تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از جلسه امروز شورای شهر تبریز با حضور دیپلمات سال های دور:

بنرهایی که صدای اعتراض ها را در آورد / انتقاد عجیب استاندار دولت بازرگان و بنی صدر از رانندگی مردم تبریز

بیست و نهمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی کلانشهر تبریز صبح امروز به ریاست شکور اکبرنژاد و با حضور دیپلمات سال های دور استان برگزار شد.

بنرهایی که صدای اعتراض ها را در آورد / انتقاد عجیب استاندار دولت بازرگان و بنی صدر از رانندگی مردم تبریز

به گزارش ائل، بیست و نهمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی کلانشهر تبریز صبح امروز به ریاست شکور اکبرنژاد و با حضور تعدادی مدعو و با غیبت شهردار تبریز برگزار شد.

تاکید اکبرنژاد بر عدم نصب بنر در سطح شهر

اکبرنژاد، رئیس شورای اسلامی شهر در ابتدای سخنان خود به مصوبه شورای شهر در خصوص عدم نصب بنر در سطح شهر که به جهت جمع آوری تصاویر شهدا و بنرهای هیآت مذهبی، جنجال ساز شده بود؛ گفت: از مجموعه شهرداری و زیباسازی انتظار داریم عدم نصب بنر و داربست در سطح شهر را مد نظر قرار دهند و همچنین طرح های جایگزین نصب بنر را هر چه سریع تر جایگزین نمایند.

وی ادامه داد: اعضای شورا در تصویب بودجه و تعرفه عوارض محلی به دنبال سهل کردن امور و پایین آورده تعرفه ها برای ایجاد اشتغال هستند تا بلکه اتخاذ راهکارهای مناسب به رونق اقتصادی و تولید ثروت در جامعه بیانجامد.

رئیس شورای شهر همچنین به انتقادات هفته قبل فرج قلی زاده از شهردار اشاره کرده و گفت:  با توجه به عدم حضور شهردار در جلسه امروز، از آقای قلیزاده می خواهم مطالب خود را به جلسات بعدی موکول کند.

در خواست جامعه پرستاری برای نامگذاری فرهنگسرا، میدان یا خیابانی مرتبط با پرستار

 عبداله صفری، رئیس سازمان نظام پرستاری یکی از مدعوین این جلسه بود که  در صحن علنی شورا ضمن ارائه گزارش عملکرد گفت: سازمان نظام پرستاری از سال 80 آغاز به کار کرده و امروز بیش از 200 هزار پرستار در سطح کشور حضور فعال دارند و سطح تحصیلاتی جامعه پرستاری استان، حدقل کارشناسی بوده و تا مقطع پی‌اچ‌دی ادامه دارد.

وی آمار پرستاران در شهر تبریز را  6 هزار پرستار در مراکز درمانی عنوان  کرده و افزود: نیاز به ارتباط با گروه‌های مردم‌نهاد از طریق شورای محترم و کمیسیون فرهنگی و هنری بارز است. توان جامعه پرستاری در حوزه‌های آموزش سلامت شهروندی می‌تواند موثر واقع شود.

صفری همچنین تاکید کرد: جامعه پرستاری انتظار دارد که حداقل فرهنگسرا، میدان یا خیابانی مرتبط با «پرستار» نامگذاری شود.

تصویب لایحه عدم دریافت جریمه دیرکرد عوارض از مودیان تا پایان سال 96

 شیری زاده، قائم مقام دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز بعنوان دیگر مهمان جلسه امروز طی سخنانی اظهار کرد: اولین دانشکده علمی و آکادمیک پرستاری مربوط به تبریز است. دانشکده پرستاری و مامایی تبریز بیش از 150 سال قدمت ساختمانی دارد و از مراکز درمانی، سیاسی و حتی اعتقادی در جریان جنگ جهانی دوم به شمار می‌رود. از شهرداری و شورای محترم انتظار داریم که مرمت این ساختمان تاریخی را در برنامه های تبریز 2018 مورد توجه قرار دهند.

در ادامه شورای اسلامی شهر تبریز،  لایحه‌ای را بررسی و تصویب کرد که به موجب آن، از جریمه دیرکرد عوارض سالیانه نوسازی، پسماند، کسب و پیشه و خودرو، برای مودیانی که تا پایان سال 96نسبت به پرداخت نقدی اصل عوارض اقدام کنند صرف نظر خواهد شد.

در ادامه بررسی لایحه تعرفه عوارض محلی سال 1397 توسط شورای اسلامی شهر تبریز، مقرر شد این لایحه با تکمیل برخی جزئیات و توضیحات توسط شهرداری تبریز در جلسه آتی شورای شهر طرح و بررسی شود و همچنین اعضای شورای شهر تبریز در راستای بررسی لایحه بودجه و تعرفه عوارض محلی مصوب کردند جلسات شورای شهر علاوه بر جلسات هفتگی روز یکشنبه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز تشکیل شود.

انتقاد عجیب استاندار دولت بازرگان و بنی صدر از رانندگی مردم تبریز

نورالدین وحید  غروی استاندار سال های دور آذربایجان شرقی در دولت موقت بازرگان و بنی صدر دیگر مهمان جلسه امروز شورای شهر تبریز بود که  طی اظهاراتی با اشاره به رویداد تبریز 2018 بیان داشت: عمیقاً آرزومندم تا این رویداد، با کمال موفقیت انجام بگیرد.

وی با اشاره به قدمت تاریخی عمارت شهرداری تبریز گفت: این ساختمان  حیف است که با این روال نگهداری شود. این ساختمان، هویت تبریز است و ریزش ها و ترک ها و شکستگی های آن نیازمند مرمت است.

انتقاد از رانندگی مردم تبریز بخش دیگری از سخنان غروی بود که وی اذعان داشت: کسی که تبریز می آید، حتماً بارها از نحوه رانندگی در این شهر قلبش می ریزد. پیکار بی امان در ترافیک این شهر در جریان است. با تخریب پیاده روها، احترام به انسان ها را متاسفانه از دست داده ایم.

تاسف غروی از استانبولیزیشن مسیر خیابان شریعتی تبریز

استاندار اسبق آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: مسیر خیابان شریعتی، از مسیرهای هویتی شهر است که متاسفانه با غذاهای ترکی، دچار «استانبولیزیشن» شده است. این روند نام گذاری انگلیسی حتی در اسامی غذها نیز به خوبی مشهود است. برای یک توریست، این سوال پیش می آید که اینجا واقعا تبریز است؟!

وی تصریح کرد: 10 هزار کیلومتر دورتر از اینجا، نسیم تبریز را شنیده ام. بارها گفته ام که روحم در تبریز است. تبریز، واقعاً دروازه تمدن هااست. به یاد بزرگانی مثل علی مسیو، باید دوره هایی مانند «انجمن شهر» و «مشروطه»را دوباره مرور کنیم. باید به 110 سال پیش برگردیم و ببینیم این شهر ، چطور عنوان «شهر اولین ها» را از آن خود کرده است؟

غروی در پایان خاطر نشان کرد: دیپلمات های اروپایی آن زمان، فقط برای دیدار شاه به تهران می رفتند و در سایر دوره های سال، ترجیح می دادند در فضای سیاسی و اجتماعی تبریز باشند. تبریز، وقار و متانت ایران است. متواضعانه عرض می کنم که امیدوارم احساس «خود تبریزی بینی» کنیم. چطور شده که به جای پیشتاز بودن، مدام سایر شهرها را در مقابل خود می بینیم؟


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/pHbd32
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***