تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از آخرین وضعیت اعتراضات کارگران کارخانه ماشین سازی تبریز:

اعتصابی که شکسته شد اما گلایه ها همچنان باقی است / آینده کارخانه چه می شود؟

مدیریت کارخانه ماشین سازی تبریز برای جلب رضایت کارگران معترض، اقدام به تسویه معوقات حقوق کارگران کرده اما موارد دیگر همچنان باقی مانده است.

اعتصابی که شکسته شد اما گلایه ها همچنان باقی است / آینده کارخانه چه می شود؟

به گزارش ائل ، هفته گذشته کارگران کارخانه ماشین سازی تبریز در اعتصاب به حقوق معوقه و همچنین رکود حاکم بر کارخانه دست به اعتصاب زده و دست از کار کشیدند.

این اعتصاب تا ظهر دیروز نیز تداوم داشت که با وساطت شورای صنفی این کارخانه موسوم به شورای اسلامی کار، پایان یافت.

کارگران کارخانه اعتراضاتی چون عدم پرداخت به موقع حقوق، حذف اضافه کاری، عدم وجود قطعات لازم و در نتیجه رکود حاکم بر مجموعه، داشتند.

شورای اسلامی کار در مجموعه ماشین سازی متشکل از نمایندگان کارگران کارخانه بعد از صحبت با هیئت مدیره و مدیرعامل کارخانه، جلسه ای با کارگران تشکیل داده و به غائله خاتمه دادند.

نمایندگان کارگران در صحبت با اعتصاب کنندگان بر پرهیز از تنش تاکید داشته و بر حل معضلات موجود از راه مسالمت آمیز تاکید داشتند.

مدیریت کارخانه نیز برای جلب رضایت کارگران معترض، اقدام به تسویه معوقات حقوق کارگران کرده و از آنها درخواست کرد تا اعتصاب را شکسته و به محل کار خود بازگردند.

کارکنان این مجموعه برای پرهیز از هرگونه جنجال و تنش، اعتصاب خود را شکستند اما همچنین به مواردی چون حذف اضافه کاری ها و رکود موجود بر کارخانه نقد دارند و معتقدند با عدم تهیه قطعات لازم، همچنان رونقی در کارخانه وجود ندارد.

طی گزارشات رسیده از یک منبع آگاه، زمزمه هایی مبنی بر تغییر مدیریت کارخانه ماشین سازی در پی این معضل پیش آمده، به گوش می رسید که ظاهرا این موضوع با ختم به خیر شدن اعتصاب، منتفی شد.

آخرین خبر از خصوصی سازی کارخانه

اما موضوع خصوصی سازی کارخانه ماشین سازی تبریز که مدتها مطرح می شود؛ نیز از جمله مواردی است که آینده آن را تحت الشعاع قرار داده که شهرتی فر، معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار در این خصوص گفته است که  اطلاعی چندانی در این خصوص ندارم و باید از همکاران در وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی جویا شوید ولی طبق آخرین خبرهایی که دارم سازمان خصوصی سازی در حال بررسی خریداران جدید است.


اخبار مرتبط:

اعتراض به عدم پرداخت به موقع حقوق و حذف اضافه کاری ها


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/VWDSqi
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***