکار است و در سایر مسائل از جمله روحیه خود باوری که اکنون در جامعه ما حاکم است، در آن زمان اصلا وجود نداشت.

عزت و ایستادگی ملت ایران بعد از انقلاب شکل گرفت / کشور از وابستگی به غرب و شرق نجات یافت

وی با بیان اینکه بیگانگان می خواستند روحیه مصرف گرایی را در کشور ترویج دهند؛ ادامه داد: یقینا می توانیم بگوییم که عزت مردم ایران بعد از انقلاب اسلامی به وجود آمد و اینکه توانستیم بر روی پای خود ایستاده و از وابستگی به غرب و شرق نجات یافتیم؛ و این همه شهید که در راه این نظام داده ایم همگی برای تثبیت و حفظ نظام و انقلاب و حاکم کردن ارزش های دینی هستند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: درست است که در داخل مجموعه ی نیروهای انقلاب دیدگاه های مختلفی وجود دارد اما همه این افراد و نیروها نسبت به اصل نظام اعتقاداتی دارند که اصلا قابل تغییر و معامله کردن نیست و تنها در روش و جهت گیری ها تفاوت وجود دارد و گرنه از بابت اصول همگی پایبند به نظام، انقلاب و ولایت فقیه هستند و ادامه دادن راه شهیدان برای همه ما یک تکلیف است.

وی تصریح کرد: هر کشوری که بخواهد بر روی پای خود ایستاده و استقلالش را حفظ کند،هزینه سخت و سنگینی دارد و در طول این مدت 40 سال بعد از انقلاب ملت ما ثابت کرده است که حاضر است برای اینکه این نظام حفظ شود همه سرمایه خود یعنی فرزندان و جوانان شان را در این راه فدا کنند و نشان داده اند که در روزهای حساس و در راهپیمایی های 22 بهمن و روز قدس و ... همه وارد صحنه می شوند ودیگر بحث چپ و راست مطرح نمی شود.

معاون سابق سیاسی استاندار در مورد مقایسه آسیب های اجتماعی قبل و بعد از انقلاب، بیان کرد: چهره و شکل آسیب های اجتماعی در عرصه ها و دوره های مختلف، متفاوت است و با پیشرفت تکنولوژی و یا جوامعی که در حال توسعه هستند، شکل آسیب های اجتماعی در حال تغییر است. در پشت آسیب های اجتماعی یک عده مروجین آسیب های اجتماعی وجود دارد که این افراد از جانب برخی از دولت های استکباری حمایت می شوند.

بزرگترین ترس و واهمه نظام سلطه از سلاح و تجهیزات ما نیست بلکه از افکار انقلابی ماست

وی ادامه داد: دولت های استکباری اکثرا از این طریق می خواهند در داخل کشورهایی که در برابر نظام سلطه ایستادگی می کنند، نفوذ داشته باشند که کشور ما هم از این قضیه مستثنی نبوده است و نظام سلطه همیشه در تلاش است که با ترویج آسیب های اجتماعی و منحرف کردن جوانان، به این انقلاب و نظام اسلامی ضربه بزند و در این راه سرمایه گذاری زیادی هم صورت می گیرد که این سرمایه گذاری برابر با یک جنگ بزرگ فیزیکی می باشد؛ و به نظر من بزرگترین ترس و واهمه نظام سلطه از سلاح و تجهیزات ما نیست بلکه از افکار ما می ترسند. البته برای دفاع و حراست از مملکت حتما باید مجهزباشیم و حتما باید سلاح داشته باشیم ولی در کنار این ها، باورها ، اعتقادات و فرهنگ مردم نیز مهم است که باید اینها را هم حفظ کنیم؛ و در صورت حفظ این عوامل می توانیم انقلاب را نیز حفظ کرده و انقلاب می تواند به راه خود ادامه دهد در غیر اینصورت هرچقدر هم سلاح داشته باشیم، چون باور، اعتقاد و تدین را نداریم، نخواهیم توانست انقلاب را حفظ کنیم.


اخبار مرتبط:

سعیدی در گفتگو با ائل: برچیده شدن وابستگی، اولین و محوری ترین دستاورد انقلاب اسلامی بود

رئیس دانشگاه تبریز در گفتگو با ائل:رشد چشمگیر جمعیت دانشگاهی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

بیگی: جدایی بحرین از خاک ایران در نتیجه عملکرد مجلس دوره شاهنشاهی بود

حقیقت پور: به یک کشور تاثیرگذار در منطقه تبدیل شدیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/QbdY9N
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***