تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

امام جمعه تبریز تاکید کرد:

داعش از نظر سیاسی تمام شده ولی افکار آنها همچنان پابرجاست / مردمی بودن، استقلال، پیشرفت در حوزه فناوری و موشکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

امام جمعه تبریز گفت: مردمی بودن، استقلال، پیشرفت در حوزه فناوری و موشکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

داعش از نظر سیاسی تمام شده ولی افکار آنها همچنان پابرجاست / مردمی بودن، استقلال، پیشرفت در حوزه فناوری و موشکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

به گزارش ائل ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم  در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه تبریز در مصلای اعظم امام خمینی(ره) این شهر در ادامه مباحث مربوط به اخلاق در خانواده، گفت: طهارت ظاهری و باطنی و رعایت بهداشت روحی و جسمی از آموزه های دین مبین اسلام است و در این میان توجه به پاگیزگی و تمیزی دهان و دندان باید از اولویت های بهداشت نظام خانواده قرار باشد.

علاج آلودگی هوا، همدلی و همزبانی همگانی است

وی به بازدید اخیر خود از نیروگاه حرارتی تبریز اشاره کرده و افزود: در توصیحات مسئولان این نیروگاه معلوم شد که تمام دستگاه‌ها بر مبنای رعایت مسائل زیست محیطی طراحی شده است و جای قدردانی دارد.

خطیب جمعه تبریز تاکید کرد: یکی از مشکلات زیست محیط زیستی، بحث آلودگی هوا است و علاج آن این است که همگی همدل، هم زبان شده و توان خود را روی هم بگذاریم تا مشکل آلودگی رفع شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به اقدامات تروریستی در افغانستان پرداخته و خاطر نشان کرد: طی هفته‌های گذشته فعالیت‌های داعش افزایش یافته و حمله تروریستی در نزدیکی کابل ۱۱ کشته و ۱۶ زخمی بر جای گذاشتند و حمله دیگر ۱۰۳ کشته و ۲۳۵ زخمی را به همراه داشت که تمام مسئولیت حملات را داعش برعهده داشت.


وی تصریح کرد:  وقتی پایان حکومت خودخوانده داعش در عراق و سوریه اتفاق افتاد، صاحبنظران گفتند که داعش از نظر سیاسی تمام شده ولی افکار آنها همچنان پابرجاست. 

داعش در افعانستان نیز نابود خواهد شد

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه آمریکا اهداف جنایتکارانه خود در منطقه را با توسعه سیطره تفکر داعش در کشورهای همسایه ایران دنبال می کند؛ تاکید کرد:به لطف خداوند استکبار و صهیونیست‌ها با اینکه شیطنت زیادی در عراق و سوریه انجام دادند ولی بازهم به لطف خداوند در افعانستان نیز نابود خواهند شد.

وی ضمن گرامیداشت دهه فجر به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره کرده و گفت: انقلاب و خیزش اسلامی ملت ایران ، عزت و استقلال کشور را رقم زد و از جمله دستاوردهای انقلاب مردمی بودن، استقلال، توجه ویژه به ابعاد دینی و فرهنگی همچنین رهبری الهی و منحصر به‌فرد امام خمینی(ره) و بعد از ایشان رهبری مقام معظم رهبری است.


وی ادامه داد: پیوند دین و سیاست یکی دیگر از ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران بود زیرا تفکیک‌ناپذیری آن یکی از اهداف و دستاوردهای مهم انقلاب است و البته انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای مختلف دیگری در فناوری چشمگیر هسته‌ای، نانو، سلول‌های بنیادین، صنایع موشکی و غیره نیز دارد.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/iT5R8c
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***