تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در گفتگو با ائل مطرح شد:

وکنش مردم و کاربران فضای مجازی به اقدام سید شریف در برداشتن نرده حائل مصلی

با دستور مستقیم حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم نرده‌های حائل در محل مصلی اعظم امام خمینی(ره) که صف مسئولان را از مردم در نماز جمعه جدا می‌کرد؛ برداشته شد و این موضوع در صدر اخبار رسانه های کشوری و استانی قرار گرفت.

وکنش مردم و کاربران فضای مجازی به اقدام  سید شریف در برداشتن  نرده حائل مصلی

به گزارش ائل، با  دستور مستقیم حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم نرده‌های حائل در محل مصلی اعظم امام خمینی(ره) که صف مسئولان را از مردم در نماز جمعه جدا می‌کرد؛ برداشته شد و این موضوع در صدر اخبار رسانه های کشوری و استانی قرار گرفت.

امام جمعه تبریز که پیش از این نیز با اقدامات ارزنده خود همچون تردد با تاکسی و اتوبوس، تماس تلفنی با مردم، تجلیل از فعالان قرآنی و رتبه های برتر کنکور محبوبیت خاصی بین مردم پیدا کرده بود؛ با این اقدام خود نیز بیش از پیش در قلب های مردم جا گرفت.

حجت الاسلام آل هاشم در تشریح این اقدام خود به خبرنگار فارس می گوید: نباید فاصله‌ای بین مردم و مسئولان باشد و همه باید یکی شدن و یکسان بودن را حس کنند.

وی ابراز کرد: مسئولان حفاظتی طبق روال سابق وظایف خود را در مصلای نماز انجام می‌دهند و حذف نرده‌ها به آن معنا نیست که ما به مسائل حفاظتی توجه نمی‌کنیم ولی از یک طرف هم نباید موانعی بین مردم و مسئولان ایجاد کنیم.

اما این اقدام امام جمعه مردمی تبریز واکنش های مردمی را در جامعه و فضای مجازی ایجاد کرده است که همگی نشان از ذوق زدگی مردم و تحسین سید شریف آذربایجان می باشد.

 شهروندی به اسم محمد در واکنش به حذف نرده های مصلا به خبرنگار ما می گوید: به این قبیل کارها از سوی مسئولین خیلی نیاز داریم تا بین مردم #اعتماد_سازی شود و کاش همه ائمه جمعه و روحانیون همین کارها را انجام دهند.

یکی از کاربران شبکه های اجتماعی نیز ضمن تمجید از این حرکت انقلابی می گوید: با لیاقت ترین، با شرافت ترین، بهترین و خوب ترین مسئول اجرایی بعد از انقلاب در تبریز فقط ایشان می باشند؛ از لطف ایشان به مردم بی نهایت تشکر می کنیم.

احسان یکی دیگر از شهروندان تبریزی در گفتگو با خبرنگار ائل، این حرکت ارزشمند را چنین توصیف می کند: وقتی کسی را ازبین خود مردم به مسئولیت انتخاب می کنند طبیعی است که چنین بازخوردهایی داشته باشد. ایشان از خانواده های محترم تبریز می باشند و کارهایی که انجام می دهند شعاری و پوپولیستی نیست بلکه از نوع #تربیت_خانوادگی و دینی ایشان نشات می گیرد.

هادی از کاربران فضای مجازی نیز در این خصوص نوشت: من دقیقا آقای آل هاشم را می شناسم و از نزدیک با ایشان رابطه کاری داشته ام. ایشان فردی است #پر_جاذبه و دارای شخصیت #کاریزمایی و کاش سایرین از او درس محبت و مهربانی و فدارکاری بیاموزند.

یکی دیگر از کاربران فضای مجازی نیز اظهار نظر جالبی در این خصوص داشته و گلایه خود از وجچود نرده های حائل را چنین بیان می کند: از اول ایجاد نماز جمعه نظرم همین بود چرا در #نماز_وحدت مسلمانان نماز خوان ها #درجه_بندی شوند. آیا زمان حضرت رسول هم چینین بود.

شهروند دیگری به خبرنگار ائل می گوید: ایشان می خواهد اعتماد مردم را که سلب شده بود را جلب نماید. نباید با این مردم رفتارهای ناشایست سابق را انجام داد. ایشان از متن جامعه اند؛ بنده هم دو سالی سرباز ایشان بودم خیلی با صفا هستند.

یکی دیگر از کاربران شبکه های اجتماعی نوشت: مسئولین به کجا رسیدند که این کارها برای آنها جالب به نظر می آید. الان حتی در فوتبال های اروپا هم تماشاگرها چسبیده به زمین بازی را تماشا می کنند اما ما باید حتی در #نماز هم بین خودمان و مسئولین نرده باشد؟

شهروند دیگری ضمن ذوق زدگی و تحشسن این حرکت ارزشی به خبرنگار ما گفت: خانواده حاج آقا آل هاشم انسان های شریفی هستند در تبریز هم خیلی محبوب ،مخصوصا ابوی بزرگوارشان حضرت آیت الله آل هاشم ، غیر از این انتظار نداشتیم. درود بر انسان های شریف که قلبشان برای ایران عزیز می تپد. ای کاش بسیاری از #مسئولین اقدامات ایشان را سر لوحه کار خود قرار دهند.

اما یکی از کاربران فضای مجازی ضمن #طعنه به وجود چنین نرده هایی در اظهار نظری جالب نوشت: در پوست خودم نمی گنجم! یعنی مردم می توانند از نزدیک مسئولان راتماشا کنند؟ یعنی می شود از نزدیک دید یک مسئول چه شکلی است؟ آه خدای من چگونه شکر بگویم برداشته شدن این نرده هارا.

همچنین کاربر دیگری با اشاره به نرده های موجود در سراسر کشور، نوشت: نه تنها در تبریز باید در تمام کشور نرده ها برداشته شود به خصوص #تهران.

یکی دیگر از شهروندان که خود را ارتشی معرفی می کند در خصوص سیره مردمی امام جمعه تبریز می گوید: ایشان را از نزدیک ملاقات کرده ام؛ فردی است که روح #امام_خمینی در ایشان قابل لمس است.

کاربر دیگری در ذیل اخبار مربوط به این اقدام حجت الاسلام آل هاشم، در کامنت معنی داری نوشت: در زمانه ای که همه #سلبریتی ها دنبال بادیگارد هستند جاذبه یعنی این.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/MGQvLE
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***