تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

برگی در گفتگو با ائل مطرح کرد:

برای دریافت اسرار محرم باید وارد فاطمیه شد/ تا قیام قیامت خطبه فدکیه غاصبان فدک و ولایت امیرالمومنین (ع) را رسوا خواهد کرد

کارشناس مسائل مذهبی گفت: ایام محرم و محبت سیدالشهدا در قلوب همه ما ریشه دوانده است اما اگر فاطمیه شناخته نشود، قضیه امام حسین (ع) و شهادت مظلومانه شان و اختلافی که با یزید داشتند، قضیه شخصی می شود. چون انحراف از ولایت وجود دارد.

برای دریافت اسرار محرم باید وارد فاطمیه شد/ تا قیام قیامت خطبه فدکیه غاصبان فدک و ولایت امیرالمومنین (ع) را رسوا خواهد کرد

حجت الاسلام رسول برگی در گفتگو با ائل با بیان اینکه شهادت حضرت زهرا (س) اوج حقانیت و مظلومیت شیعه است، اظهار کرد: مظلومیت شهادت حضرت زهرا اینکه ایشان در ۱۸ سالگی از دنیا رفتند و شبانه غسل و کفن شده و شبانه نیز تشییع و تدفین شدند، همگی اوج مظلومتی، حقانیت و نجابت شیعه را نشان می دهد.

وی ادامه داد: عده ای این شبهه را ایجاد می کنند که چرا حضرت علی (ع) بعد از شهادت همسرشان، حضرت فاطمه زهرا (س) به خون خواهی ایشان برنخواستند، در جواب این افراد باید گفت که بنای غصب خلافت حضرت امیرالمونین را خداوند به پیامبر وحی فرموده بود. اما وظیفه نیز معلوم کرده بودند. وظیفه حضرت علی (ع) در مقابل غاصبان صبر بود و علتش هم این بود که اگر قرار بود که علی آن زمان به خون خواهی شهادت حضرت زهرا (س) و حکومت غصب شده خود قیام کند، در آن زمان که از یک طرف یهودیان، منافقیت داخل و دشمنان اوضاع را وخیم تر کرده بود.

وی افزود: علی به خاطر مصلحت اسلام صبر فرمود و این صبر وحی خداوند بود.

این واعظ تبریزی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) قبل از شهادتشان خطبه فدکیه را ایراد کردند که نقطه اوج فعالیت های سیاسی ایشان بود.

وی گفت: همترین مسئله ای که از جانب حضرت زهرا در خطبه فدک مطرح می شود، بحث ولایت امیرالمومنین (ع) است و در آن خطبه حضرت زهرا (س) بارها و بارها از آیات الهی برای اثبات این ولایت استفاده می کنند. حضرت صدیقه کبری (س) در خطبه فدکیه به غاصبان ولایت می گویند که شما از شتر خلافت نخواهید توانست که شیر بدوشید که خون خواهید دوشید.

وی تاکید کرد: به اعتقاد من اگر بخواهیم در مسیر خطبه فدکیه و حرکت سیاسی حضرت حرکت کنیم باید به قضیه شهادت و جریان غسل و کفن و تشییع جنازه مخفیانه و قبر مخفی ایشان نیز اشاره کنیم.

برگی اضافه کرد: واقعا یک سوال بزرگ است که چرا وقتی دختر پیامبر امت اسلام به شهادت می رسد، تشییع جنازه این دختر شبانه و با حضور ۷ نفر صورت می گیرد، واقعا چرا؟ چرا حضرت زهرا (س) از امت پیامبر دلخور شده اند و چنان دلخور بوده اند که نخواسته اند کسی به تشییع جنازه شان بیاید. حتی راضی به آشکار بودن مزارشان هم نبوده اند، که این خود یک حرکت سیاسی بود و تا قیام قیامت خطبه فدکیه غاصبان فدک و ولایت امیرالمومنین (ع) را رسوا خواهد کرد.

برگی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه بنای محرم، فاطمیه است. اگر کسی بخواهد اسرار محرم را فرا بگیرد باید وارد فاطمیه شود، تصریح کرد: ایام محرم و محبت سیدالشهدا در قلوب همه ما ریشه دوانده است اما اگر فاطمیه شناخته نشود، قضیه امام حسین (ع) و شهادت مظلومانه شان و اختلافی که با یزید داشتند، قضیه شخصی می شود. چون انحراف از ولایت وجود دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/Zg1ukw
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***