تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در روز میلادت جای مدافعانت خالی؛

برگی از روایات مجاهدت های عباس های زمانِ بانوی دمشق / اشک های آقا محمودرضا بعد از پاکسازی اطراف حرم / دفاع از ناموس امام زمان(عج) و رجزخوانی برای دشمن

روز میلاد با سعادت ام المصائب، حضرت زینب کبری(س) ام المصائب بهانه خوبی است تا یادی از رشادت های مدافعان حرم آن بانوی دمشق کنیم؛ مدافعان حرمش که عباس وار برای دفاع از حریم اسلام جنگیدند.

برگی از روایات مجاهدت های عباس های زمانِ بانوی دمشق / اشک های آقا محمودرضا بعد از پاکسازی اطراف حرم / دفاع از ناموس امام زمان(عج) و رجزخوانی برای دشمن

به گزارش ائل، روز میلاد با سعادت ام المصائب، حضرت زینب کبری(س) ام المصائب بهانه خوبی است تا یادی از رشادت های مدافعان حرم آن بانوی دمشق کنیم.

بدون تردید در روز میلاد بانوی اسوه وصبر، جای مدافعان حرمش که عباس وار برای دفاع از حریم اسلام جنگیدند؛ خالی است.

آذربایجان نیز همچون جای جای ایران اسلامی رزمندگان دلیر متعددی را فدایی جبهه مقاومت اسلامی و حرم عمه سادات(س) کرده است که به بیان خاطرات کوتاهی از این شهدای والامقام در دفاع از حرم حضرت زینب(س) می پردازیم.

شهید محمودرضا بیضایی که در روهای اخیر چهارمین سالگرد عروج غرورآفرین او را سپری کردیم؛ از جمله نخستین رزمندگان آذربایجانی است که با حضور در سوریه نقش بسزایی در دفاع از حرم داشت.

Image title

برادر این شهید به نقل از یکی از همرزمان محمودرضا  با ذکر خاطره ای از آزادسازی اطراف حرم در شب تاسوعای سال 92 می گوید: " تاسوعای سال ٩٢ بود، به ما خبر دادند، بچه های ‏مقاومت، عملیاتی وسیعی در منطقه ‏زینبیه، اطراف منطقه ‏حجیره، کردند و تروریست ها را سه کیلومتری از اطراف حرم مطهر خانم زینب(س)، دور کردند. صبح زود رفتیم آنجا و محمود رضا (بیضایی) را هم دیدیم ، خیلی از عملیاتی که منجر به تامینِ امنیت حرم خانم شده بود، خوشحال بود . ‏پرچم سیاهی در دستش بود و می گفت : خودم از بالای آن ساختمان پایینش آوردم. به آن ساختمان نگاه کردم دیدم؛ پرچم سرخ یا ‏ابالفضل را جایش به اهتزاز در آورده است. رسیدیم خیابان جلوی حرم که دو سال احدالناسی جرات رد شدن از آن را نداشت و تک تیراندازها حسابش را می رسیدند و حالا با تلاش محمود رضا و دوستاش، امن شده بود. رفتیم وسط خیابان، رو به حرم ایستادیم، دیدم محمود رضا آرام گریه می کنه و سلام می دهد. السلام علیکی یا سیدننا زینب … "

Image title


شهید حامد جوانی، جوان غیور تبریزی که در سال 94 به شهادت رسید؛ از دلدادگان واقعی حضرت ام المصائب(س) بود. پدر بزرگوار این شهید مدافع حرم می گوید: آنچه همیشه ورد زبان حامد بود این بود: یا حسین(ع)! هنوز ما نمرده ایم که رقیه ات دوباره سیلی بخورد .می گفت من وظیفه دارم هر لحظه آنجا باشم و اگر اشتیاق دیدار شما را در دل نداشتم هرگز به مرخصی نمی آمدم، چون الان در شرایطی هستیم که باید از ناموس امام زمان(عج) دفاع کنیم. حضرت زینب(س) و حضرت رقیه (س) ناموس امام زمان (عج) هستند و ما باید از آنها دفاع کنیم.


شهید مدافع حرم امین کریمی، از رزمندگان مراغه ای است که او نیز سال 94 عاشقانه و عارفانه در دفاع از حریم اسلام شهد شهادت نوشید.

Image title


همسر این شهید والامقام با ذکر خاطره ای از اعزام شهید کرمی به سوریه، می گوید: امین می گفت به سه دلیل می‌روم. دلیل اولم خود خانم حضرت زینب (س)‌ است. دوست ندارم یک‌بار دیگر آنجا محاصره شود. ما چطور ادعا کنیم مسلمان و شیعه‌ایم؟ دوم اینکه به خاطر شیعیان آنجا، مگر ما ادعای شیعه‌ بودن نداریم؟ شیعه که حد و مرز نمی‌شناسد. سوم هم اینکه اگر ما نرویم آنها به اینجا می‌آیند. زهرا؛ اگر ما نرویم و آنها به اینجا بیایند چه کسی از مملکت ما دفاع می‌کند؟


دلاور مرد شهید دیگر آذربایجان، شهید منا حاج محمدرضا جلالی است که سابقه حضور در فتنه شام را نیز داشت.

Image title


سردار علی اکبر پورجمشیدیان، معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه و از فرماندهان جبهه مقاومت اسلامی در حاشیه سخنرانی خود در مراسم اربعین شهید صادق عدالت اکبری به بیان خاطره ای از رشادت و شجاعت مدافع حرم و شهید منا حاج محمدرضا جلالی پرداخته و گفت: در روزهای حساس جنگ سوریه تروریست ها قصد حمله به حرم حضرت زینب (س) را داشتند و به 15 کیلومتری حرم رسیدند و مردم پا به فرار گذاشتند و بازار بسته شد که در این حین شهید جلالی سینه سپر کرده و مداحی و رجزخوانی حماسی کرده و رزمندگان را به شور آورد و باعث شد جانانه از حرم عمه سادات(س) دفاع کنند و در نهایت درب حرم شریف حضرت زینب(س) را باز کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/TWqZaT
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***