تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

برگی در گفتگو با ائل مطرح کرد:

کج سلیقگی اعضای شورای شهر تبریز در تصویب قانون ممنوعیت نصب بنر/ آقایان در شورای شهر تبریز، فرهنگ شهرشان را نمی دانند/ تبریز و آذربایجان را با فرهنگ اهل بیت می شناسند

کارشناس مسائل فرهنگی گفت: هنگام تصویب لایحه ممنوعیت نصب بنر نیز باید جایگزینی برای آن در نظر گرفته می‌‌شد اما آیا این اتفاق افتاده است، وقتی مناسبتی ملی است و یا یادواره شهدایی قرار است برگزار شود، آیا مکانی برای نصب بنرها و اعلامیه درنظر گرفته شده است؟

کج سلیقگی اعضای شورای شهر تبریز در تصویب  قانون ممنوعیت نصب بنر/ آقایان در شورای شهر تبریز، فرهنگ شهرشان را نمی دانند/ تبریز و آذربایجان را با فرهنگ اهل بیت می شناسند

حجت الاسلام رسول برگی در گفتگو با خبرنگار ائل با اشاره به مصوبه اخیر شورای پنجم شهر تبریز مبنی بر ممنوعیت نصب بنر در سطح شهر، اظهار کرد: قبلاً نیز بارها و به مناسبت انتخاب شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی گفته بودم که به مذهب و آیین های مذهبی شهر تبریز به عنوان نماد و نشانه ای برای این شهر باید توجه ویژه شود.

وی ادامه داد: به نظر می رسد، مسوولین فرهنگی شهر و به خصوص کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز در این مورد غفلت کرده اند و آثار این غفلت نیز با چنین مصوبه هایی دیده می شود.

این واعظ شهیر تبریز در ادامه سخنان خود بیان کرد: به راستی که تبریز و آذربایجان با فرهنگ اهل بیت شناخته می شوند، عزاداری ها و مراسمات مذهبی مردم آذربایجان، جزو نمادها و نشانه های این خطه به شمار می روند.

وی تصریح کرد: هنگام تصویب لایحه ممنوعیت نصب بنر نیز باید جایگزینی برای آن در نظر گرفته می‌‌شد اما آیا این اتفاق افتاده است، وقتی مناسبتی ملی است و یا یادواره شهدایی قرار است برگزار شود، آیا مکانی برای نصب بنرها و اعلامیه درنظر گرفته شده است که آن وقت آقایان به سرعت این مصوبه را در جهت زیباسازی بصری شهر تصویب می کنند.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر کج سلیقگی کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز در تصویب این موضوع در صحن شورا، گفت: به نظر می رسد آقایان در شورای شهر فرهنگ شهر را نمی شناسند و نمی دانند قانون زمانی معنا پیدا می کند که سازه هایش نیز تعبیه شود.

برگی در بخش دیگری در سخنان خود یادآور شد: چند روز قبل نیز ماموران شهرداری نسبت به جمع بست های علم در منطقه ای از شهر تبریز اقدام کردند که زیاد جلوه ای نداشت ولی اعلام کردند که در جهت زیباسازی شهر این عمل را انجام می دهند.

وی ادامه داد: اگر مسوولین می خواهند مذهب زدایی و مذهب ستیزی کنند، آن ها را شفاف اعلام کنند تا ما هم بدانیم، وگرنه جمع آوری پرچم های عزاداری امام حسین و حذف بست های علم زیباسازی شهر نیست، بهتر است مسوولین برای زیباسازی شهر فکری به حال آسفالت های خیابان ها انجام دهند.

وی در پایان اعلام کرد: اگر این قانون کج سلیقگی است، بهتر است زودتر جلوی آن گرفته شود، چون مردم مذهبی شهر تبریز تاب این قوانین را ندارند و عمده ای از اقشار جامعه نیز نسبت به این حرکت ناراحت و نگران هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/2EocvF
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***