تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در نشست کمیسیون برنامه و بودجه شورای تبریز مطرح شد:

نقد بهشتی نسبت به اداره ملوک الطوایفی شهرداری و تدوین بودجه کیلویی / ارجاع اساسنامه مرکز پژوهش ها به صحن علنی

نشست کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر تبریز، با موضوع تمرکز خزانه داری شهرداری و تاثیر آن بر فرایند حسابرسی برگزار شد.

نقد بهشتی نسبت به اداره ملوک الطوایفی شهرداری و تدوین بودجه کیلویی / ارجاع اساسنامه مرکز پژوهش ها به صحن علنی

به گزارش ائل ، نشست این هفته کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر تبریز، ظهر یکشنبه به ریاست محمدباقر بهشتی برگزار و موضوع تمرکز خزانه داری شهرداری و تاثیر آن بر فرایند حسابرسی مورد بررسی قرار گرفت. 

در این نشست شفاعت، مدیر شرکت حسابرس سال 95 با انتقاد از تاخیر در ابلاغ حسابرسی به شرکت های مربوطه، خواستار ارائه امکانات و تسهیلات لازم از سوی شهرداری برای تسریع در حسابرسی گردید.
وی همچنین اعلام کرد حسابرسی در شهرداری منطقه 2 آغاز شده، همچنین نمایندگان شرکت در مناطق 3، 5 و 6 نیز مستقر گردیده اند که به زودی حسابرسی این مناطق نیز آغاز خواهد شد.

شهرداری، ملوک الطوایفی اداره می شود!
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه نیز در این نشست با انتقاد از تاخیر در ابلاغ حسابرسی به شرکت های حسابرس، خواستار دریافت گزارش های حسابرسی به صورت دوره ای شد تا کمیسون، زمان کافی برای بررسی گزارشات مربوطه داشته باشد.

محمدباقر بهشتی در ادامه با تاکید بر لزوم تمرکز خزانه داری مناطق شهرداری در شهرداری مرکز، عنوان داشت: متاسفانه شهرداری تبریز تا به امروز به صورت ملوک الطوایفی اداره شده است و این به واگرایی و شکاف روز افزون مناطق مختلف منجر می شود.

بهشتی افزود: این که هر منطقه درآمدهای خودش را هزینه کند، باعث می شود مناطق برای ممانعت از واریز درآمدهای اختصاصی خود به منطقه دیگر اغلب بر روی پروژه های غیر ضروری سرمایه گذاری کنند.

انتقاد از تدوین بودجه کیلویی!

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال 1397، اظهار داشت: به نظرم اعداد و ارقام بودجه به صورت کیلویی نوشته است و این نشان می دهد کار کارشناسی چندانی روی آن انجام نشده است.
شهرام دبیری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز هم در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع حسابرسی، این فرایند را یکی از ابزار های مهم نظارتی شورای شهر دانست و حسابرسان را بازوهای قدرتمند این شورا خواند.

تاکید دبیری بر تمرکز نسبی و مخالفت مسعودی ریحان با تمرکز خزانه داری شهرداری

دبیری همچنین در ارتباط با موضوع تمرکز خزانه داری مناطق شهرداری، عنوان داشت: بنده معتقد به تمرکز نسبی هستم و عقیده دارم می باید اختیار هزینه کرد درصدی از درآمدهای مناطق به همان منطقه سپرده و مابقی به خزانه متمرکز واریز شود.

غلامحسین مسعودی ریحان، دیگر عضو کمیسیون اما ضمن مخالفت با تمرکز خزانه داری شهرداری، خاطر نشان کرد: اساس کار شورایی مغایر با تمرکز است و به همین علت همه کشورهای پیشرفته دنیا به سمت فدرالیته و تقسیم قدرت حرکت می کنند. وی تاکید کرد: در صورت تمرکز حسابها، شهرداران مناطق دیگر انگیزه ای برای کار و تلاش نخواهند داشت و حس رقابت از بین خواهد رفت.

اعلام رقم صحیح بدهی های شهرداری

موضوع چک های برگشتی بدهکاران شهرداری دیگر موضوع مطروحه در نشست کمیسیون برنامه و بودجه بود.
خردمند، مدیرکل مالی شهرداری تبریز در این ارتباط عنوان داشت: مجموع ارقام این چک ها، 1300 میلیارد ریال است که به تدریج با اخذ تضمین های لازمه و با استفاده از ابزارهای قانونی، در حال وصول هستند. خردمند همچنین در خصوص رقم صحیح بدهی شهرداری اعلام کرد: شهرداری تبریز در حال حاضر حدود 5500 میلیارد ریال بدهی دارد که میزان مطالبات نیز تقریبا با همین عدد برابر است. مدیرکل مالی شهرداری تبریز، اعداد و ارقام دیگر را در ارتباط با بدهی های شهرداری مردود اعلام کرد.

اساسنامه مرکز پژوهش های شورای شهر، به صحن علنی ارجاع شد

در نشست این هفته کمیسیون برنامه و بودجه همچنین اساسنامه مرکز پژوهش های شورای شهر، که پیش از این در شورای عالی استان ها تدوین گردیده بود، برای تشکیل این مرکز به صحن علنی ارجاع شد. در این نشست همچنین نسبت به استفاده از نیروهای غیر متخصص در مدیریت امور مالی مناطق و سازمان ها تذکر داده شد. تصویب لایحه بخشودگی جریمه تاخیر در مراجعه برای اخذ پایان کار توسط شهروندانی که تا پایان سال 93 در شهرک خاوران پروانه ساختمان اخذ کرده اند، دیگر تص

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/LpbxnN
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***