تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

حسرت میزبانی از شهید فاطمیون بر دل مردم تبریز ماند؛

شهید عزیز شجاعی قسمت آذربایجان نشد / امتناع شهید مهاجر از آمدن به شهری که تمثال شهدایش بخاطر گردشگران خارجی جمع می شود

در حالی که دلدادگان به سیره فاطمی در تبریز در ایام عزای آن بانوی مدافع ولایت، خود را برای میزبانی از شهید لشکر فاطمیون آماده کرده بودند؛ بدلیل برخی مشکلات حضور پیکر این شهید در تبریز منتفی شد.

شهید عزیز شجاعی قسمت آذربایجان نشد / امتناع شهید مهاجر از آمدن به شهری که تمثال شهدایش بخاطر گردشگران خارجی جمع می شود

به گزارش ائل ، همزمان با ایام فاطمیه اول و شهادت مظلومانه پاره تن رسول الله(ص) جمعی از جوانان انقلابی تبریز در موکب انصار فاطمه(س) مراسم استقبال از این دهه عزا برگزار کردند که بنا به هماهنگی های قبلی صورت گرفته؛ بنا بود شهید مدافع حرمی از لشکر سرافراز فاطمیون میهمان تبریز، شهر سرداران حماسه ساز شود و فاطمیه تبریز را مترنم به شهید فاطمی کند.

شهید عزیز شجاعی، از شیعیان مخلص افغانی بود که با شنیدن حمله وحشی های داعشی و گروه های تکفیری دیگر به حضرت زینب سلام الله علیها، تاب نیاورد و  پای در معرکه جهاد نهاد تا جز اصحال آخرالزمانی سیدالشهدا(ع) لقب گیرد.

او که مظلوانه و غریبانه در راه حراست از حرم دخت فاطمه الزهرا (س) شهد شهادت نوشیده بود؛ قرار بود دیروز طی مراسمی با حضور عاشقان مکتب ایثار و شهادت در شهر شهیدان بیضایی ، عبداللهی ، نومی، جوانی، فخیمی ، اکبری و فرهنگی با پیکر مطهر او وداع شود اما تقدیر چیز دیگری رقم زد و افتخار حضور این آلاله فاطمی در تبریز میسر نشد.

در حالی که دلدادگان به سیره فاطمی در ایام عزای آن بانوی مدافع ولایت، خود را برای میزبانی از این فرزند معنوی فاطمه زهرا(س) آماده کرده بودند؛ بدلیل برخی مشکلات حضور  پیکر این شهید در تبریز منتفی شد.

برخی منابع خبری از عدم آمادگی تبریز برای میزبانی از این پیکر مطهر را مانع حضور شهید شجاعی در جمع فاطمی های این شهر عنوان کردند و برخی دیگر نیز نامساعد بودن هوا و عدم انجام پرواز از تهران به تبریز جهت انتقال این پیکر مطهر را دلیل اصلی این سلب توفیق برشمردند.

هر چه بود؛ افتخار میزبانی تبریزی ها از یاور زهرای مرضیه گرفته شد و تنها چشم انتظاری برای آلاله فاطمی نصیب امت ولایی تبریز شد.

در مراسم دیشب، جوانی که بغض این سلب توفیق را در گلو داشت جمله ای زیبا در تعبیر این عدم حضور شهید شجاعی بود و آن این بود که در شهری که این روزها تصویر شهدا به بهانه میزبانی از گردشگران خارجی جمع می شود؛ همان بهتر که شهید دور از وطن نیز نیاید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/fBQ1eC
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***