تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل تشریح کرد:

جزئیات دیدارها با مراجع عظام تقلید و طلاب در قم / توصیه مراجع بر وحدت آحاد ملت و یاری مردم در تقویت حوزه های علمیه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل به تشریح جزئیات دیدارهای خود با مراجع عظام تقلید و طلاب در قم پرداخت.

جزئیات دیدارها با مراجع عظام تقلید و طلاب در قم / توصیه مراجع بر وحدت آحاد ملت و یاری مردم در تقویت حوزه های علمیه

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در گفتگو با خبرنگار ائل در تشریح سفر سه روزه خود به قم گفت: بنده به دعوت مجمع طلاب آذربایجان شرقی جهت شرکت در همایش طلاب و فضلای آذربایجانی به حوزه علمیه قم رفتم.

حضور در جمع 1300 نفر از طلاب آذربایجانی و پاسخ به سوالات آنها

وی ادامه داد: در جمع 1300 نفر از طلاب و فضلای آذربایجانی در مدرسه فیضیه قم حضور یافته و ضمن سخنرانی به سوالات طلاب در ارتباط با حوزه های علمیه پاسخ داده شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: یک جلسه ویژه با نخبگان و فضلای آذربایجانی مقیم قم برگزار و به سوالات آنها پاسخ داده شد و همچنین با نمایندگان طلاب آذربایجان شرقی در قم دیدار و به سوالات آنها پاسخ داده شد.

وی همچنین به دیدار خود با مراجع عظام تقلید و برخی علمای دیگر اشاره کرده و افزود: علاوه بر دیدار با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، سبحانی، نوری همدانی و جوادی آملی با آیت الله یزدی(رئیس جامعه مدرسین حوزه قم) حضرات آیات مقتدایی و بوشهری(عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه قم)، حجت الاسلام شهرستانی(نماینده آیت الله العظمی سیستانی)، رئیس شورای مدیریت حوزه علیمه قم و آیت الله اعرافی(مدیریت حوزه علمیه قم) دیدارهای جداگانه داشیم.

تاکید مراجع بر نقش پدری روحانیت در جامعه

امام جمعه تبریز در تشریح جزئیات این دیدارها بیان داشت: آنچه که در این دیدارها مورد توجه مراجع تقلید بود؛ توصیه به اخلاق و رفتار خوب طلاب و فضلای محترم بوده که این رفتارها در مخاطبین اثرگذار می باشد.

وی ادامه داد: مراجع تقلید همچنین به وحدت آحاد ملت تاکید داشته و بر نقش پدری روحانیت نسبت به مردم اشاره کردند.

مردم بدهی های خود از سهم مبارک امام و سادات را در اختیار حوزه ها برای تقویت مدارس علمیه قرار دهند

حجت الاسلام آل هاشم تقویت حوزه های علمیه را از دیگر تاکیدات مراجع تقلید در این دیدارها برشمرد و افزود: مراجع معظم درخواست کمک مردم به حوزه های علمیه جهت تقویت آنها را داشتند.

وی تصریح کرد: از مردم و خیرین عزیز می خواهیم دست ما را در کمک به حوزه های علمیه بگیرند؛ کما اینکه در گذشته نیز این چنین بود که مردم به حوزه ها کمک می کردند.

ضرورت حمایت اداره اوقاف از حوزه های علمیه

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه آذربایجان شرقی تاکید کرد: هر کدام از عزیزان که بدهی از سهم مبارک امام یا سادات دارند؛ در اختیار حوزه ها قرار دهند و قبض رسید دفتر مقام معظم رهبری دریافت کنند.

وی ادامه داد: بعضی مراجع تقاید در این دیدارها بر ضرورت حمایت اداره کل اوقاف از حوزه های علمیه اشاره کردند.

طرح ریزی 200 عنوان برنامه جدید و 250 کارویژه برای روحانیت

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به دیدار خود با آیت الله اعرافی، مدیر حوزه علمیه قم اشاره داشته و گفت: ایشان از فصل جدید برنامه ریزی ها در حوزه خبر داده و اعلام کردند که 200 عنوان برنامه جدید و 250 کارویژه برای روحانیت شناسایی و برنامه ریزی شده تا کیفیت حوزه ها بالا رود.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: از نطر کمیت حوزه های علمیه مشکلی نداریم اما از جهت کیفیت آموزش باید تلاش بیشتری شود.


اخبار مرتبط:

آیت الله مکارم: خبرهای تبریز خوشحال کننده است

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/1sm2Fj
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***