تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

دیدار نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با معاون رئیس جمهور با محوریت دریاچه ارومیه

تاکید حجت الاسلام آل هاشم بر بهره گیری از ظرفیت گروه های مردم نهاد در حل بحران نگین فیروزه آذربایجان / کلانتری: با روند کنونی احیای دریاچه به ۳۰ تا ۴۰ سال زمان نیاز دارد

صبح امروز رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار و گفتگو کرد.

تاکید حجت الاسلام آل هاشم بر بهره گیری از ظرفیت گروه های مردم نهاد در حل بحران نگین فیروزه آذربایجان / کلانتری: با  روند کنونی احیای دریاچه به ۳۰ تا ۴۰ سال زمان نیاز دارد

به گزارش ائل ،  صبح امروز عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه جهت افتتاح چند طرح به تبریز سفر کرده بود که در بدو ورود به این شهر، با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار و گفتگو کرد.

نظر به تذکرات متوالی حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم به دولتمردان جهت جدی گرفتن موضوع احیای دریاچه ارومیه، پیش بینی می شد که امام جمعه تبریز این بار نیز مطالبه جدی در این خصوص از کلانتری داشته باشد.

حجت الاسلام آل هاشم ضمن تاکید بر تبعات خشک شدن دریاچه ارومیه، گفت: دولت محترم باید تدابیر و عنایت ویژه ای در جهت احیای دریاچه ارومیه داشته باشد.
وی ادامه داد: امروزه شیوه های متعددی برای رویارویی با بحران های محیط زیست و بهبود وضعیت آن وجود دارد و با بهره گیری از ظرفیت گروه های مردم نهاد زیست محیطی می توانیم بصورت فراگیر بستری مناسب جهت حفاظت از محیط زیست ایجاد کنیم.

ریزگردهای خوزستان در بی توجهی به بحران دریاچه ارومیه تاثیر گذاشته

وی با انتقاد از بی توجهی به وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه اظهار داشت: به نظر می رسد مشکل حاد ریزگردهای خوزستان باعث کم توجهی به احیای دریاچه ارومیه شده است البته مشکل خوزستان هم در اولویت است ولی در هر صورت باید هر چه زودتر کاری صورت گیرد و  گرنه زندگی مردم آذربایجان شرقی وغربی و زنجان با مشکل مواجه خواهد شد.

این در حالی است که حجت الااسلام آل هاشم پیش از این از عدم اهتمام جدی مسئولین نسیت به نگین فیروزه آذربایجان انتقاد کرده بود و بر مطرح کردن این موضوع در محضر رهبر انقلاب در دیدار آتی مردم آذربایجان با معظم له در 29 بهمن تاکید کرده بود.

در این دیدار همچنین عیسی کلانتری با بیان اینکه برای احیای دریاچه نیاز به منابع مالی داریم؛ گفت: منابع مالی که در گذشته اختصاص داده شده پاسخ گو نبوده است.

وی افزود: با این روند کنونی احیای دریاچه ارومیه به ۳۰ تا ۴۰ سال زمان نیاز دارد مگر این که بتوانیم منابع مالی خارجی را برای این کار جذب کنیم و موافقت اولیه برای این کار با هماهنگی بانک مرکزی صورت گرفته است تا درصورت تامین منابع خارجی، دولت بازپرداخت این هزینه را برعهده بگیرید.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/Lkcb5M
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***